Silnik carina II 2.0 D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam pytanie czy silnik 2.0 diesel jest kolizyjny czy moze zrobili ta cudowna rzecz co w starych oplach 2.0 (bezkolizyjne) ??pytam sie bo 30 min temu urwal mi sie pasek
  
 
Cytat:
2006-11-03 19:56:15, mlody-toyka pisze:
witam mam pytanie czy silnik 2.0 diesel jest kolizyjny czy moze zrobili ta cudowna rzecz co w starych oplach 2.0 (bezkolizyjne) ??pytam sie bo 30 min temu urwal mi sie pasek



Zapomnialo sie paska wymienic na czas....hmm..

Jak jedzie i nic nie uderzylo odglos podobno jakby ktos przywalil duzym mlotkiem w silnik to chyba jest OK ale nie jestem pewien.

Misiek bedzie szybciej wiedzial ale disle z regoly wydaje mi sie ze w wiekszosci sa ....kolizyjne bo taka konstrukcja silnika zeby cisnienie sprezyc tlok bardzo blisko podchodzi i niewykluczone ze dochodzi do kolizji.
  
 
kolizyjny
Rozebrałeś już go?
  
 
nie bede go narazie rozbieral , zaloze pasek , ustawie rozrzad i sprobuje zakrecic a potem zobaczymy dalej .....
  
 
Wszystko zalezy od tego jak prędko jechałeś jak się zerwał. Mi to zdarzyło się kiedyś w Peugeocie ale przy prędkosci około 20 km na godzine, po wyjeździe ze skrzyżowania - i chyba jechałem na luzie bez włączonego biegu. Nic się nie stało ale pwoiedzieli mi ze miałem duzo szczęścia.
Przy duzych prędkosciach podobno jest masakra w silniku(
Odnosnie jeszcze wymianny paska w dieslu to nie jest takie proste bo jak źle założysz to może ci nieźle paliwo zżerać , raczej polecam kumatego mechanika do takich spraw. Poz atym nie wydaje mi si ę dobrym pomysłem uruchamianie silnika bez oszacowania czy to nie pogorszy sprawy.
Pozdro.





[ wiadomość edytowana przez: PiterK dnia 2006-11-04 14:52:17 ]
  
 
ja jechalem ze 40 na godzine ale niestety na biegu. na załozenie paska oddaje do znajomego mechanika bo nie mam ksiązki i sam rozrządu nie ustawie. pozniej bede sie meczył sam , oby tylko zawory poszly a nie dół silnika bo wtedy to juz h... z silnikiem. mam jeszcze pytanie jak ułozone sa zawory względem tłoka ??pod kątem czy prostopadle ??
  
 
raczej sie nie łudz,jest kolizyjnyjeśli już założysz pasek to nie kręć rozrusznikiem tylko pare obrotów ręcznie,wykręć świece żarowe żeby lekko sie kręcił bez oporów i powoli obracaj żebyś czuł pod ręką,jeśli poczujesz w którymś miejscu opór to nawet nie kręć rozrusznikiem bo jeszcze więcej sie rozsypie