Daewoo-FSO Lanos 1.6 SX - rocznik 1999 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tylko, ze liczniki zwykle zawyzaja...
  
 
Cytat:
2006-11-01 15:02:43, KiLeR pisze:
Tylko, ze liczniki zwykle zawyzaja...



Wiec pozostaje wyliczanie z obrotow i przelozen...
  
 
GPS zaniza predkosc. O ok 5-10 km od rzeczywistej. Wiem bo uzywam na codzień. Wynika to z bezwładnosci urządzenia jak i pomiaru odległosci od satelit. Im predkosc byłaby wieksza tym dokładnosc robi sie bardziej wzorcowa. Przy ok. 600 km/h bylaby na "0" przy 100 km/h GPS pokazuje 95 km.
  
 
Cytat:
2006-11-01 13:02:49, Koval_stm pisze:
Prędkość z licznika nie jest wykładnikiem, zmierz go na GPS'ie. Jak się trzyma na Bilstein'ie B4 ( to chyba zwykłe olejowe?). Jakie to są sprężyny wzmocnione ? To znaczy, że dałeś je do hartowania ? Wydech Ultera masz od samego silnika (kolektor 4-2-1, dwururka, pierwszy i drugi tłumik), czy tylko tłumik końcowy ? Którego masz K&N'a ? Lanos jako dupowóz, to dobry samochód, bo osiągi to raczej mizeria. Wstaw do niego 2.0 z Nubiry, a dobiero poczujesz przyjemność z jazdy



180km/h licznikowe to 160km/h na GPSie testowałem na trasie katowickiej. Więc te 210 to pewnie ze 190 będzie.

B4 trzymaja całkiem dobrze, spręzyny są jakieś szwedzkie, niestandardowe, ale nie obniżają auto, tylko je podwyższyły.
Zresztą na drogi Europy południwej, na autostrady wystarcza całkowicie No i nie zależy mi na osiągach, postawiłem na zawieszenie, hamulce i... komfort jazdy oraz dobra muzę i ciche wnętrze.
  
 
Cytat:
2006-11-02 23:50:21, Slawek_L pisze:
180km/h licznikowe to 160km/h na GPSie testowałem na trasie katowickiej. Więc te 210 to pewnie ze 190 będzie. B4 trzymaja całkiem dobrze, spręzyny są jakieś szwedzkie, niestandardowe, ale nie obniżają auto, tylko je podwyższyły. Zresztą na drogi Europy południwej, na autostrady wystarcza całkowicie No i nie zależy mi na osiągach, postawiłem na zawieszenie, hamulce i... komfort jazdy oraz dobra muzę i ciche wnętrze.



Dawno zakładałeś sprężyny ? Mógłbyś coś więcej o nich napisać (czy progresy, jakiej marki)?
  
 
Cytat:
2006-11-03 00:30:43, Koval_stm pisze:
Dawno zakładałeś sprężyny ? Mógłbyś coś więcej o nich napisać (czy progresy, jakiej marki)?



Jakoś w czerwcu bodajże. Sprężyny bez ostatniego zawinięcia na końcu. Nabyłem w Akwimacie w Warszawie. Seria, utwardzona, prdukcja szwedzka - tyle wiem.