Prosba do znających sie na rzeczy:)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
prosze o polecenie mi jakiegos zestawu np z allegro- radio plus antena (nowe czywiscie) w cenie ok 400 zlotych. antena na magnes. mam samochod opel astra 1,nie wiem czy ma to znaczenie,bo sie nie znam za bardzo.dlatego licze na fachowcow prosze o uzasadnienie wyboru z góry dziekuje za pomoc



mam silnik diesel isuzu, nie chcialbym zeby za bardzo to radio szumialo.moze byc nawet nieco drozsze niz 400 zlotych za zestaw.cos o dobrym stosunku jakosci do ceny

a cobra 19 DX IV to dobry sprzecik?? za 210 zlotych. jaka do tego antenka i czy w ogole tak tanie radio moze byc ok??

[ wiadomość edytowana przez: bobski dnia 2006-10-09 07:30:51 ]
  
 
uniden 520 + hustler
  
 
a zestaw cobra 19 DX IV plus antenka midland ml 145?? da rade?? bo cena fajna
  
 
Cytat:
2006-10-09 15:46:07, bobski pisze:
a zestaw cobra 19 DX IV plus antenka midland ml 145?? da rade?? bo cena fajna

Cena fajna, tylko slyszalem ze to radio " nie lubi " anten na magnesie !
Jesli mam byc szczery to odradzam kupowanie takich rzeczy na Allegro, bo z tanim sprzetem to jest loteria. Gdybys zdecydowal sie na kupno radia lepszej klasy to co innego, bo w razie jakis klopotow co zrobisz ? Odeslesz sprzet spowrotem ? Jak kupisz od dobrego sprzedawcy, co Ci reklamacje uzna to sukces !

Pojedz do jakiegos sklepu, kup zestaw, zamontuja Ci na miejscu, ( albo sam zamontujesz ) sprawdzisz czy radio nie " pierdzi " ( jak bedzie cos nie tak, to od razu wyczujesz i wezniesz inne radio ) a w ramach rabatu ladnie Ci zestroja antene - laski nie robia. Kupujac z Allegro, antene musisz i tak zestroic, wiec duzo nie stracisz.
Ps. Masz diesla, wiec klopoty z zaplonem Ci odchodza. Przewaznie one sa przyczyna zaklucen.
  
 
Mam od niedawna cobre dxIV z magnesówką President ML 145
i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony, radyjko mało szumi i ściąga z wielu kilometrów. Są opinie że Cobra to awaryjne radio ale mi sie wydaje że zależy na jaki egzemplarz sie trafi.Lepiej kupić w sklepie bo z ewentualną reklamacją jest mniej kłopotu.
  
 
Kolego wypuszczono wadliwą partię radyjek CB Cobra i są problemy z nimi. Poza tym Cobra nie lubi magnesówek.
Poczekaj do weekendu wtedy na allegro pojawią się Unideny. W weekend sprzedają te radia bo cofnięto na nie homologację (czyli nie wolno ich sprzedawać) a w weekend administarcja allegro nie pracuje. Aukcje są usówane w poniedziałek.
Kup sobie Unidena 510 lub 520 (najlepiej tego) + antena Hustler. Powinno Cię to wynieść do 400zł.
Zapytaj się sprzedającego czy radio posiada homologację z 2005 roku - wtedy nie będziesz miał problemów z "miśkami".
Moim zdaniem Uniden to trafny wybór!
  
 
uniden 520XL to podobno to samo co uniden 538W, a na niego z kolei jest homologacja takze mysle ze nie powinno byc problemu z zakupem. jest nawet wystawionych kilka na allegro. jest to faktycznie to samo radio tak jak zapewnia sprzedawca?
  
 
witam
nie chcialem zakladac nowego tematu, ale potrzebuje blyskawicznej rady:

lepiej miec antenke magnesowa (konkretnie to presiden ml-145) czy lepiej sobie wsadzic jakiejs sredniej jakosci antene do dziury po antenie od radia (nie pamietam nazwy, wiem, ze zysk 4 dBi).

bardzo bym prosil o jak najszybsza odpowiedz, bo o 9 rano mam sie pojawic w warsztacie do montazu.

dzieki i pozdro
  
 
Cytat:
2006-10-11 22:43:01, Qba1906 pisze:
witam nie chcialem zakladac nowego tematu, ale potrzebuje blyskawicznej rady: lepiej miec antenke magnesowa (konkretnie to presiden ml-145) czy lepiej sobie wsadzic jakiejs sredniej jakosci antene do dziury po antenie od radia (nie pamietam nazwy, wiem, ze zysk 4 dBi). bardzo bym prosil o jak najszybsza odpowiedz, bo o 9 rano mam sie pojawic w warsztacie do montazu. dzieki i pozdro



KOLEGO nie patrz na to co pisze na etykiecie anteny te wszystkie zyski itp to chwyt reklamowy !!!!!!!!!! im dłuzsza tym lepsza
  
 
Cytat:
2006-10-14 06:05:09, arek137 pisze:
KOLEGO nie patrz na to co pisze na etykiecie anteny te wszystkie zyski itp to chwyt reklamowy !!!!!!!!!! im dłuzsza tym lepsza



Z tą długością to jest różnie. Zależy od jakości wykonania anteny i od tego czy to magnesówka czy antena do dziury. Ogólnie rzecz biorąc anteny na magnes mają słabszy zasięg ale zawsze ją możesz szybko schować żeby Ci nie zwineli.
Czytałem ostatnio na innym forum o antence Sirio ml-145 (magnesówka) i muszę powiedzieć że zebrała dużo pozytywnych opinii. Ogólnie ML-145 to dobre antenki ale która z nich najlepsza, czy Sirio, czy President, czy Alan, tego Ci nie powiem.