CB radio szumy trzaski itp. POMOCY !!!!!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
krótka instrukcja strojenia:
Anteny są wstępnie strojone w fabryce, dlatego w większości przypadków nie wymagają ponownego strojenia. W przypadku, gdy niezbędne jest dostrojenie anteny polecamy zastosować się do poniższej procedury: 1. Ustawić się na otwartej przestrzeni, minimum 50 m (lub więcej) od metalowych obiektów, jak bramy, latarnie itp. 2. Podłączyć SWR meter pomiędzy wtyk anteny, a radiostację CB. Zastosować się do instrukcji SWR miarki, by prawidłowo użyć urządzenie. 3. Ta procedura dotyczy strojenia anteny dla 40 kanałów bandy CB, tzn. następujących częstotliwości: - CH 1 = 26 960 MHz - CH 19 = 27 180 MHz (środek pasma) - CH 40 = 27 400 MHz 4. Wybrać kanał 1 w radiostacji CB, dokonać pomiaru SWR i zanotować wynik Przycisk PTT trzymać tylko kilka sekund. W przypadku zbyt wysokiego SWR może dojść do uszkodzenia radiostacji !!! 5. Powtórzyć pomiar dla kanałów 40 i 19 6. Jeżeli wartości SWR dla CH 1 i 40 są takie same, a wartość mniejsza jest na CH 19, Wasza antena nie wymaga żadnego strojenia. 7. Jeśli wartość SWR jest niższa na CH 1 , niż na CH 40, antena jest elektrychnie "długa", dlatego należy skrócić promiennik o ok. 10 mm naraz, aż do otrzymania równych wartości SWR dla kanałów 1 i 40. 8. Jeżeli wartość SWR jest niższa na kanale 40, niż wartość dla kanału 1, antena jest elektrycznie "krótka", dlatego należy wysunąć promiennik, po ok. 10 mm, dla każdego pomiaru, aż do uzyskania równych wartości na CH 1 i 40.

jedynie co przy antenie mozna krecic to poluzowac ta srube w zgrubieniu na srodku i wsuwac i wysuwac promiennik tak sie stroi antene
ale:

1. sprzedaj to gowno bo tego nawet nie da sie nazwac antena
2. jesli sie nie uda sprzedac to wywal to gowno
3. kup w miare normalna antene np: Hustlera IC 100, Litle Willa tez 100cm
albo jakies ML 145 np Sirio

to co masz w tej chwili na dachu nie mozna nazwac antena i nie zestroisz tego chocbys sie zesr.....
  
 
Cytat:
2007-01-17 17:18:38, slawekk pisze:
Próbowałem dzisiaj zestroić radio. [CIACH]


To co pokazujesz na fotkach mówi mi tylko jedno - nie masz najmniejszego pojęcia o obsłudze SWR'a.
A więc(to jest jeden pomiar): Ustaw kanał 1/20/40, przełącznik na SWR przestaw na FWD, naciśnij przycisk nośnej, następnie gałką ustaw wskazówke na końcu skali, przełącz z FWD na REF i odczytaj wynik, puśc przycisk nośnej. Pomiar powtarzaj aż do skutku zgodnie z tym co napisał Cezar.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Dzięki, spróbuję jeszcze raz

Cytat:
2007-01-17 20:00:42, Adam4302 pisze:
(...) Ustaw kanał 1/20/40, przełącznik na SWR przestaw na FWD, naciśnij przycisk nośnej, następnie gałką ustaw wskazówke na końcu skali, przełącz z FWD na REF i odczytaj wynik, puśc przycisk nośnej. Pomiar powtarzaj aż do skutku zgodnie z tym co napisał Cezar.



Właśnie tak robiłem
  
 
Cytat:
2007-01-17 20:50:06, slawekk pisze:
Dzięki, spróbuję jeszcze raz Właśnie tak robiłem



sorki, ze odgrzewam stary temat, ale to gwoli ostrzeżenia innych naiwnych Otóż daj sobie spokój ze strojeniem tej anteny:0 najlepiej ustaw ją w połowie wysokosci i ciesz sie tym co ci daje mysle , ze niedługo, bo ci sie rozsypie i tak. mnie pusciła na cewce Zestrojenie jej z radiem z powodu wieeeeeeeluuuuu ruchomych elementów to zadanie dla iluzjonisty Oni są zreczni i ponoc potrafia pokazac cos czego nie ma
  
 
Problem rozwiązał się przez ..... zmianę anteny
  
 
Cytat:
2007-10-18 21:05:13, DoktorX pisze:
sorki, ze odgrzewam stary temat, ale to gwoli ostrzeżenia innych naiwnych Otóż daj sobie spokój ze strojeniem tej anteny:0 najlepiej ustaw ją w połowie wysokosci i ciesz sie tym co ci daje mysle , ze niedługo, bo ci sie rozsypie i tak. mnie pusciła na cewce Zestrojenie jej z radiem z powodu wieeeeeeeluuuuu ruchomych elementów to zadanie dla iluzjonisty Oni są zreczni i ponoc potrafia pokazac cos czego nie ma

nie zły jestes