N A J L E P S Z A ANTENA DO MOBILA !!!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam sia jaka jest najlepsza antena do mobila ???




O CO CHODZI Z TA DŁUGOSCIA FALI np 1/2 - 5/8 - 7/8 czy to jest tak im blizej jednosci, im mniejszy ułamek tym lepsza antena???




Wiem ze niby im dłozsza tym lepsza
(ale za to zbiera wiecej smieci)

cena anteny nie gra roli miałem do swojego unidena 520 NEW LEMM TURBO 2001 spisywała sie oka ale w nocy zmieniła właściciela

wiec czy warto inwestowac np w presidenta santiago 1200?? czy moze cos innego?? zastanawiałem sie jeszcze nad MEAYLANDEM ---

Magnesowki nie wchodza w gre

Nadmienie jeszcze iż autko na ktorym to bedzie jezdzic to opel rekord sedan antena na uchwycie rynienkowym

::
piszac odpowiedzi prosze o konkretne uzasadnienie ::


Dzieki i pozdrawiam wszystkich :]

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2006-09-02 04:03:35 ]

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2006-09-04 23:56:13 ]
  
 
Ja miałem kilka santiago 1200 i zawsze super chodziły do czasu aż złodzieje ich nie zwinęli . Merylanda nie znam więc się nie wypowiadam. Na to tałatajstwo nie ma lekarstwa bo nawet jak sobie przykleiłem cewkę na klej prądo-przewodący to mi antenę zniszczyli i dach uszkodzili.
  
 
generalną zasadą w mobilu jest że im dłuższa antena tym lepsza.
te 1/2, 5/8 to długośc elektryczna anteny.
jeśłi używasz cb do czegoś więcej jak tylko "antymisiek", to president colorado, santiago 1200 i pochodne wydają się najlepszymi antenami na rynku. świetne i w mieście, i w drodze. z tym że musisz pamiętać iż anteny te równie dobrze zbierają DX z odbitej, co może powodować że lepiej będziesz słyszał Makaroniarza spod Mediolanu niż mobila 3km od ciebie.
  
 
padło na santiago 600 niestety bez dziurawienia dachu nie dało sie wpakowac 1200 czy tez TEXAS-a pojezdze z tym sprzetem i moze jak rozwiaze problem sciagniecia klejonej skurzanej podsufitki to zamienie na 1200 albo texas


APROPO jak zabezpieczc antene przed kradzieza jesli nie jest mocowana na motylek??? no santiago czy teksasa bo jak mi taka zakosza to nogi powy
  
 
wykreca sie normalnie !!!
  
 
Cytat:
2006-09-06 18:38:23, pawel0240 pisze:
wykreca sie normalnie !!!



i znow odpowiedz jak u dziecka kufa chyba jasno napisałem ze nie chce jej zdejmowac tylko zabezpieczyc przed kradzieza

jak nie masz nic madrego do powiedzenia to po co zabierasz głos???

wez sobie antena 2m i wejdz z na do sklepu po bułki zeby nie zaje..ali

do bagaznika tez jej raczej nie wsadzisz wiec gdzie logika??? no chyba ze na noc do domku zabierac ale w nocy auto w garazu stoi wiec problem z głowy



73!
  
 
zastanów się sam, jak można zabezpieczyć coś co jest przykręcane... możesz zaspawać, ale wtedy sam nie zdejmiesz. możesz podłączyć do wysokiego prądu, ale wtedy marnie będzie działała.
a złodziej jak nie będzie mógł zdjąć, to ci zniszczy. i antenę, i pół auta.
  
 
Santiago poszła do kumpla na zestawik < TIR >


:: Osobiscie przesiadłem sie na podobny sprzet president-a konkret MARYLAND 155cm antenka wypas sie strroii i wyszło 1,0 SWR smiga w miescie z innymi mobilami na około 7.... 9 kilometrow na otwartej przestrzeni jeszcze nie była testowana. Dodam ze jest w zestawie z 4m kabelkiem wysokiej jakosci jest elastyczny i środkowa żyła to linka a nie jak w wiekszosci drut. Chodzi wraz z radiem Uniden 520PRO

Wydaje mi sie ze jesli ktos szuka fest dobrej anteny a nie 2 metrowego giganta jest to antena godna polecenia za w sumie dobra kase w stosunku do jakosci.



P.S. dodam jeszcze ze jest mocowana podobnie jak LEMM-ki tzn na srubke w rodzaju motylka z tym ze tu motyl jest na śrubie a nie jako nakretka. Ułatwia to sciaganie w wiadomych sytuacjach.

73! - 55 szerokosci!!!


[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2006-09-11 22:05:37 ]

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2006-09-12 00:01:44 ]
  
 
A ja tam mam midlanda ml45 na magnes i hula idealnie zestroila sie na 1.1 i ostatnio w trasie kurde az bylem w szoku prawie 60 km slyszalem.
  
 
Cytat:
2006-09-15 09:17:53, misiekwwa pisze:
A ja tam mam midlanda ml45 na magnes i hula idealnie zestroila sie na 1.1 i ostatnio w trasie kurde az bylem w szoku prawie 60 km slyszalem.



zgodze sie z toba ale to zasługa propagacji ktura własnie jakos teraz pomaga w osiaganiu dalekich łacznosci.


73!
  
 
N A J L E P S Z A ANTENA

http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=128
  
 
Cytat:
2006-09-02 11:02:11, Góral pisze:
generalną zasadą w mobilu jest że im dłuższa antena tym lepsza. te 1/2, 5/8 to długośc elektryczna anteny. jeśłi używasz cb do czegoś więcej jak tylko "antymisiek", to president colorado, santiago 1200 i pochodne wydają się najlepszymi antenami na rynku. świetne i w mieście, i w drodze. z tym że musisz pamiętać iż anteny te równie dobrze zbierają DX z odbitej, co może powodować że lepiej będziesz słyszał Makaroniarza spod Mediolanu niż mobila 3km od ciebie.



Czym jest DX z odbitej?? I co to tych włochów to prawda. Byłem nie dawno w rodzinnych stronach. Duzo wolnej przestrzeni. Mam unidena 510 i antene 1,5m z presidenta na małym mobilu. Na prawie kaźdym kanale slyszałem albo włochów albo jakis ukrainców czy ruskich Nie niektórzy nawet na 2, 3 kreski na radiu.

[ wiadomość edytowana przez: Damiannno dnia 2006-10-24 18:32:23 ]
  
 
[quote]
2006-10-22 19:08:16, jirys pisze:
N A J L E P S Z A ANTENA http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=128

Jesem zalamany po malu poziomem forum !
  
 
To jest jak narazie najlepsza antena do samochodu na rynku: President Texas
  
 
Cytat:
2006-10-24 20:08:58, zp pisze:
To jest jak narazie najlepsza antena do samochodu na rynku: President Texas



kolego pozwol ze cie poprawie to zeczywiscie najdrozsza antena na rynku ale doruwnoja jej antenki takie jak

Colorado 1200, WA27 (wysoki SWR)
Lemm Turbo 2001, Magnum Superstar
Sirtel Santiago 1200
Sirio Megawatt 4000, Performer/Turbo 5000 - około 2,0 m

wszystkie maja podobne osagi a sa tansze od texasa


rozbierałem cewke z texasa i porazka wykonanie jak w antenie za 100zł
  
 
[quote]
2006-10-24 20:08:58, zp pisze:
To jest jak narazie najlepsza antena do samochodu na rynku: President Texas


Nie najlepsza, ale najdrozsza !