Przerywa silnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
corsa 1.2 16 v 1999 podczas ruszania z 1 biegu zaczyna przerywac, na jak wcisniesz gaz wiecej to przestaje .Przelaczam na 2 bieg , 3 bieg i na mniejszym gazie przy mniejszej predkosci zaczyna go dusic , zwieksze predkosc przestaje. Dodam ze wczesniej tak sie nie działo. Auto sprowadzone z belgii.Prosze o porade. Dzieki
  
 
prawdopodobnie przebicie na kablach WN czzyli do wymiany kable ja bym sprawdzil przy okazji swiece a jak zapala przy wilgotnej pogodzie?
  
 
Zapala bardzo dobrze ,przy kazdej pogodzie. Podczas jazdy tak jakby na poczatku nie szedl na wszystkich swiecach dopiero po dodaniu mocno gazu , dobrze jedzie. Silnik pracuje na wolnych dobrze.Moze nie dostaje pelnego wtrysku paliwa? ale potem idzie dobrze.
  
 
moze byc jeszcze cisnienie w pompie paliwowej tak mi w ASO tez mowili bo mam ten sam problem...
ale sprawdz pierwsze co kable WN! ja wiem ze mam przebicia i pewnie dlatego mi tak autko chodzi
  
 
Dobrze, ale dopiero w niedziele sprawdze. Jezeli nowe kable to orginalki czy moga byc zamienniki i czy świece też?
  
 
No właśnie mam ten sam problem tylko ze moja Corsa ma 15 lat, wymienilam już świece na Bosha, ale problem powrocil po jakims czasie. Dalam do mechanika na sprawdzenie komputerowe cewki i calego mechanizmu zaplonu i nic nie wykryto...zaplacilam 70 pln a samochod ma te same problemy Te kable sa silikonowe i wszyscy utrzymuja ze nie moze z nimi byc zadnego problemu wiec ostatecznie teraz czekam na zmiane modulu, ktory podobno jest niemozliwy do sprawdzenia na komputerze, bo czasami iskra jest a czasami nie ma.... takze tak na prawde za jakis czas wymienie wszystkie czesci a samochod dalej bedzie stal na parkingu
chcialam sie zapytac co do tej wilgotnosci powietrza? jaka jest zaleznosc wilgotnosci powietrza i odmowy dzialania mojego opla? wspomne moze ze moj samochod przez ostatni miesiac jezdzil genialnie bez problemow, a teraz ponowny powrot problemow po tym jak stal tydzien nieuzywany...

oto historia moja i mojego opla i nie wiem gdzie moge szukac pomocy jezeli nawet mechanik rozklada rece

Ktos moze mial takie problemy i w koncu doszedl do przyczyny problemu?
  
 
post do marynia : polecam kable syntek, najnowsza generacja, super cena ok 60-70 zł, orginały GM to tradycyjne zwykłe kable za 120 zł po co przepłacać za napis GM
świece polecam NGK oczywiście według katalogu który jest u każdego sprzedawcy cena za komplet 4 szt. 34 zł, żywotność takiego zestawu to 50-70 tyś. kilometrów gwarantuje ci to !!! :: jak coś to wal na nominalny@wp.pl pozdrawiam !!!

[ wiadomość edytowana przez: nominalmaniak dnia 2006-11-02 19:20:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: nominalmaniak dnia 2006-11-04 12:43:34 ]
  
 
Problem został zlikwidowany- po sprawdzeniu całej elektroniki na warsztacie ,wszystko było okey ale samochod dalej przerywał. nie dostawał paliwa tyle ile potrzebuje. Wymieniłem pompę paliwa na nową i problem z głowy. Pompa nie dawała tyle paliwa co trzeba lub miała małe ciśnienie. Ta pompa jest umieszczona w zbiorniku na paliwo ., ale jest dojście w środku pod kanapą tylną. Koszt pompy 185zł. Pozdrowienia. opel corsa 1.2 16v 1999r