Policja się chyba nudzi...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie przeczytałem w "Życiu Warszawy", że nasza kochana policja będzie pilnować czy nienadużywamy lewego pasa. W przypadku "niezasadnego" go zajmowania będą interweniować. Ma służyć tylko do wyprzedzania. Mandaty za ww. "niezasadność" bedą do 400zł. Prawda jak miło?
  
 
To najpierw niech sie odpowiednie wladze zajma naprawa prawych pasow bo sa w stanie oplakanym. Pozdrawiam panow ktorzy wpadli na taki "wspanialy" pomysl.
  
 
Mysle, ze to poroniony pomysl.
Ale trzeba latac dziure budzetowa he.he.
Bedzie to martwy przepis, tak jak 50km/h po miescie.

  
 
A wiecie co ja to wszystko pie....le moze jeszcze beda sprawdzac czy umylem zeby rano i czy napewno trwalo to 5 min!!!!!! Ja widze ze oni naprawde nie maja co robic
  
 
Cos bardzo niedobrego dzieje sie w tym kraju... Najpierw to co policja zrobila z Ożarowem!!!!!!!!! teraz to co robia na drogach i co maja zamiar - to przechodzi ludzkie pojecie... Zaczyna sie powoli to samo co bylo kiedys... Dokad to doprowadzi nie wiem ale wcale mi sie to wszystko nie podoba...
I wiecie co? jak dotad bylem obojetny dla napisow HWDP teraz powoli zaczynam rozumiec motywy ludzi ktorzy to pisza po scianach... Cos w tym nabiera powoli sensu
  
 
Jestem za...

... o ile rząd zbuduje najpierw sieć autostrad i obwodnic wokół miast - wtedy z chęcią będe się trzymał środkowego, ba... prawego pasa autostrady wykorzystując lewy wyłącznie do wyprzedzania
  
 
no ja nie moge juz wytrzymac. Ten kraj jest chory.... Zrobmy rewolucje ro rozwalmy caly rzad. Jak bym sie spotkal z takim panem ew. pania to bym ja wyzwal na pojedynek i bym znokautowal.
  
 
Masz racje voytecek zastrajkujmy
"Nie będe kupował wódki przez tydzień* to skarb państwa na tym tak straci że da se spokoj z poronionymi pomysłami"


*dotyczy tygodna po Andrzejkach !!!

Pozdrówka KeeN@z.pl

"Duchy wszystkich Czatów -- łączcie się"
Zardzewiały "FireBall" 93'
Porozbijany "BiałyMiś" 88'

[ wiadomość edytowana przez: keen dnia 2002-11-28 17:28:10 ]
  
 
007 bez przesady z tym Ożarowem. Policja jest od tego by bronić naszej własności. Właściciel ma prawo chyba wywieź swoje maszyny. To tak jakbyś chciał przewieźć do kolegi TV aby pooglądać mecz, a sąsiedzi by ci nie pozwolili, bo nie będą mogli zaglądać przez okno i nie obejrzą wieczornego filmu.
A z tym przepisem, to bym się nie martwił. Jeśli jest pusty prawy to i tak nim jeżdzą, a udowodnienie nadużycia to graniczy z cudem. Co znaczy nadużywać??? PRzejechać 500m, 700m, a może ja zaraz będę skręcać w lewo. Panowie bzdura, olejcie temat, bo szkoda tylko nerwów
  
 
Szkoda że nie napisali w jaki techniczny sposób będą zatrzymywali samochody jadące na lewym pasie. Bo żeby jeździć za tymi co korzystają z lewego pasa to im wachy nie starczy. A stac po lewej stronie to chyba między barierkami rozgraniczającymi pasy ruchu (to optymistyczna wersja) lub pomiędzy pasami ciągłej (pesymistyczna tylko dla chudych policjantów). No mogą jeszcze z prawego pobocza co oczywiście będzie "bardzo bezpieczne".



Poczekamy zobaczymy
  
 
Cytat:
2002-11-28 15:06:10, Grzech pisze:
W przypadku "niezasadnego" go zajmowania będą interweniować. Mandaty za ww. "niezasadność" bedą do 400zł.



Jaki problem , uzasadni się i to :
Tak jade lewym bo nic za mna nie jedzie , jest pusty i dobrej jakości , a żal mi kasy na naprawe zawieszenia , opon itd.
Ale jak bedziecie placić za naprawy mojego samochodu to nie ma problemu i prawym moge jeździć.
  
 
Nie ma co panikować, taki przepis istnieje od dawien dawna, ale dopiero teraz policja będzie go bardziej egzekwować nie mi osądzać czy akurat tego przepisu należy aż tak bardzo sie trzymać
  
 
Majchal - oczywiście, że właściciel ma prawo zabrać swoje maszyny. Tylko, że tu chodzi o co innego: dobrze prosperującą fabrykę sprzedali za grosze konkurencji, która postanowiła ją zlikwidować - to jest nie w porządku.
  
 
Grzech. Ja znam sprawę Kabli, ale to nie tyczy Policji jako takiej. Ona wypełniała swoje obowiązki. Pytam się kto zgodził się na sprzedaż fabryki, nie sprawdzająć komu, oraz jakie ma plany inwestor. Za to powinny polecieć głowy, niestety te siedzą wysoko i się śmieją z obywateli. Po prostu, ktoś dostał za zgodę taką łapówkę, że my możemy o taką się starać w Totka.
Ale słowa 007 "Najpierw to co policja zrobila z Ożarowem!!!!!!!!! teraz to co robia na drogach i co maja zamiar - to przechodzi ludzkie pojecie... " to lekka przesada. Policja nic na to nie mogła poradzić
  
 
Moze to co teraz powiem nie bedzie zbyt popularne, ale nie zawsze prawy pas jest w oplakanym stanie. Ja codziennie dojezdzam po takiej dwupasmowce i oba pasy sa takie same, czyli w miare rowne. Jednak szlag mnie trafia, jak ktos siw wlecze przede mna jakims dostawczakiem pamietajacym lata 70-te 40 km/h. Jeszcze jak skreca w lewo zaraz to nie ma sprawy. Gorzej jak taki delikwent potrafi jechac w ten sposob np 3 km.
  
 
Oczywiście są i takie drogi gdzie oba pasy są dobrej jakości. Niestety więcej jest takich gdzie na prawym pasie są straszne koleiny
(ach te Tiry ...)
  
 
Cytat:
2002-11-29 06:35:35, MichalSW pisze:
... szlag mnie trafia, jak ktos się wlecze przede mna jakims dostawczakiem pamietajacym lata 70-te 40 km/h. Jeszcze jak skreca w lewo zaraz to nie ma sprawy. Gorzej jak taki delikwent potrafi jechac w ten sposob np 3 km.



I tu się zgodzę w 100%, takich "delikwentów" karał bym z całą stanowczością
  
 
Cytat:
2002-11-29 08:25:10, 3LiTe pisze:
Oczywiście są i takie drogi gdzie oba pasy są dobrej jakości. Niestety więcej jest takich gdzie na prawym pasie są straszne koleiny
(ach te Tiry ...)



W tym właśnie problem i z tego powodu jadąc do Warszawy prawie całą trasę pokonuję lewym pasem, ustępując miejsca tym, którzy jadą szybciej (a że jest ich niewielu... ) Dziś przy śniadaniu tłumaczyłem mojemu ojcu (zwolennik jadzy prawym pasem), że mam gdzieś ten nowy przepis, bo jak popada deszcz, to takie jechanie okrakiem, albo przejeżdżanie przez koleiny przy każdym wyprzedzaniu może się kiedyś źle skonczyć.
  
 
Cytat:
2002-11-29 09:32:10, BENY pisze:
... że mam gdzieś ten nowy przepis ...



to nie jest nowy przepis

Kodeks Drogowy
Dział I Rozdz. 4 Przepisy o ruchu pojazdów

Art. 13
ust 1 Na drogach obowiązuje kierującego pojazdem ruch prawostronny.

ust. 2 Na drogach o dwóch jezdniach kierujący jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonych do dojazdu do posesji położonych przy drodze

i to tyle jeżeli chodzi o zasady ruchu na drogach wielopasmowych w jednym kierunku
  
 
Cytat:
2002-11-29 09:41:16, GDA pisze:
to nie jest nowy przepis



oj tam! nie czepiaj się prezes mojego przejęzyczenia dobrze wiesz o co chodzi i ja też wiem, tylko źle to ująłem