Histora kołem się toczy - TV Polonia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
10:40 TV Polonia, kawałek starej poniemieckiej autostrady. Na pierwszym planie idzie kilku kierowców doświadczalnych FSO w firmowych kombinezonach z Sobiesławem Zasadą na czele. W tle leci Bonanza. Każdy z nich trzyma w ręku swój kask, są uśmiechnięci, ale skupieni. Myslą o zadaniu jakie mają do wykonania. 25000 km Polskim Fiatem 125p w jak najkrótszym czasie. Samochód świeci się w słońcu, przygotowany, sprawdzony przez sztab mechaników, autostrada zabezpieczona przez wielu funkcjonariuszy milicji. Rozpoczyna się wyścig... wyścig z czasem, z umiejętnosciami, ze zmęczeniem.

Tak zaczynał się program który przypadkiem znalazłem dziś na TV Polonia pt. "Historia kołem się toczy" o 10:40. Bardzo fajny, wiele ujęć z fabryki FSO, zdjęcia ze spotów reklamowych DF'a i ciekawostek. Czy wiecie, że Zasada jako szef kierowców ustalił bardzo rygorystyczne zasady, nie wolno było gwałtownie przyspieszać, szarpać. Hamowano powoli i delikatnie. Mało kto wie że w połowie przejzadu wypalił się jeden cylinder (nie było powiedziane czy zawór, czy uszczelka). Kilku mechaników było w stanie zdjąć miskę olejową, wyjąć cały korbowód, zmienić cylindry i tłoki w 4h!!!!
Ciekawe o czym bedzie następny odcinek.
  
 
Program klasa, ale ta godzina! To nie dla klasy robotniczej
  
 
Jeśli chodzi o program na poloni to pierwszy o tym w fsoautoklub.pl wspomnialem JA! Gdyby teraz były takie programy o nowczesnych polonezach.....
  
 
Cytat:
Program klasa, ale ta godzina! To nie dla klasy robotniczej



Nie tylko dla robotniczej ale i dla uczącej sie też.
  
 
Cytat:
2003-03-20 20:18:34, MAJCHAL pisze:
Program klasa, ale ta godzina! To nie dla klasy robotniczej



To klasa robotnicza u progu XXI wieku nie dorobiła sie jeszcze magnetowidu
  
 
Czy bedzie powtorka, albo dalsza czesc?

Adamus
  
 
Cykl "Historia kołem się toczy" to jedyny program o polskich samochodach. Odcinki były o:Warszawie, Syrence, Mikrusie, Dużym Fiacie, Maluchu i Polonezie (w tej kolejności)" Odcinek o PF125p mam nagrany na wydeo. Czasami telewizja, co jakieś 2 lata puszcza ten program o dzikich porach i na dzikich kanałach .
Tak więc ,szykujcie Panowie sprzęt RTV i AGD na odcinki o polonezie, ale ostrzegam, że nie jest to program wprost o samochodach, tylko ich związku z gospodarką, sytuacją polityczną-w odcinku o poldku było mało zdjęć tego auta, tylko np. Wałęsa w FSO, wypowiedzi politologów, socjologów.

Staram się łapać na kasety to co leci w TV. Nagrywałem jak było 50 lat FSO, mam ten Vmax z Monte Carlo, zloty syrenek i takie tam.

Zła wiadomość, za tydzień w czwartek na polonii o 10.25 idzie "Kwadrans na kawę"
  
 
Cytat:
2003-03-21 20:53:30, wioorek pisze:

Tak więc ,szykujcie Panowie sprzęt RTV i AGD na odcinki o polonezie,



Zawiadomiłem lodówkę

OVER
  
 
TANGO ALFA INDIA

Przejrzałem cały program na ten tydzień TV Polonia. Nie ma nic. Ten odcinek o fiacie puścili ot tak sobie,
  
 
Może napiszmy do nich, żeby takie programy puszczali o ludzkich porach, i zamieszczali w reklamach programowych, albo wykopali z archiwum filmy o fso, i puszczali wieczorami, albo rano, to każdy sobie nagra..... ,mapewno nei będzie to w szczycie oglądalności......ale lepiej o połnocy niż wogóle , i jeden nagra, i zamieści na stronie....
A kto nagra?.,......... a kto się chwlił że ma taki dobrodzeijstwa techniki dla klasy pracującej

[ wiadomość edytowana przez: polonezcaro dnia 2003-03-22 22:58:06 ]
  
 
Ja proponuję aby wystosować pismo do TVP i wykonanie dla nas kopii wszystkich programów o polskiej motoryzacji.



  
 
Jakiś czas temu leciała ta seria u nas na regionalnej trójce.
  
 
admirał, dobra mysl ale czy takie cos jest mozliwe?
  
 
A w te wakacje puszczają jakieś stare programy o polskich samochodach??
  
 
zawsze chciałem zobaczyc ten program i nigdy mi godziny nie pasowały moze ma ktoś na kompie, albo CD
  
 
Cytat:
2006-07-19 14:59:10, cendra pisze:
zawsze chciałem zobaczyc ten program i nigdy mi godziny nie pasowały moze ma ktoś na kompie, albo CD

Ale to program, w którym wypowiada się przede wszystkim ówczesna śmietanka polskich...
...socjologów
Mam to na VHS i kombinuję u kogo ze znajomych przegrać na płytki.
  
 
ma ktoś tą serie tych 6 odcinków gdzieś na płytce albo na kompie?