Sprzedaż - umowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy zna ktos moze linke do wzoru umowy o sprzedaz samochodu?
  
 
prawo.hoga.pl/wzory_umow/kupno_sprzedaz_samoch.asp
  
 
byly na motoallegro

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Tak ciężko w google wpisać?


google

[ wiadomość edytowana przez: Szczecinecczanin dnia 2005-09-24 11:32:49 ]
  
 
W sieci jest tego od groma.

Ja przy zakupie samochodu dla siebie zmodyfikowalem jeden punkt (tekst pogrubiony zostal dodany przeze mnie do standardowego tekstu umowy):

3. SPRZEDAJĄCY oświadcza, że samochód będący przedmiotem umowy jest jego własnością, nie ma wad prawnych, nie mają do niego prawa osoby trzecie, nie jest przedmiotem żadnego postępowania i zabezpieczenia. W przypadku zaistnienia którejś z wyżej wymienionych sytuacji, jak również gdyby pojazd pochodził z kradzieży SPRZEDAJĄCY zobowiązuje się do zwrotu pełnej kwoty określonej w punkcie 2, kosztów rejestracji oraz kosztów związanych z ewentualnym postępowaniem sądowym.
  
 
Proponuje dodac do numeru i serii dowodu osobistego także numer PESEL, może sie przydać.
  
 
Cytat:
2005-09-24 11:45:01, MacioBA pisze:
Proponuje dodac do numeru i serii dowodu osobistego także numer PESEL, może sie przydać.



I tak musisz go miec i NIP sprzedajacego tez, zeby wypelnic druk podatkowy PCC-1.
  
 
w umowie musza byc nip'y obu stron, i imiona rodzicow. te druki z allegro tego nie maja, a powinny. peseli zreszta tez. przynajmniej jak drukowalem nie tak dawno to nie mialy wiec sa do dupy.
  
 
Heloł!

Jakby kiedyś ktoś auto sprowadzał z niemiec, warto umowę spisać na takim druku. Takiej umowy nie trzeba tłumaczyć, zawsze to 40 zł w kieszeni.

Pozdro


-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.
  
 
Cytat:
2005-09-24 18:56:00, k1cyprys pisze:
w umowie musza byc nip'y obu stron, i imiona rodzicow. te druki z allegro tego nie maja, a powinny. peseli zreszta tez. przynajmniej jak drukowalem nie tak dawno to nie mialy wiec sa do dupy.



Nie musi byc w umowie. Te dane potrzebne sa do PCC-1. Warto wziac ze soba ten druk do spisywania papierow, bo potem i tak trzeba to zalatwic, wiec po co 2 razy latac.
  
 
na pcc1 (pcc1a) wali sie prafke za kogos... a nip'y warto napisac na umowie przynajmniej sie nie zgubia, imiona rodzicow tez...
  
 
Ale jak masz przy sobiepodczas kupna auta to nie musisz sie za kogos podpisywac. Nikt sie potem nie czepnie, ze na umowie jest inny podpis, a na PCC-1 inny, a oba naleza do tej samej osoby.
  
 
no masz calkowita racje, ale ja nigdy o tym nie pamietam i w sumie to z 5 razy walilem parafke za kogos i bylo ok... a ostatnio sie wypuscilem, wypelnilem pcc1 i 1a (bo moj tata jest wspolwlascicielem fiata) i i dziemy do skarbowki a pani powiedziala ze poniewaz wartosc wozu ponizej 1000pln wiec nie placimy podatku i pcc1 nie trzeba wogole skladac, tylko kupic znaczek oplaty skarbowej za 5zl. ha - wiec warto przy autach w tych cenach troche zanizyc na umowie, chocby do 900zl.

ale oczywiscie co innego z drogimi furaczami.
  
 
Czy ja kupie samochod za 50 zl (wedlug umowy) i zaplace 2% od kupna, czy urzad skarbowy moze mi sie doczepic, ze taka mala cena
Kupuje Fiata 125P rocznik 1988
Sprzedajacy jest wspolwlascicielem, a ja chce kupic od niega ta czesc
  
 
Witam pana Z Częstochowy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W/g mnie to nie bo zawsze możesz powiedzieć ,że to stare auto , itd ,że od rodziny , że wujek .......zawsze mozna naściemnać zresztą z Niemiec przyjechały tysiące samochodów gdzie na umowach były bardzo niskie sumy....
Podatek ten 10 % płaci sie dopiero od 1000 zł na umowie więc jest luz ( no chyba ,że cos sie pozmieniało)
P.s W któtrej części Czewy mieszkasz ??
Ja na Rakowie jestem niemal 4 dni w tygodniu.
  
 
Cytat:
2005-10-06 20:48:32, GenesisA pisze:
Czy ja kupie samochod za 50 zl (wedlug umowy) i zaplace 2% od kupna, czy urzad skarbowy moze mi sie doczepic, ze taka mala cena Kupuje Fiata 125P rocznik 1988 Sprzedajacy jest wspolwlascicielem, a ja chce kupic od niega ta czesc



Do 1000zł sprzedaż jest zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych.
  
 
Na umowie w PARAGRAFIE 2
Pisze
Sprzedajacy oswiadcza, ze okreslony w 1, bedacy przedmiotem umowy stanowi jego wlasnosc ......

Ale sprzedajacy jest wspolwlascicielem
Czy moge tak zostawic ta umowe?
Czy moze skrescic to i napisac wpolwlascicielem?
Czy sa wymagane NIPy?
  
 
Cytat:
2005-10-06 20:58:32, vistula pisze:
Witam pana Z Częstochowy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W/g mnie to nie bo zawsze możesz powiedzieć ,że to stare auto , itd ,że od rodziny , że wujek .......zawsze mozna naściemnać zresztą z Niemiec przyjechały tysiące samochodów gdzie na umowach były bardzo niskie sumy.... Podatek ten 10 % płaci sie dopiero od 1000 zł na umowie więc jest luz ( no chyba ,że cos sie pozmieniało) P.s W któtrej części Czewy mieszkasz ?? Ja na Rakowie jestem niemal 4 dni w tygodniu.



Vistula, skąd masz te informacje? 10% przecież to by był absurd Kupując samochód za 10.000zł trzeba by było zostawić 1000zł w urzędzie

Podatek w wysokości 2% opłaca się w przypadku samochodów zakupionych za 1000zł i więcej. Poniżej 1000zł nic się nie płaci. Mówiłem to ja, specjalista od częstego kupowania starych trupów
  
 
Cytat:
2005-10-06 21:08:32, Makaveli pisze:
Vistula, skąd masz te informacje? 10% przecież to by był absurd Kupując samochód za 10.000zł trzeba by było zostawić 1000zł w urzędzie Podatek w wysokości 2% opłaca się w przypadku samochodów zakupionych za 1000zł i więcej. Poniżej 1000zł nic się nie płaci. Mówiłem to ja, specjalista od częstego kupowania starych trupów

Jezu sory ja dzisiaj nie kontaktuje oczywiscie ze jest tak jak mówisz nie wiem czemu napisałem 10 % !!!
Przepraszam...
  
 
Spoko