Cobra 19 DX IV jaką antenę doradzacie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam bardzo proszę o pomoc w wyborze anteny,interesuje mnie magnesówka wys.100-130 cm koszt ok 160 pln.mam teraz midlanda takiego byle jakiego chyba jednego z pseudo anten.odbiór ok ale przy nadawaniu troche mały zasięg.bardzo prosze o pomoc bo nie mogę się zdecydowac.ozdrawiam




[ wiadomość edytowana przez: slodki dnia 2006-12-16 22:00:02 ]
  
 
kolego niedosc ze najgorsze radio na rynku to jeszcze ona sie nie lubi specjalnie z magnesem oczywiscie sa wyjatki ale szczerze odradzam magnes do tego radia apropo poczytaj moje zestawienie anten to czegos sie dowiesz
  
 
kolego może i radyjko nie jest najlepsze ale niestety nie stać mnie na lepsze w zasadzie to wydawało mi się ze forum jest po to żeby ewentualnie zapytac o coś mając nawet gorszy sprzęt od ciebie.czytałem twój post o antenach ale tak w zasadzie to nic z niego nie wynika bo jak mówisz sam nie każda antena pasuje do każdego radja.dlatego jeżeli ja mam najgorsze radjo to nie wiem czy moge podłączyć do niego antene która jest w twoim rankingu nr.1
  
 
Cytat:
2006-12-18 21:54:36, slodki pisze:
kolego może i radyjko nie jest najlepsze ale niestety nie stać mnie na lepsze w zasadzie to wydawało mi się ze forum jest po to żeby ewentualnie zapytac o coś mając nawet gorszy sprzęt od ciebie.czytałem twój post o antenach ale tak w zasadzie to nic z niego nie wynika bo jak mówisz sam nie każda antena pasuje do każdego radja.dlatego jeżeli ja mam najgorsze radjo to nie wiem czy moge podłączyć do niego antene która jest w twoim rankingu nr.1



coz jak ci bedzie chodzic ok ta cobra to nie ma co nazekac i zycze ci tego
oczywiscie mozesz podłaczyc do swojej cobry antene ktora jest w rankingu na 1 miejscu i bedzie to smigac miodzio to ze nie kazda antena nadaje sie do kazdego radia --- chodziło mi o to ze mało kto wstawi do radia za 250zł antene ktora jest od niego droższa bo i po co skoro radio i tak jej w pełni nie wykozysta

kolego szczerze poleciłbym ci anteny typu ML to sa najlepsze z magnesowek i długosc około 145 cm
z krutszych hmmm hustlera odradzm bo to fakt dobra i tania antena ale szybko sie rozpada mechanicznie i cobra jej "nie lubi"
ewentualnie jeszcze te Lemm AT 900 , AT 106 - około 75cm + podstawa magnetyczna
a nie myslałes o montazu na stałe na jakims uchwycie??
  
 
dziękuję za pomoc jezdze DU MATIZ nie wiem czy jest jakaś możliwośc zamontowania uchwytu a niechciał bym robić dziury.
  
 
Arek,a czy mozesz mi wyjasnic co znaczy stwierdzenie,ze radio nie lubi sie z magnesem??Bo IMHO antena ma zebrac sygnal i wypromieniowac te 4 waty z radia i tyle.Niewazne:magnes,czy uchwyt,czy dziura w dachu...Byle zestrojone bylo.
Byc moze wiesz cos,czego na ten temat nie wiem ??Wiec prosze o rozszerzenie moich inforamcji na ten temat.

Szerokosci/przyczepnosci (mi sie baardzo przyda )
  
 
Do 1m dlugosci polecam "Wilson little will"
  
 
Cytat:
2006-12-19 18:47:17, Andrzej_Zamosc pisze:
Arek,a czy mozesz mi wyjasnic co znaczy stwierdzenie,ze radio nie lubi sie z magnesem??Bo IMHO antena ma zebrac sygnal i wypromieniowac te 4 waty z radia i tyle.Niewazne:magnes,czy uchwyt,czy dziura w dachu...Byle zestrojone bylo. Byc moze wiesz cos,czego na ten temat nie wiem ??Wiec prosze o rozszerzenie moich inforamcji na ten temat. Szerokosci/przyczepnosci (mi sie baardzo przyda )



bardzo prosta sprawa przy antenie montazowej masz, masę bezposrednia ( czyli biegun ujemny - )
przy antenie magnesowej nie ma masy bezposredniej tylko wystepuje zjawisko indukcji i stad antena ma mase własnie zjawisko indukcji ma wpływ na piski charczenia itd w radiu oraz sciaganie zakłucen od instalacji samochodowej i nietylko
przykładem na zajwisko indukcji moze byc szczoteczka do zebow lepszych marek nie wystaja zadne blaszki zero stykow a jak stawiasz na ładowarce to jednak sie ładuje to własnie zjawisko indukcji !!!
  
 
wiec z dwojga zlego,czy lepsza jest antena mocowana na stale?wiadomo srodek dachu to najlepsza wersja,nizsza klasa to rynienka na brzegu dachu ale czy tu bedzie masa,i ostatnia wersja to uchwyt na klapie sedana zalozmy chociasz tu bedzie pewnie slabsza masa?od karzdej magnesowej anteny biorac pod uwage antene tej samej klasy i dlogosci w kazdym pszypadku montarzu?wiec jaka tu jest kolejnosc najlepszego i najgorszego wyboru montarzu anteny?jesli na rynience jest masa montujac antene na stale to czy to jest lepsze wyjscie montarzu anteny od anteny na magnesie?trudny wybor jeli sie uparcie niechce wiercic dachu.notabene,bylem w niedziele na gieldzie w krakowie i specjalnie zwracalem uwage na dachy samochodow stojacych do spszedania.nie pszeszedlem calej gieldy bo aut jest bardzo duzo,ale wiecie ze nikt niemial dziurawego dachu na srodku.owszem maja samochody orginalnie montowane anteny ale radiowe,i dziura jest w tylnej czesci dachu.i jak to jest zle a kazdy wybiera magnes?
  
 
Cytat:
2006-12-20 16:23:18, grzesiek1 pisze:
wiec z dwojga zlego,czy lepsza jest antena mocowana na stale?wiadomo srodek dachu to najlepsza wersja,nizsza klasa to rynienka na brzegu dachu ale czy tu bedzie masa,i ostatnia wersja to uchwyt na klapie sedana zalozmy chociasz tu bedzie pewnie slabsza masa?od karzdej magnesowej anteny biorac pod uwage antene tej samej klasy i dlogosci w kazdym pszypadku montarzu?wiec jaka tu jest kolejnosc najlepszego i najgorszego wyboru montarzu anteny?jesli na rynience jest masa montujac antene na stale to czy to jest lepsze wyjscie montarzu anteny od anteny na magnesie?trudny wybor jeli sie uparcie niechce wiercic dachu.notabene,bylem w niedziele na gieldzie w krakowie i specjalnie zwracalem uwage na dachy samochodow stojacych do spszedania.nie pszeszedlem calej gieldy bo aut jest bardzo duzo,ale wiecie ze nikt niemial dziurawego dachu na srodku.owszem maja samochody orginalnie montowane anteny ale radiowe,i dziura jest w tylnej czesci dachu.i jak to jest zle a kazdy wybiera magnes?



aby była dobra masa na magnesie to magnes musi miec duza srednice tzn od 12 cm w gore
sa zwolennicy i przeciwnicy uchwytow krawedziowych
anteny CB czesto montuje ie w dziurce po antenie FM na aucie
dobrym rozwiazaniem jest montaz anteny na srodku dachu w 1/3 odległosci od tylenj szyby
masa na uchwycie jest zawsze lepsza niz na magnecie bo wkrety z uchwytu wkrecaja sie do zywej, gołej blachy i masuja uchyt wraz z antena
jednak uchwyty niszcza samochod w stopniu wiekszym niz wywiercona raz dziura w dachu
zawsze taka dziure mozna zamaskowac przy sporzedazy auta jakas atrapa anteny FM
  
 
ok.kontynuujac,wiec jak mozna okreslic w procentowej skali jakiegos zysku, roznice jakosci pszedewszystkim odbioru i nadawania ta sama antena zamontowana na mobilu, porownujac 1montarz na dachu w dziurze po antenie fm. 2montarz na rynience dachu na uchwycie.3na uchwycie na klapie tylnej. 4na dobrym magnesie 13 do 15cm srednicy.jesli ktos moze pszyblizyc i okreslic jakosc odbioru,szumow zwiazanych z roznicami w montarzu.biorac pod uwage ze beda to montarze poprawnie wykonane taka sama antena, to z gory dziekuje za wyklad.z powazaniem laik.
  
 
Cytat:
2006-12-21 07:24:23, grzesiek1 pisze:
ok.kontynuujac,wiec jak mozna okreslic w procentowej skali jakiegos zysku, roznice jakosci pszedewszystkim odbioru i nadawania ta sama antena zamontowana na mobilu, porownujac 1montarz na dachu w dziurze po antenie fm. 2montarz na rynience dachu na uchwycie.3na uchwycie na klapie tylnej. 4na dobrym magnesie 13 do 15cm srednicy.jesli ktos moze pszyblizyc i okreslic jakosc odbioru,szumow zwiazanych z roznicami w montarzu.biorac pod uwage ze beda to montarze poprawnie wykonane taka sama antena, to z gory dziekuje za wyklad.z powazaniem laik.



napisze tak

1- miejsce czyli 100% antena na dachu sam środek
2- miejsce antena 1/3 od tylnej krawedzi dachu tez dzurka 98%
2-5 - miejsce magnes na środku dachu 95%
3- miejsce antena na jednej z krawedzi dachu uchwyt 90% zakładajac ze bedzie to mniejiwecej po srodku od krawedzi przedniej szyby a tylnej
4- miejsce antena na uchwycie krawedziowym ale w jednym z rogow dachu czyli np krawedz klapy 65% [ combi ]

to sa moje osobiste odczucia jesli ktos miał inaczej niech smiało pisze
aha jeszcze jedno nie kazda antena dobrze wspołgra z magnesem tak ze lepiej kupic antena odrazu z magnesem nic np kombinowac i pakowac montazowa antene na magnes
  
 
Cytat:
2006-12-21 09:24:47, arek137 pisze:
napisze tak 1- miejsce czyli 100% antena na dachu sam środek 2- miejsce antena 1/3 od tylnej krawedzi dachu tez dzurka 98% 2-5 - miejsce magnes na środku dachu 95% 3- miejsce antena na jednej z krawedzi dachu uchwyt 90% zakładajac ze bedzie to mniejiwecej po srodku od krawedzi przedniej szyby a tylnej 4- miejsce antena na uchwycie krawedziowym ale w jednym z rogow dachu czyli np krawedz klapy 65% [ combi ] to sa moje osobiste odczucia jesli ktos miał inaczej niech smiało pisze aha jeszcze jedno nie kazda antena dobrze wspołgra z magnesem tak ze lepiej kupic antena odrazu z magnesem nic np kombinowac i pakowac montazowa antene na magnes

Cytat:

wiec teraz jestem w domu.dobre wyniki maja trzy pierwsze sposoby montazu i tylko one wchodza w gre jako prawie idealne.rozumie ze te 100%98%i 90% to nie sa wielkie roznice a wybor 100 a 98% uznaje za tak minimalny ze czy zrobimy dziure czy polozymy antene na magnesie to juz jest bez roznicy.dziekuje za wyklad.szerokosci i upszejmosci zycze
  
 
witajcie mam pytanie otoz zamontowalem radio do golfa 1,9td i na wlaczonym zaplonie gorzej mi sciaga chodzi oto ze mnie slysza a ja ludzie nie slysze a na wylaczaonym zaplonie jest duzo lepiej bylem u goscia i pyttalem o to mowi ze jakies urzadzenie zakloca sygnal odbioru ?tylko pytanie jakie to urzadzenie wie ktos moze a poza tym po zamontowaniu anteny koloes mi nie stroil anteny i jezdze takokolo 2m-cy i nic sie nie dzieje czy mozna spalic radio prosze o szybką odpowiedz moje radio to cobra19 DX IV a antema lemmm 120

[ wiadomość edytowana przez: gufi dnia 2007-01-08 15:39:48 ]
  
 
Najpierw wystroisz antene , a potem bedziemy rozmawiac co cie tak zle slychac, OK ?
  
 
Proponuje kup sobe HUSTLERA bardzo fajna antena sam mam taka u siebie
  
 
Cytat:
2007-01-17 17:54:28, 19michas19 pisze:
Proponuje kup sobe HUSTLERA bardzo fajna antena sam mam taka u siebie




pogadamy jak bedzie ten twoj hastler miał około roku jak sie nie rozpadnie to gratulacje
  
 
Cytat:
2006-12-19 18:28:45, slodki pisze:
dziękuję za pomoc jezdze DU MATIZ nie wiem czy jest jakaś możliwośc zamontowania uchwytu a niechciał bym robić dziury.



Coniektorzy montuja w otwor po wycieraczce na tylnej klapie

A co do antenki to ja ma razem z cobrą ML-145 midlanda i sprawuje sie swietnie, jest sporo lepiej niz bylo na hustlerze , gdyby tylko nie miala az 1,6m
  
 
co niektorzy maja wyobraznie !
  
 
Aarek czytając twoje wywody wiem ze jesteś doświadczonym cb radiowcem więc mam do ciebie pytanie:jaka będzie lebsza opcja
-[1]19dx4+ML145+magnes 12cm zestrojenie 1.0 na środku dachu
-[2]19dx4+SANTJAGO 600 i reszta taka sama jak w 1
-[3]19dx4+SANTJAGO 600 i zamontowana na uchwycie na tylnej klapie