[Borys] Kombica... THE END - Strona 26

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
odizolowanie ok. ale ten cały dolot z tych kibel rurek to raz ze nie jest zrobiony tak jak powinien a dwa wygląda jak wygląda
  
 
wlasnie czekam na przesylke z rura ktora bede gial pod wymiar -niestety nikt nie oferyje rury zgietej pod katem 105st (a tyle mi wlasnie potrzeba). Wersja na foto jest ze tak powiem robocza ostateczna wersja juz niedlugo hehe tylko ciagle brak najwazniejszego -stozka z duzym wejsciem

Sinuspi -dolot powietrza musi byc od przodu zeby ped powietrza wdmuchiwal je (zwiekszajac teoretycznie troche cisnienie w okolicy stozka), robiac do tylu powietrze z okolic stozka byloby wysysane (cisnienie byloby nizsze na stozku)
  
 
Cytat:
2006-06-05 22:22:18, borys pisze:
jest i blisko konca - sterowanie z tylu Filmik taki sobie.... planowane wykonczenie: klamki chrom i wychromowane ramki od tych przelacznikow......


Mam pytanie- jak są podpięte te tylne przełączniki do instalacji (czy przez przekaźniki?) i czy kierowca ma przycisk przełączający sterowaniem tylnych szyb?
Ja kończę zakładanie przycisków do tylnych drzwi i wg mnie potrzeba zał. dwa przekaźniki dwustykowe aby nie doprowadzić do zwarcia - jeden przerzucający napięcie między tylnymi i przednimi przyciskami i drugi odcinający masę tylnych lub przednich przycisków.
Czy można to zrobić prościej


  
 
widoczne na zdjeciu przelaczniki maja bardzo ciekawa funkcje -nie powoduja zwarcia -tak sa rozwiazane ze hmmmm chyba lepiej jak to narysuje........



w przelaczniku mk7 jest tak ze wszystkie wyjscia sa wyzerowane (polaczone z masa), nacisniecie ktorego kolwiek przycisku daje polaczenie tylko 1 przewodu do + przez co latwo jest uzyskac odwrotna polaryzacje (mozemy zamykac i otwierac szybe przez 2 przewody do silnika).
Tylne wylaczniki wykorzystuja to
-nic nie naciskamy -oba przewody sa zmasowane (polaczone 1z2 i 4z5)
-naciskamy ktorys przycisk -masa na jednym przewodzie do silnika jest z przelacznika przedniego jest odlaczana i pojawia sie + z 3 przewodu (polaczone 2z3 i 4z5 lub 1z2 i 3z4)
-naciskamy "otworz" z przodu i "zamknij" z tylu to na silnik nie idzie masa i silnik nie chodzi
  
 
Cytat:
2007-04-25 21:54:14, borys pisze:
widoczne na zdjeciu przelaczniki maja bardzo ciekawa funkcje -nie powoduja zwarcia -tak sa rozwiazane ze hmmmm chyba lepiej jak to narysuje........ w przelaczniku mk7 jest tak ze wszystkie wyjscia sa wyzerowane (polaczone z masa), nacisniecie ktorego kolwiek przycisku daje polaczenie tylko 1 przewodu do + przez co latwo jest uzyskac odwrotna polaryzacje (mozemy zamykac i otwierac szybe przez 2 przewody do silnika). Tylne wylaczniki wykorzystuja to -nic nie naciskamy -oba przewody sa zmasowane (polaczone 1z2 i 4z5) -naciskamy ktorys przycisk -masa na jednym przewodzie do silnika jest z przelacznika przedniego jest odlaczana i pojawia sie + z 3 przewodu (polaczone 2z3 i 4z5 lub 1z2 i 3z4) -naciskamy "otworz" z przodu i "zamknij" z tylu to na silnik nie idzie masa i silnik nie chodzi


Ja zakładam do tylnych drzwi przełączniki z MK5. One niestety nie mają takiej funkcji i bez 2 przekaźników sterujących się niestety nie obędzie
  
 
a nie warto kupic na allegro KLIK

z reszta lepiej najpierw sprawdz te fordowskie -maja 6 wyprowadzen jak widze wiec moze akurat na tej samej zasdzie dzialaja (5+1 oswietlenie -kto wie)

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2007-04-25 22:50:16 ]
  
 
Dziś znowu zabrałem sie za dolot -bedzie to wygladalo tak:



Potem wybralem sie w podroz i przy ok.170 km/h ......... rach ciach i juz wrocilem tak:



ale znalazlem juz nowe zastosowanie dla wolnej czesci ktora odpadła

  
 
no... w koncu wiatrolap odlecial ;]
  
 
nic dodać nic ująć z tym odpaającym plexiformem, dobrze że maski Ci nie zerwało hehehe sorki nie mogłem się powstrzymać ale ten wlot to prawdziwy agrotuning
  
 
o dzieki Ci o Panie nasz!! dziekujemy za to ześ w koncu urwał swym gniewnym podmuchem te budke suflera z maski kolegi naszego forumowego
  
 
Aktualnie kombi wygląda tak:



a za pare dni.... mała zmian -będzie porównanie
  
 
Jakiś taki poobijany troszkę. No i na reszcie bez karmika dla ptaków!!
  
 
No wreszcie pokazales fotki kombicy


PS Sliczna psinka
  
 
mi tez sie podoba
  
 
Tomuś, Ty wiesz o co chodzi, prawda? No właśnie trzeba zmienić tytuł wątku i dopasować go do nowego standardu na forum
  
 
coś brzydko ten prawy błotnik tył pomALOWAŁEŚ
  
 
MSS - brak czasu i to nie jest pomalowane to tylko podkład.... nawet dobrze wyszpachlowana ta reperatura nie jest

Allka -zdjęć Eresa to raczej nie będe tu wklejał (a szkoda bo to teraz moja pasja) bo w nim nic nei tuninguje

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2008-11-01 11:06:51 ]
  
 
Wygląda na co najmniej zaniedbanego...
  
 
Mi sie podobuje Kombica, jakby była czarna z felami w chromie, z janym środkiem i masą audio to bym ją kochał
  
 
Cytat:
2008-11-01 13:08:01, WojZdzisiu pisze:
Mi sie podobuje Kombica, jakby była czarna z felami w chromie, z janym środkiem i masą audio to bym ją kochał



maly OT WojZdzisiu o takim czyms mowisz????