No i zalożyłem dzisiaj LPG do swojej Nivy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zalozylem LPG, przejechalem 40 kilometrow i tyle ... . Butla ma 40 litrow pojemnosci gazu i tuz po instalacji w serwisie weszlo w nia 33,70 litra gazu. Sprawnosc napelniania butli opisywana przez producenta wynosi 80%, czyli chyba dobrze. No zobaczymy, jaki wynik wykrece po setce i po 1000 km i dalej.

Pozdrawiam,
Przemek

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-05-22 21:23:10 ]
[ powód edycji: litorowka w tytule ]
 
 
może napisz ile kosztowała inst. do nivy z wtryskiem .....może się przyda to innym


  
 
A może ktoś wie ile kosztuje gaz do 2107 silnik 1500. Zaczynam coraz mocniej r5ozmyślać nad taką opcją do ŁADNEJ
  
 
od 900 do 1300 zł
zależy to od instalacji i regionu w kórym zakładasz gaz
  
 
jasne że wiedzą... wystarczy poszukać
np.
TU
i
TU
oraz
TU
  
 
To nie aż tak tragicznie! Myślałem, że trzeba mieć ze 2000. Od razu mi się samopoczucie polepszyło.
  
 
Co zalozyles? Lovato, BRC, czy cos innego?
  
 
Ogolnie instalacja ma szyld i gwarancje Lovato, w tym: Reduktor Lovato; zbiornik z GZWM-u , czyli Grodkowskich Zakladow Wyrobow Metalowych oraz wielozawor Tomasetto. A montowalem calosc na Modlinskiej. Kosztowalo mnie to 1.900 zl. Mialem oferty z Siedlec na kwote 1.300 - 1.600 (zl), ale informacja byla, ze nie robia tego dobrze. Instalacja zostala zalozona do Nivy z silnikiem 1.7 na jednopunktowym wtrysku.

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
A ja zarejestrowałem dzisiaj moją ładną 110 (poprzednik założył gaz ) i mam watpliwości co do świec, filtrów , osiągów. Może ktoś z klubowiczów już przećwiczył jakie świece najlepiej sprawdzają się w przypadku gazu ? Będę dźwięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.
  
 
Swiece niewiele mogą pomóc lub zaszkodzić moim zdaniem. Mam Iskry . W sklepie po prostu poprosiłem o takie do gazu. Mają większą ciepłotę albo coś takiego. Odstęp 0.8-1.0mm, przy zapłonie elektronicznym.
  
 
A wracajac do swojej instalacji LPG => moze miec ona ustawione trzy sekwencje poboru ilosci gazu: economy, normal i sport. Ta kwestie rozumiem, ale czy macie swoje doswiadczenia w tym temacie?
Nie wiem, czy to bajer (chociaz mowili mi w serwisie, ze te sekwencje sa ustawiane komputerowo, co tez sam widzialem patrzac na monitor), ale raczej kojarzy mi sie to z doborem przelozen w skrzyni biegow w skrzyniach automatycznych.

Pozdrawiam,
Przemek