Matrix przestał działać Cruise Control System

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W czasie jazdy na urlop nie mogłem załączyć tempomatu - ikona "Cruise" się świeci, a nie utrzymuje prędkości - wcześniej działał, jak włączyłem i ustawiłem set.
Co należy sprawdzić oprócz bezpieczników? U mnie są aż 3, które mają coś wspólnego z tym systemem - jutro sprawdzę.
Na tych wynalazkach amerykańskich niestety się nie znam.
  
 
Kurcze - sprawdziłem 2 bezpieczniki odpowiadające za cruise control system i są sprawne (w Matrixie tak umieścili bezpieczniki wewnątrz, ze trzeba się kłaść prawie na ziemi, aby się do nich dobrać - jakaś masakra).
Pozostają mi następujące obszary do weryfikacji:
1. Cruise control main switch circuit (Cruise control switch)
2. Vehicle speed sensor circuit
3. Stop lamp switch circuit
4. Park/neutral position switch circuit (A/T)
Clutch switch circuit (M/T)
5. Actuator motor circuit
6. Cruise control cable
7. Cruise control ECU assy

Bigelektron - na bazie Twojej praktyki co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?

Zaczynam się zastanawiać, czy przeróbka świateł na symetryczne nie miała na to wpływu - grzebali w fabrycznej wiązce elektrycznej, przy instalacji światła przeciwmgielnego z tyłu w miejscu światła cofania po lewej stronie.
Ale wszystkie światła działają poprawnie, tylko ten tempomat nie działa ....
  
 
Cytat:
2013-02-13 18:25:56, Alien_Obcy pisze:
Kurcze - sprawdziłem 2 bezpieczniki odpowiadające za cruise control system i są sprawne (w Matrixie tak umieścili bezpieczniki wewnątrz, ze trzeba się kłaść prawie na ziemi, aby się do nich dobrać - jakaś masakra). Pozostają mi następujące obszary do weryfikacji: 1. Cruise control main switch circuit (Cruise control switch) 2. Vehicle speed sensor circuit 3. Stop lamp switch circuit 4. Park/neutral position switch circuit (A/T) Clutch switch circuit (M/T) 5. Actuator motor circuit 6. Cruise control cable 7. Cruise control ECU assy Bigelektron - na bazie Twojej praktyki co należy sprawdzić w pierwszej kolejności? Zaczynam się zastanawiać, czy przeróbka świateł na symetryczne nie miała na to wpływu - grzebali w fabrycznej wiązce elektrycznej, przy instalacji światła przeciwmgielnego z tyłu w miejscu światła cofania po lewej stronie. Ale wszystkie światła działają poprawnie, tylko ten tempomat nie działa ....


Masz tego twojego intelligent Chinola to go podepnij wejdz w cruise control odczytaj bledy i wejdz w dataliste i posprawdzaj czy dzwigienka dziala i oba switche pedalow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja mam dostępne w tym modelu następujące opcje:
- Powertrain - full data list
- Body:
- immobiliser (opcja)
- SRS Airbag
- Chassis:
- ABS/VSC/TRC
- EMPS (opcja)
Wszędzie mam czysto.
Moja wersja softu to 2010.0 (TO070009110601) OS version 103
A jakie parametry są do cruise control system?
  
 
Cytat:
2013-02-14 00:17:01, Alien_Obcy pisze:
Ja mam dostępne w tym modelu następujące opcje: - Powertrain - full data list - Body: - immobiliser (opcja) - SRS Airbag - Chassis: - ABS/VSC/TRC - EMPS (opcja) Wszędzie mam czysto. Moja wersja softu to 2010.0 (TO070009110601) OS version 103 A jakie parametry są do cruise control system?


No jak wejdziesz w powertrain to masz engine i pod spodem cruise control.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
U mnie jest tylko dostępny Engine and ECT:
Tak jak w tej instrukcji do testera na stronie 10:
IT2
Czy Ty masz inaczej?
  
 
Cytat:
2013-02-15 00:34:08, Alien_Obcy pisze:
U mnie jest tylko dostępny Engine and ECT: Tak jak w tej instrukcji do testera na stronie 10: IT2 Czy Ty masz inaczej?


No kagda w maszine nachoditsja crus kontrol tagda on budjet uwiditelnyj B testownym listku.. No u tebja ne bydet potomuszto eta kitajec. :

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer :
Fajna ta ruska instrukcja?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2013-02-15 02:17:28 ]
  
 
a to chinskij kitajec, swolocz
  
 
Sprawdziłem na innym testerze i też nie ma tej opcji "Cruise Control", a na innym samochodzie z Cruise Control jest ta opcja.
Czy w przypadku jakby nie działał ECU Cruise Control to może być taka sytuacja, że nie wyświetla opcji Cruise Control System na moim testerze?
Muszę sprawdzić samo ECU, ale muszę rozkręcić zegary, bo jest schowane za nimi ....
  
 
Zgodnie z service manual sprawdziłem, czy jest napięcie i jaka jest rezystancja na konektorze do Cruise Control ECU i wyniki są OK:
1) napięcie pomiędzy pinem 2 (+), a 16 (GND -) - u mnie 12,3 V, wartości referencyjne: 10-16 V
2) rezystancja pomiędzy pinem 16 (GND -), a masą - u mnie 0,5 - 0,8 Ohm, wartości referencyjne: poniżej 1 Ohm

Wygląda na problem z ECU Cruise Control 88240‑01020, a koszt nowego jest spory ok. 570 USD ;-(
Nie znalazłem manual'a na sprawdzenie samego ECU CC - jakieś pomysły?
  
 
Cytat:
2013-02-17 23:10:22, Alien_Obcy pisze:
Zgodnie z service manual sprawdziłem, czy jest napięcie i jaka jest rezystancja na konektorze do Cruise Control ECU i wyniki są OK: 1) napięcie pomiędzy pinem 2 (+), a 16 (GND -) - u mnie 12,3 V, wartości referencyjne: 10-16 V 2) rezystancja pomiędzy pinem 16 (GND -), a masą - u mnie 0,5 - 0,8 Ohm, wartości referencyjne: poniżej 1 Ohm Wygląda na problem z ECU Cruise Control 88240‑01020, a koszt nowego jest spory ok. 570 USD ;-( Nie znalazłem manual'a na sprawdzenie samego ECU CC - jakieś pomysły?


To co myslisz ze mu tylko plus i minus wystarczy do prawidlowej pracy.A dzwigienka dziala we wszystkich polozeniach.A takie pierdoly jak czujniki polozenia pedalow sa sprawne.Nierzadko czujnik polozenia pedalu hamulca lub sprzegla w gornym polozeniu jak nie dziala to cruise nie ruszy.
Znajdz sobie reczna procedure diagnostyki Cruise control i wszystko sprawdzisz na blink kodach.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Sprawdziłem na innym samochodzie i opcja Cruise Control jest dostępna, tak więc Tester jest OK.
Pytanie, czy jak jest problem z samym modułem Cruise control 88240-01020, to nie pokazuje się opcja "Cruise Control" na testerze.
Czy ktoś to może potwierdzić, czy tak jest w praktyce???
Czy można zrobić przeszczep modułu z innego samochodu z innym numerem i czy jest szansa, że będzie działać?
  
 
Cytat:
2013-07-03 22:38:47, Alien_Obcy pisze:
Sprawdziłem na innym samochodzie i opcja Cruise Control jest dostępna, tak więc Tester jest OK. Pytanie, czy jak jest problem z samym modułem Cruise control 88240-01020, to nie pokazuje się opcja "Cruise Control" na testerze. Czy ktoś to może potwierdzić, czy tak jest w praktyce??? Czy można zrobić przeszczep modułu z innego samochodu z innym numerem i czy jest szansa, że będzie działać?


Masz z tylu w lampach zarowki czy powsadzales Ledy?????

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
nie mam zadnych modow, std zarowki, jedynie z przodu byly robiome swiatla na asymetryczne.
czy moge przeszczepic ecu cruise control od corollki?
  
 
Jestem przekonany, że to problem z samym ECU, więc wymontowałem moduł Crusie Control i zrób to sam - firma specjalizująca się w naprawach ECU, krzyknęła 300 pln.
Jak sprawdzić, czy kondensator jest walnięty???
Parametry: 100uF, 35V typ SMD (montowany powierzchniowo) elektrolit.
  
 
Cytat:
2013-07-10 23:36:02, Alien_Obcy pisze:
Jestem przekonany, że to problem z samym ECU, więc wymontowałem moduł Crusie Control i zrób to sam - firma specjalizująca się w naprawach ECU, krzyknęła 300 pln. Jak sprawdzić, czy kondensator jest walnięty??? Parametry: 100uF, 35V typ SMD (montowany powierzchniowo) elektrolit.


Alien daj se spokoj z tym ECU za chwile będziesz pytal jak sprawdzić tranzystory procek kwarc kosc pamięci i jeszcze pare innych dupereli...
Nikomu się jeszcze nie zepsul komp Cruise a ty się uparles ze to on pomimo ze nie wykluczyles innych rzeczy które mu sa potrzebne do zadziałania.
a kondziola spr miernikiem na zakrsie CAPACITOR którym zmierzysz ile ma pojemności.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Kondzia sprawdziłem - naładowałem baterią 1,5V i zmierzyłem voltomierzem i teoretcznie trzyma napięcie, jutro wymienię na nowy i zobaczymy.
A jak nie to, to gdzie mam szukać?
Czujnik na sprzęgle sprawdzałem i działa, ale on nie wpływa na widoczność ECU pod testerem.
Cały czas się zastanawiam który element może powodować, że nie widać ECU CC na testerze ???
  
 
Wymieniłem kondzia i dupa blada ;-(
Big ratuj !!!

W manual'u podają tak, ale nigdzie nie ma opcji, że nie widać CC pod testerem:
SET not occuring or CANCEL ocuring (DTC is Normal)
Suspect Area:
1) Cruise control main switch circuit (Cruise control switch)
2) Vehicle speed sensor circuit
3) Stop lamp switch circuit
4) Park/neutral position switch circuit
5) Actuator motor circuit
6) Cruise control cable
7) Cruise control ECU assy

SET not occuring or CANCEL ocuring (DTC does not output)
Suspect Area:
1) ECU power source circuit
2) Cruise control ECU assy



[ wiadomość edytowana przez: Alien_Obcy dnia 2013-07-12 15:38:50 ]


[ wiadomość edytowana przez: Alien_Obcy dnia 2013-07-12 15:41:36 ]
  
 
Bigelektron - proszę o podpowiedź, gdzie mam pogrzebać?
Który element, oprócz samego CC ECU odpowiada za "widoczność" Cruise Control pod testerem???
Zaraz jadę w trasę i chciałbym skorzystać z tego tempomatu.
  
 
Cytat:
2013-07-16 21:44:48, Alien_Obcy pisze:
Bigelektron - proszę o podpowiedź, gdzie mam pogrzebać? Który element, oprócz samego CC ECU odpowiada za "widoczność" Cruise Control pod testerem??? Zaraz jadę w trasę i chciałbym skorzystać z tego tempomatu.


A pogrzeb se w goglach
Jak tester nie widzi Cruise to wina testera.
Jakby się nie zglaszal sterownik to by była obok cruise gwiazdka.
A sprobuj się polaczyc przez inny model.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer