Opłaca sie taki zestaw??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Mam zamiar wrzucic cos takiego do bagażnika
glośnik
wzmacniacz
do tego dochodzi skrzynia
W sklepie gdzie to chce kupic koles powiedział mi 899zł i montaż gratis.
No i musze dokupic kable.
  
 
kable musisz kupić sam, dobrze zrozumiałem?

a co ze skrzynką? też za nią dopłacasz, czy jest już w tych 899 złotych?

no i trzecie pytanie, nie dasz rady sam sobie tego założyć? bo jak sam widzisz po cenach z allegro troszke za to założenie biorą
 
 
899 zł to jest za całoś ze skrzynia i z mątażem. Do tej sumy musze dokupić tylko przewody.
  
 
montaz jest naprawde banalny poczytaj popytaj napewno dasz rady !! co do sprzetu to spoko tylko do takiego glosnika kupil bym mocniejszy wzmacniacz ;]]

  
 
Tylko pamiętaj, żeby nie kupić za małego pudła i za cienkich kabli. Ja bym wolał sam kupic osobno wszystko, bo złożenie tego to naprawde nie jest trudne. Poczytaj różne fora, a napewno zrobisz to sam. Pamiętaj jeszcze, że koszt kabli to od 100-200zł, a pudła ok. 100zł więc koszt będzie większy, a jak robisz sam, to zaoszczędzisz.

P.S Najbardziej mi się to podoba Pasmo przenoszenia: 18 - 500 Hz (nie słychać a klamki się ruszaja)
  
 
Co do wzmacniacz to koles w sklepie powiedział że jest to wzmacniacz specjalnie do tego glośnika.
  
 
wzmak jest , tylko że troszke drogo jak za coś takiego, poszukaj może jakieś 4-ro kanałowej konstrukcji, zawsze to bardziej przyszłościowa opcja. Będziesz chciał sobie kiedyś jeszcze głosniki w półce podpiąć albo cuś i musisz wzmak wymieniać.

Co do głośnika to jak najbardziej tyle że jak nie masz zielonego pojęcia o budowie takiech skrzynek, to albo zleć fachowcom, albo kup gdzieś od razu w skrzynce.

Kabelek prądowy 16mm2 w zupełności wystarczy, kup zestaw jakiś na promocji albo na allegro
 
 
Eeee za taką kasę to odpuść sobie ten zestaw
Zastanów się np nad czymś takim zestawem: Skrzynia z głośnikiem i do tego Wzmacniacz

Gwarantuje że będziesz zadowolony

A założysz to wszystko sam bez problemu

[ wiadomość edytowana przez: Shaq dnia 2006-09-25 12:28:06 ]
  
 
blazej_84 - jak sprzedawca powiedzial Ci ze ten wzmak jest do tego glosnika to powiedz mu zeby sie w czolo popukal..
Ten wzmak ma za malo polotu zeby sensownie napedzic ten glosnik..
Tu nawet same cyfry mowia za siebie, nawet to ze moc wzmaka jest podana przy 14,4V.
Zestaw Shaq'a bedzie dobrym rozwiazaniem..
Ja bym sie pokusil tylko o skrzyne BR ale to juz zalezy od Ciebie..
Ogolnie suba pionka odpusc bo gra nie warta swieczki..
  
 
zależy co kto lubi, moim zdaniem zamknięta skrzynka jest troszke bez wyrazu, no i to już jakby nie patrzeć JL to 2 półki wyżej, za 30 trzeba zapłacić dużo więcej.

co do wzmacniacza powiedzmy za ok 400 pln polecałbym monacora 4 kanałowego, będziesz miał zapas mocy na jeszcze jednego suba
 
 
wogole pierwszy raz slysze zeby jakis wzmacniacz byl robiony pod glosnik a co do pionkow to tez nie mam przekonania, duzo moich znajomych ma pionki 1000 W i gra to beznadziejnie jesli chodzi o porownanie do ceny
 
 
No rodzaj skrzyni to już pozostawiam do wyboru według preferencji. 30cm z tego co na szybko zerknąłem kosztowałby 100zł wiecej.
A jak coś w niższych pieniądzach to widziałem na allegro 30cm suba z Helixa w zblizonej cenie do tego Pionka - też będzie lepszy
  
 
A ja ze swojej strony mogę polecić tego JL, miałem okazję posłuchać i bardzo odpowiadało mi jego brzmienie, może nie schodzi strasznie nisko, ale jest szybki i daje miękki bas.
Zależy czego oczekujesz od suba i jakiej muzy słuchasz.

Osobiście brałbym to co poleca Shaq!!

  
 
a ja z kolei na temat tych pionków słyszałem kilka dobrych opinii, potrzebuja tylko dużo mocy i ponąć długo sie "wygrzewają"

wiadomo że to jak będzie grał, w dużej mierze zależy od zestrojenia i skrzyni, ale jeśli chodzi o głośnik to moim zdaniem nie jest taki zły
 
 
zajob - zanim bedziesz powolywal sie na kogos opinie to posluchaj sam tego glosnika..
  
 
Cytat:
2006-09-25 14:34:54, open pisze:
zajob - zanim bedziesz powolywal sie na kogos opinie to posluchaj sam tego glosnika..



rozumiem że Ty słuchałeś i że podzielisz się wrażeniami, opisz całą konstrukcje, wzmacniacz i dlaczego Ci sie nie podobało
 
 
Własnie wrociłe ze sklepu i mam już dokładne ceny:
Wzmacniacz Pioneer GM 3200T 420zł
Głośnik TS 3200T - 260zl
Osłona na głośnik Pioneer 35zł
Skrzynia z MDFu 160zł
Montaż gratis
Za wszystko 875zł
  
 
Cytat:
2006-09-25 14:38:43, zajob pisze:
rozumiem że Ty słuchałeś i że podzielisz się wrażeniami, opisz całą konstrukcje, wzmacniacz i dlaczego Ci sie nie podobało



Akurat slabo trafiles.. bo glosnik takowy sluchalem i gra beznadziejnie pusto,jakbys walil o papierowy bembenek.. Jezeli nie masz wady sluchu to sam to ocenisz bez problemu. A dostawal 300W czystego rmsu.. Wzmacniacza nie musialem sluchac zeby stwierdzic ze jest do bani, wystarczy przeczytac parametry zeby zobaczyc ze to napewno nie do tego glosnika..
Opisz konstrukcje..? A co Ci to da?
  
 
Cytat:
2006-09-25 18:41:44, open pisze:
Akurat slabo trafiles.. bo glosnik takowy sluchalem i gra beznadziejnie pusto,jakbys walil o papierowy bembenek.. Jezeli nie masz wady sluchu to sam to ocenisz bez problemu. A dostawal 300W czystego rmsu.. Wzmacniacza nie musialem sluchac zeby stwierdzic ze jest do bani, wystarczy przeczytac parametry zeby zobaczyc ze to napewno nie do tego glosnika.. Opisz konstrukcje..? A co Ci to da?



konstrukcja stanowi o głośniku i jego dźwieku, a nie sam głośnik, w zamkniętej skrzynce nawet boszmany potrafią grać dość miękko więc chyba "troszke" przesadzasz.

Lepiej powiedz z czego wyciągnołeś te 300 rms?
 
 
Prosze Cie o jedno: nie lacz wyrazu "boszman" z "potrafia grac"..

Z kad 300w..? a no z "kropka". TSA 1300
300w z cyfrowego monoblocka klasy D...i jest to 300w.