PRL - tuning

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Lata 60-te to okres rządów towarzysza "Wiesława" Gomułki" Szare blokowiska, "ślepe" kuchnie czy wspólny sracz na piętrze - to symbole siermiężności i szarości tego okresu. Sam nie wiem jak to się stało, że taki samochód jak 125-tka miał szanse być wprowadzonym do produkcji. Chromy, czerwona tapicera ( i nie tylko), lampeczki, dupeczki-prawie pełen barok
Stylistyka tego samochodu i jego bogactwo zarówno w treści jak i w formie stało wpoprzek oficjalnemu duchowi tamtych czasów.
Zgłodniali luksusu ludziska, którzy kanta traktowali jako inwestycję swojego życia nie ograniczyli się tylko do wielbienia tego, co i w jakim kształcie wypuściła fabryka. Zaczęło się swoiste współzawodnictwo w dziedzinie: I ty możesz ze swojego Fiata zrobić Maybacha
No i zaczęło się wielkie dzieło upiększania 125-tek ( oczywiście nie tylko)jak Polska długa i szeroka.
No i właśnie: co zachowało się z tych gadżetów produkowanych z myślą o upiększaniu kantów lub mogących służyć do upiększenia, swoistego "tuningowania" i jest na wyposażeniu waszych 125-tek
Chodzi o pierdułki, tabliczki, nalepki, zawieszki i takie tam.
Na dobry początek zaczynam ja:
chromowane dociski do wycieraczek, zelmoty z pokrowcami i mój smaczek-nalepka zielony listek na szybach( ma już całe 38 lat!)




[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-01-12 18:39:17 ]
[ powód edycji: zdjecie i tytul watku ]
  
 
U mnie nie ma praktycznie zadnego tuningu. Tzn. sa swiatla awaryjne Poza tym moj ulubiony detal wnetrza 125p - Kaczucha

Byla tez w rogu myszka miki, ale zaczela sie odklejac i wogole brzydka byla, wiec ja wyeksmitowalem, ale kaczucha będzie w Śliwce do końca świata. Jeżeli ie orginalna, to postaram się ją zeskanować i jakoś odtworzyć
A takie chromowane dociski wycieraczek tylko troche poskręcane i z odlazlym chromem to mam gdizes w pudle





[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-01-12 18:40:14 ]
[ powód edycji: zdjecie ]
  
 
Świetny temat ja też się mogę pochwalić ale mam prośbę do kolegów przedemną - wyedytujcie posty tak aby te zdjęcia były mniejsze bo znowu temat sie "rozłazi"

a teraz do rzeczy - gadżety w moim klasyku:

Radio SAFARI i termometr sprężynowy



Pokrowiec z misia na kierownicy i drewniana rączka dźwigni zmiany biegów



I może nie do końca związany gadżet z autem ale też z epoki

  
 
Ja mam wręcz odwrotną prośbę: umieszczajmy zdjęcia takie na których widać wszystkie szczegóły gadżetów. Chodzi przede wszystkim o to żeby to coś zobaczyć a nie tylko przeczytać opis.
Myślę, ze problem z "rozłażeniem się" da się przeżyć. Przykład-termometr o którym piszesz widać, że jest ale jak wygląda skala i takie tam, już nie. ::

[ wiadomość edytowana przez: waldi125p dnia 2006-01-11 18:46:02 ]
  
 
w imidższaku jest opcja na zmniejszeine zdjecia. ja sie wyedytowalem bo sam zauwazylem ze sie uze zrobilo. 800x600 dobra wielkosc i taka bym sugerowal
  
 
Cytat:
2006-01-11 18:44:16, waldi125p pisze:
Ja mam wręcz odwrotną prośbę: umieszczajmy zdjęcia takie na których widać wszystkie szczegóły gadżetów. Chodzi przede wszystkim o to żeby to coś zobaczyć a nie tylko przeczytać opis. Myślę, ze problem z "rozłażeniem się" da się przeżyć. Przykład-termometr o którym piszesz widać, że jest ale jak wygląda skala i takie tam, już nie. ::


Ok kończąc sprawę zdjeć - waldi to korzystaj z linku nr 1 w imageshacku który po wklejeniu w post daje miniaturkę którą można klikąć i powiększyć

a jezeli chodzi o mój termometr to niestety nie dysponuje teraz innym zdjęciem
  
 
Ja z fiatowskich gadżetów mam chyba tylko to:







Słaba jakość zdjęć bo robione telefonem...

Czy gadżety z polonezami też można tu wrzucać?
  
 
Mam prośbę do GDA- mógłbyś strzelić fotę plakiety bądź nalepki którą masz na schowku?
A na marginesie-fajny klimat w twoim kancie

[ wiadomość edytowana przez: waldi125p dnia 2006-01-11 19:18:26 ]
  
 
a teraz podświetlany znaczek PL - tylko w Polsce mogli coś takiego wymyśleć-hehehe
Image Hosted by ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: waldi125p dnia 2006-01-11 20:31:54 ]
  
 
Myślałem, że już efekt podświetlenia jest tu pokazany. Czekam więc, aż wstawisz fotkę PL z podświetleniem . W moim DF'ie to w sumie nic takiego z PRL-tuning nie mam, mam tylko Stop wariatom drogowym, a to nie PRL-tuning .


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-01-12 18:41:10 ]
[ powód edycji: nie cytujemy zdjec ]
  
 
Zelmoty 0610 w chromie, bez pokrowców.
I to właściwie wszystko, reszta to wiejski tuning.
  
 
Cytat:
2006-01-11 17:31:25, waldi125p pisze:
Lata 60-te to okres rządów towarzysza "Wiesława" Gomułki" Szare blokowiska, "ślepe" kuchnie czy wspólny sracz na piętrze - to symbole siermiężności i szarości tego okresu.

Przeglądałem ostatnio w antykwariacie stare albumy o Łodzi i przyznać muszę, że osiedla mieszkaniowe z tamtego okresu są chyba najpiękniejsze, zaprojektowane w przemyślany sposób. Budynki nawiązują do elementów modernizmu z technologią budowy wpływającą korzystnie na elementy dekoracyjne (np gzymsy pomiędzy piętrami - podkreślające poziome podziały formy). Do tego należy dodać całe nowe układy komunikacyjne (z prostymi chodnikami z równymi krawężnikami, asfaltem bez dziur itp.) oraz elementy dekoracyjne - zadbane klomby, drzewka ustawione w równych odległościach czy pomalowane kolorowo place zabaw przy których szarość świeżego betonu (więc jasnego - czystego) budynków wyglądała niemal szlachetnie. I to wszystko dla "prostych ludzi pracy" a nie dla snobów na zamkniętych osiedlach z monitoringami i innymi bajerami.
Szczerze mówiąc wolę NRD-owski pawilon blaszany w "tamtym" równomiernie biało-szarym wykonaniu niż pomalowany dziś w różne jaskrawe kolory (bo przecież każdy najemca chce się wyróżniać i być widoczny), które z daleka wyglądają jak dom publiczny na zadupiu.

Cytat:
Sam nie wiem jak to się stało, że taki samochód jak 125-tka miał szanse być wprowadzonym do produkcji. Chromy, czerwona tapicera ( i nie tylko), lampeczki, dupeczki-prawie pełen barok Stylistyka tego samochodu i jego bogactwo zarówno w treści jak i w formie stało wpoprzek oficjalnemu duchowi tamtych czasów(...)

Gdyby nie on - do produkcji być może weszłaby Warszawa 210, której linia (po paru liftingach) jako-tako pasowałaby jeszcze do przełomu lat 80/90-tych.
  
 
Cytat:
2006-01-11 20:51:55, jacek_s pisze:
Zelmoty 0610 w chromie, bez pokrowców. I to właściwie wszystko, reszta to wiejski tuning.



No nie-Panowie! W założeniach ten wątek miał służyć prezentacji gadżetów z doby PRL-u a nie wyrażaniu takich opinii.Chociaż raz przestańmy manifestować własne poglądy: czy tak, czy nie za gadżetami w pojeździe. To już indywidualna sprawa. Są przecież i tacy, którzy samą 125-tkę uważają za wieś. Wiem coś o tym, ponieważ z racji posiadania auta przedwojennego nieraz spotykam się z ludźmi, którzy na widok 125 mówią"po co ci to!" I nic mnie bardziej nie wnerwia jak takie gadki. Wątek ten ma służyć przywołaniu tej części historii naszej motoryzacji, o której nie przeczyta się praktycznie nigdzie
Rzucajcie foty.
Mam jeszcze pytanko: czy ktoś ma z was oryginalną naklejkę informującą o posiadaniu przez 125-tkę hamulców tarczowych. Były umieszczane na tylnych szybach
  
 
Osobiscie marzy mi się odnalezienie gdzieś kloszy kierunkowskazów tylnych (MR'owskich) ze strzałkami. To musiało być jakieś rzemiosło, swego czasu dosyć czesto takie widywałem. Teraz to jest rzadsze niż białe klosze. No i chlapacze w szachownicę ale takie to chyba sam sobie zrobię.
  
 
Cytat:
2006-01-11 20:51:55, jacek_s pisze:
Zelmoty 0610 w chromie, bez pokrowców. I to właściwie wszystko, reszta to wiejski tuning.


Nie przeginajcie kolego...
  
 
Cytat:
2006-01-11 23:14:31, vazyl pisze:
Nie przeginajcie kolego...


No dobra, kierownica Monte Carlo jest w klimacie epoki. Ale jest dziwna, bo czteroramienna .
  
 
A ja jestem minimalistą i mi naprzykład chholernie sie nie podobają te halogeny. Tzn. zle sie wyrazilem. Podobac sie podobaja, ale wybor miedzy halogenem a ladna bllyszczaca atrapa jest dla mnie jeden - atrapa To samo z innymi rzeczami. Prawdziwy orthodoxx
  
 
Zawsze można je pod zderzak zamontować... chociaż w takim wypadku jest ryzyko rozwalenia ich o krawężnik.
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

  
 
Co prawda kaszel to nie kant,ale pochwale sie co w nim mam, badz co zanabylem droga kupna

Chlapacze w szachownice, dwa paski antistatik z odblaskiem i piorunem, zaluzja na tylna szybe [ foto nr 3 w profilu - taka sama ] swiatla bambino z tylu klapa bambino, oslony na wyloty powietrza na tejze klapie, biale kierunki z przodu, szukam jeszcze zelmotow albo cibie, lumela ms-2 oraz wakuometru. no i poszerzane felgi cytryny juz czekaja na zalozenie o i jeszcze chromowane lusterko i nakladki na rynienki od bagaznika tez w chromie.