Jaki olej do 1,8D 96r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy 10w 40 (oplowski) zda egzamin w takim aucie? czy lepiej lać mineralny tak jak do tej pory ? z pólsyntetykiem chyba troche lepiej bedzie w zime ? przebieg 190 tys kompresja 2,9 minimalna
  
 
Cytat:
2006-09-28 23:29:22, szmichal pisze:
czy 10w 40 (oplowski) zda egzamin w takim aucie? czy lepiej lać mineralny tak jak do tej pory ? z pólsyntetykiem chyba troche lepiej bedzie w zime ? przebieg 190 tys kompresja 2,9 minimalna



z tego co wiem to mozna przechodzic z syntetyka na polsyntetyk i mineralny, ale na odwrot to raczej nikt nie zaleca
  
 
Cytat:
2006-09-28 23:32:47, ToFastMKIV pisze:
z tego co wiem to mozna przechodzic z syntetyka na polsyntetyk i mineralny, ale na odwrot to raczej nikt nie zaleca



Podzielam to zdanie. Oleje można bez problemów zmieniać w dół. W góre może rodzić to pewne niekorzystne konsekwencje.
  
 
Cytat:
2006-09-28 23:29:22, szmichal pisze:
czy 10w 40 (oplowski) zda egzamin w takim aucie? czy lepiej lać mineralny tak jak do tej pory ? z pólsyntetykiem chyba troche lepiej bedzie w zime ? przebieg 190 tys kompresja 2,9 minimalna



Te silniki w szczegolnosci lubia dobry olej zalej tylko minerala! chyba ze zaryzykujesz upgrade oleju do wyzszej klasy (nie radze - czasami mozna sie przejechac) a olej jakis dobry lyqiu moly, quaker state lub cos podobnego.
  
 
polecam olej forda, cena też umiarkowana 60zł - 5 L,
  
 
ja jezdze na texaco i na inny nie zmienie
  
 
ja jezdze na texaco i na inny nie zmienie
  
 
ja używam carlube angielski ma podobne parametry do mobil,kosztuje 70 zeta