Problem ze sprzęgłem czy skrzynią biegów?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Mam pewien problem po wymianie sprzęgła(kompletnego).Otóż po wymianie sprzęgła przez mechanika zaczęły sie problemy z 4 biegiem,nie za każdym razem chce wskoczyć z 3 na 4-kę,szczególnie jak się skrzynia trochę "rozgrzeje".Facet twierdzi,ze to wina skrzyni,tylko że przed wymiana sprzęgła tego nie było i mam odczucie jakby reszta biegów gorzej wskakiwała.Niektórzy twierdzą,że problem tkwi że linka sprzęgła nie wybiera luzów,ale ona ma przecież samoregulację?Będę wdzięczny za wszelkie rady!
  
 
sprobuj wyregulowac zewnetrzny mechanizm zmiany biegow.
  
 
Dzięki za radę ,ale jak byś mógł mi ogólnikowo stwierdzić ,gdzie to jest mniej więcej,bo mechanikiem nie jestem i nie za bardzo sie orientuję o co chodzi.
  
 
W MK6, regulacja nastepuje automatcznie poprzez samoregulator, znajdziesz go nad pedałem sprzęgła, podaj konkretnie w którym momencie bierze sprzęgło, na dole czy może na samej górze.
  
 
Sprzęgło bierze mi "przy samej podłodze" a problem pojawia się jak wszystko trochę popracuje i sie rozgrzeje.Przed wymianą czwóreczka była najlepiej wchodzącym biegiem...