Skandynawski system oświetlenia do jazdy dziennej. - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-04-25 23:11:59, MarekV6 pisze:
a gdzie to wetknąć K59,może ktoś ma jpeg.



W Poradach jest info i w tym wątku też jest do tego przekierowanie
  
 
Cytat:
2007-04-25 23:11:59, MarekV6 pisze:
a gdzie to wetknąć K59,może ktoś ma jpeg.



Kostka znajduję się nad lub obok "nóg pasażera" - za plastikami

Fotki Ci wysłałem na maila
  
 
Cytat:
to na kiedy bym miał to co bym wolał


Jeśli facet od produkcji płytek nie nawali to po długim weekendzie zaczynam montaż.
  
 
to ja to co bym wolał,to jednak prosiłbym z pstryczkiem elektryczkiem na jakimś kabelku (20-30 cm.).To bym sobie wyprowadził w razie czego.Bo jestem zbyt leniwy,żeby tą osłonkę ściągać i wyciągać przekaźnik
no i czekam na propozycje cenową
  
 
Cytat:
(20-30 cm.)


No, to jest właściwa długość na "pstryczek z wajhą"
Cytat:
no i czekam na propozycje cenową


Chcesz taniej niż te 40zł?
  
 
nie,po prostu jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wiedziałem czy ta cena jest ostateczną
czekam na " po długim weekendzie " na pierwszych betatesterów
  
 
Cytat:
po prostu jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wiedziałem czy ta cena



No nie do końca. Projektowałem wiele lat urządzenia elektroniczne, głównie do pomiarów i regulacji temperatury.
Skalkulowanie kosztu kilku elementów na krzyż to nie kłpopot.
Pudełko takie jak na zdjęciu w Allegro i schemat leży u mnie w szufladzie blisko pół roku, ale ciągle nie miałem motywacji aby się za to zabrać.
Koszt policzyłem z małym zapasem, tak abym mógł zlecic komuś montaż jak sam nie znajdę chwili.
Całoś to:
Pudełko
3 przekaźniki
3 tranzystory
3 kondensatory i kilka oporasów.
Płytka z soldermaską
Konektory.

[ wiadomość edytowana przez: Scooby dnia 2007-04-27 08:36:33 ]
  
 
Scooby
a będzie można zamówić u Ciebie to nawet za miesiąc? Czekam na odpowiedź mojego szwagra ze Szwecji czy znajdzie ten moduł i czy mi go dostarczy. Jak będzie miał z tym problem to będę chciał u Ciebie to zamówić, ale tak jak piszę. Za ok miesiąc
  
 
Cytat:
a będzie można zamówić u Ciebie to nawet za miesiąc? Czekam na odpowiedź mojego szwagra ze Szwecji czy znajdzie ten moduł i czy mi go dostarczy. Jak będzie miał z tym problem to będę chciał u Ciebie to zamówić, ale tak jak piszę. Za ok miesiąc




Tak. Będę zamawiał ok 30 płytek. Najbardziej czasochłonne jest wykonanie pierwszej partii płytek bo wiąże się to z projektem, wykonaniem kliszy na ploterze i sita ( 2szt.), taśmy wierceń i tekie tam. Potem dorobić to już nie kłopot.
Pozostałe części są w ciągłej sprzedaży.
Największy kłopot miałem z przekaźnikami. Na rynku jest ogromna ilość chińskiego chłamu, który nie jest w ciągłej sprzedaży, ale udało mi sie znaleźć co chciałem.
  
 
Panowie. Dowiedziałem się właśnie, że w Szwecji ten przekaźnik jest dość powszechnie stosowane (wiadomo dlaczego ) i to jest część Boscha, który robiąc dla koncernów samochodowych stosuje dla danej oznaczenia (VW, GM, Audi itp) tam to kosztuje od 6 zł do 25 zł
  
 
to kto ma rodzine w szwecji ?????????
  
 
Hohlick
  
 
Witam
Panowie mam problem przedwczoraj rozebrałem próg i wszystkie osłony od pasażera i nie ma wtyczki do tego.
Niebyłoby w tym nic dziwnego ale w bezpiecznikach ma styk do tego osprzętu. Moje pyt czy jest możliwość że zabudowali wtyczkę gdzie indziej??
Pozdrawiam wszystkich
  
 
Kolega eM72 miał podobny problem jak Ty. Złącze do k59 ma dość długą wiązkę i może okazać się, że wtyczka jest wsunięta za schowek. Zobacz spokojnie delikatnie ciągnąc za wiązkę (8 kabelków jak się nie mylę).
  
 
Dokładnie, dziś sam zapragnąłem sprawdzić czy posiadam magiczne, białe gniazdko . Znalazłem je już prawie pod samym schowkiem .
W związku z tym też reflektowałbym na moduł wykonany przez Scooby`ego, może z drobnymi zmianami o których była już mowa, czyli:
1. żeby światła pozycyjne i mijania zapalały się razem dopiero po odpaleniu silnika
2. żeby podświetlenie tablicy rejestracyjnej, ani deski rozdzielczej nie włączało się automatycznie (dopiero po ręcznym włączeniu)
3. pomysł z wyłącznikiem na kabelku, którym można by było wyłączyć moduł może się przydać np. srogą zimą, kiedy światła można włączyć chwilę później niż zaraz po uruchomieniu silnika.

Scooby, czy zamówienia pisać na priv, czy ten post wystarczy?


[ wiadomość edytowana przez: Andys dnia 2007-04-30 15:23:10 ]
  
 
Cytat:
2007-04-21 12:27:39, apieczyk pisze:
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale znajomy ma mi sprawdzić w Szwecji, czy nie da się tam gdzieś wydłubać używanych oryginalnych przekaźników po konkurencyjnej cenie. Za tydzień powinienem coś wiedzieć. Jakby kogoś interesował koniecznie oryginał to proszę o info, hurtem jak zwykle taniej.



Niestety mój znajomy ze swoimi kontaktami nic nie zdziałał. Co ciekawe, sam pogrzebałem w necie i na jakimś szwedkim portalu znalazłem ofery sprzedaży tego ustrojstwa (chyba, bo szwedzkiego nie znam ni w ząb):

LINK

Jeśli to jest to to podane ceny w przeliczeniu oscylują ok. 100-125zł bez kosztów przesyłki, więc cena chyba cena niezbyt atrakcyjna. Hohlick może coś wywącha w lepszej cenie albo pozostaje rodzima myśl techniczna
  
 
na tych stronach wystawiają ludzie przedmioty po to by zarobić. W całej południowej Szwecji ludzie kupują auta w niemczech bo tańsze i tego ustrojstwa tam pełno i są naprawdę za grosze. Kolega widać nie za bardzo chce się postarać

[ wiadomość edytowana przez: Hohlick dnia 2007-04-30 22:26:38 ]
  
 
Witam!

Czy ktoś może coś więcej napisać na temat " zworki " w skandynawskim systemie oświetlenia?

Przerobiłem układ załączania świateł mijania korzystając ze schematu zamieszczonego na forum przez Chevy01, całość wpiąłem w miejsce przekaźnika k-59.Wszystko działa prawidłowo, światła załączają się samoczynnie po załączeniu silnika i wraz z jego wyłączeniem gasną. Oświetlenie rejestracji i wskaźników jest wyłączone. W związku z tym, wyświetla mi się komunikat o błędzie świateł, dzieje sie tak bez względu na to czy jest zworka, czy jej nie ma.Ktoś pisał na forum, że trzeba ją nie wyjąć tylko "przezworować" czy mogę prosić o szczegóły tej "operacji"?
pozdrawiam
  
 
Propozycja Chevy01 jest ciekawym rozwiązaniem, ale to nie jest k59!!! K59 lub jego klon wpinasz w odpowiednie gniazdo instalacji http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=164408&c=114&f=9
  
 
zgadza się że nie jest to kopia K-59 jednak można wykorzystać do tego celu łącze przekaźnika K-59 zamiast łączyć kabelki przy przełączniku świateł, w związku z tym było moje pytanie. Przy montażu klonu K-59 także musimy zrobić coś z tą zworka, czyż nie?