Stary Herbert i nagly problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kolegow,
mam od dluzszego czasu Presidenta Herberta (stary model) i do dzis radyjko gralo bez szamrania, zero problemow.
Asz tu nagle cos nawalilo .Minowicie gdy nadaje to nikt mnie nie slyszy lub slyszy ale z przerwami.Ja natomiast slysze innych czysto i wyraznie.
Antena, kabel i polaczenie w porzadku.Micgain tez nie jest skrecony.

Czy ktos cos poradzi?
Z gory dzieki i pozdrawiam.
  
 
Sprawdź,czy nie urwał Ci się kabelek we wtyku od mikrofonu.A może uszkodził się przycisk N/O w gruszce.Jesłi jest nośna,tzn.korespondent "widzi"cię na wskażniku swego radia,to z pewnością masz przerwę w kablu
  
 
Mikrofon sprawdzilem i wyglada wszystko w pozadku, podlaczylem pod inne radyjko i smiga.
Dodam jeszcze za jak niby nadaje to dioda TX zamiast sie swiecic to pomroguje albo sie zazy.
A moze cos byc z koncowka mocy?

Pozdrawiam
  
 
Jeśli trochę znasz się na tego typu urządzeniach i otwierałeś obudowę tego radia,to radzę sprawdzić lutowania w pobliżu tranzystora mocy.Jest on przykręcony do obudowy .Być może,że po prostu puścił lut.Tzw.zimne lutowanie co jest możliwe jesli radio jest wiekowe i było używane w aucie. Powodzenia
  
 
@Gienekp,
wielkie dzieki za wskazowki!
Obudowe sciaglem ale lutowania sa oki, wiec rozkrecilem gruszke i tam byl problem, kabelek byl luzny!
Radyjko znowu lata!
Jedyne co dalej pozostalo to gdy nadaje to dioda "TX" nie swieci sie caly czas tylko mroga alboo sie tylko zazy.
Nie chce byc pedantem ale moze wiesz co moze byc tego przyczyna?

Jeszcze raz wielkie dzieki!!!
  
 
U mnie jest podobnie. Dioda się czasem w ogóle nie świeci. Gasną mi tez często pojedyńcze segmenty w wyświetlaczu nr kanału. i to bez znaczenia, czy nadaję czy tylko słucham. Co to może być?
  
 
Ja w Herbim I mialem problem typu, ze wyswietlacz robil sie blady, gaslo porostu podswietlenie cyferek i radio robilo sie gluche. Wine za to ponosil wlacznik szybkiej 19. Po wymianie wszystko wrocilo do normy. W herbertach lubily sie brudzic przyciski i wyswietlacze czasem padaly. Takie byly i sa ich najwieksze bolaczki.