Wypowiadam wojne rdzy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wiosne moja samarka zaczeła kwitnąć jak kwiatki na łące.
Kto zna najlebszy sposób na zabezpieczanie niewielkich ognisk rdzy, by dalej nie rdzewiało.
  
 
Oczyścić do gołej blachy, potem podkładówka antykorozyjna (najlepiej "KORINA") Potem jakiś dobry podkład i lakier. Mała uwaga! Korina może i schnie szybko ale to wcale nie oznacza że można zaraz na nią nakładać inne farby! Musi dobrze wysezonować, dobrze dać jej przynajmniej tydzień. Ja innego sposobu nie znam! Ach bym zapomniał! Malowane miejsce dobrze odtłuścić, najlepiej benzyną ekstrakcyjną!
  
 
A jesli wyjda niewielkie dzireczki, mozna je zalatac szpachla z wloknem...
 
 
Na rdze polecam "Cortanin" bdobrze działa reszta jak wyżej.
  
 
na mojego śp. poloneza "cortanin" nie dzialal najlepiej wychodzi tak jak radzi Klaczyslaw
  
 
Fajny byłby taki ocynk w szpraju... (nie farba w tym kolorze, ale faktyczne zabezpieczenie). Wyszprajowałbym sobie Niwke i miałbym model "2121 zinc spray". Qrna nawet bym tego nie malował normalną farbą na wierzchu, ale taki spray cynkowy na całości nadwozia. Oooo - i siedzenia też ... w sprayu cynkowym, i kierownica, i deska rozdzielcza(jąca) zająca, i pedały, i... drut kolczasty (wersja ocynk) zamiast anteny .
  
 
... i zawinalbys ja jeszcze w folie, aby sie nie kurzyla .
  
 
Właśnie jadę ją odkurzyć trochę w trassie .
  
 
Nivka najlepiej odkurza sie w wodzie. Blyszczy po niej jak po lakierze . Tylko pozniej nie wjezdzaj w piach , bo sie przykleja i znowu jest brudna .
  
 
Cytat:
Nivka najlepiej odkurza sie w wodzie.

...szczególnie Niva 1922 March.