Polonez Caro+ nie pali przy minusowej temperaturze.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Samochód nie pali przy nawet 0 stopni Celsjusza. Akumulator sprawny, pompka paliwa wyminiona, cewka zapłonowa wymieniona, świece wymienione, kable wymienione. Ciśnienia na cylindrach jest około 8 atm. Czy musze robić silnik, żeby zwiększyć ciśnienie na garach, czy wystarczy jakiś dodatek do oleju (np. dodatek silikonowy) podobno pomaga, zwiększa ciśnienie.
  
 
Musi być inna przyczyna niż słaba kompresja. może za słaby jest prąd do rozruchu przy kręceniu Czy rozrusznik żwawo kręci silnikiem .
  
 
Rozrusznik jest świeżo po remoncie, zapalił na gazie na benzynie nie chce. Kręci jak szalony.
  
 
A jaki masz silnik, gażnika czy wtrysk?
  
 
Cisnienie 8atm szału nie robi,ale nie jest powodem tego,że silnik nie odpala.C+ więc raczej wtrysk,ale jaki?


[ wiadomość edytowana przez: kaovietz dnia 2005-02-14 21:18:34 ]
  
 
sprawdz filtr czy nie zapchany i czy przypadkiem nie jest przycisniety przewód paliwowy od baku itd.
  
 
Wtrysk jedno punktowy Frimy bosch. Filtr paliwa wymieniony. Przewody powinny być OK, było mierzone ciśnienie pompy paliwoej przy gaźniku i jest dobre.
  
 
Cytat:
2005-02-15 10:03:51, Jozefcubus pisze:
(...) było mierzone ciśnienie pompy paliwoej przy gaźniku i jest dobre.



Na moj chlopski rozum to nie masz gaznika

Jedyne co mi przychodzi do glowy to zapchany wtryskiwacz. Dolej do beznyny jakis dodatek czyszczacy wtrysk i pojezdzij troche na benie. Moze ustapi. A jak nie to sprawdz moze kody usterek...
  
 
Dodatki do paliwa co czyszczą wtrysk wlałem jeździłem na benzynie, komputer nie wykazuje żadnych zmian - wszystko w normie ( wszystkie parametry )

Czemu myślisz że to jest związane z paliwem, a nie z układem prądowym ( elektrycznym ) chociaż aparat z cewkami był wymieniony.

[ wiadomość edytowana przez: Jozefcubus dnia 2005-02-15 20:09:55 ]
  
 
Cytat:
2005-02-15 20:07:53, Jozefcubus pisze:
Czemu myślisz że to jest związane z paliwem, a nie z układem prądowym ( elektrycznym ) chociaż aparat z cewkami był wymieniony. [ wiadomość edytowana przez: Jozefcubus dnia 2005-02-15 20:09:55 ]


sam napisałeś
Cytat:
Rozrusznik jest świeżo po remoncie, zapalił na gazie na benzynie nie chce. Kręci jak szalony.


  
 
yyyy, zgaduję - woda w paliwie ...??
  
 
Cytat:
yyyy, zgaduję - woda w paliwie ...??


Raczej na 100%, mialem to samo, lecz ja mam dodatkowo gazownie, ale po wyjezdzeniu starego paliwa obawy zniknely, zapala od pierwszego kopa
  
 
a moze przeresetuj komputer??
  
 
U mnie w boshu też był taki objaw, tylko był on niezależny od temperatury. Nie chciał palić na benzynie czy to lato czy to zima.
Pomagało wtedy pogrzebanie śrubokrętem po wtyczkach złącza konektorowego wtryskiwacza i czyjnika temp. powietrza.

  
 
Do paliwa dolewałem środków żeby zneutralizować wode a także płyn do czyszczenie wtrysków.
  
 
Witam.
Dołączam się do postu.
U mnie to samo - na gazie od biedy odpali, a na benzynie ni ch...
Kiedyś dolałem STC do czyszczenia wtrysków, a ostatnio zatankowałem na Orlenie i... na drugi dzień odmówił posłuszeństwa.
W każdym razie nawet po odpaleniu na gazie i rozgrzaniu Poldek nie chce pracowac na benzynie.
Mechanicy nie bardzo wiedzieli co jest grane - paliwo podaje, ale tak jak by za mało...
Mój Polonez to Caro+ 1.6 GLI
  
 
Nie wiem czy problem przedmówcy został rozwiązany. Mam podobny objaw. Na zimnym silniku po postoju pali dobrze, nie ma żadnych zająknięć. Jak silnik osiąga temperaturę 50 stopni, przełączam na gaz. Jadę powiedzmy kilka kilometrów, temperatura wzrasta do ok 80 stopni. Pracuje na gazie i na benzynie. Wyłączam silnik na ok 10 minut. Potem nie chce zapalić. Ani na gazie ani na benzynie. Czasem załapie na chwilę na benzynie ale zaraz potem gaśnie. Po dłuższym kręceniu udaje mi się zapalić z gazu. Jak już zapali, silnik pracuje normalnie. Rozrusznik kręci żwawo, klemy nowe, tak jak świece, filtry. Pompa paliwa zmieniona i pompuje paliwo bo jak zrobię przygazówkę na benzynie to nie przerywa i nie szarpie. Nie wiem co to może być. Czy ktoś ma jakieś sugestie? Czujnik położenia wału? Cewka zapłonowa? Sterownik silnika?
  
 
A ja mam podobnie Na benzynie zapala ale zaraz gasnie, jesli trzymam go na 2,5 tys obrotow to chodzi spanie do 2tys i gasnie :/ Wczoraj bez problemow odpalal w takiej sytacji na gazie a dzisiaj juz nie chcial jesli po przekreceniu stacyju temperatura nie drgnie musze go grzac jaki czas, notamias jak sie chociaz sie ruszy troszke odpala bez problemow na gazie aby odpalil na bezynie mysli miec okolo 55-60 stoponi :/ nie wiem czemu nie wiem jak :/ Moze krokowka mi szwankuje albo poprostu nie moj Polonez nie lubi zimy Jesli ktos mial podobny problem i udalo mu sie z nim poradzic bede wdzieczny za pomoc!
  
 
A polonez na wtrysku jak ma ssanie rozwiązane?
  
 
Coś mi to wygląda jakby potenciometr przepustnicy wariował, zgrzewa się czy coś, to taki sam objaw jest jak się mu wtyczkę wyjmie, też nie chce odpalać, może to jest przyczyną waszych problemów, wejźcie mu tam przez wtyczkę wlejcie trochę wd-40 albo coś podobnego, nie radzę rozbierać bo mogą być kłopoty ze złożeniem go w całość.