Stary Polonez i Nowe Radio :(:(:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam posiadam starego poloneza 1.5 GLI . Od jakis 15 lat stał w stodole u dziadka. Postanowiłem sie nim zajac w pierwszej kolejności chce wymienić radio tylko jest malutki problem... W starym ( zero przycisków same pokrętła ) radiu był tylko kabel plus i minus i 2 kable na głosniki nic wiecej. Mam jeden zasadniczy problem skad mam wziac kabel z prądem pod pamięć... Czy to moze być zwykłe 12v takim jak sie zasila radio... Prosze o szybką odpowiedź
  
 
Jeżeli chcesz zamontowac w nim nowe radio to polecam zrobic także nową instalacje - kabel '+' bezpośrednio od aku, tylko postaw na nim bezpiecznik tak ze 20A no i przewód 3-5 mm^2 a mase do budy mozliwie blisko radia, tylko zwróć uwage aby połaczenie było strananie wykonane - nie będzie zakłóceń z silnika!
Co do sterowania to możesz podłaczyc pod dowolny wyłącznik lub urządzenie, w którym po przekręceniu kluczyka bedzie zasilanie '+' - Pobór prądu na sterowaniu jest znikomy, więc można bez obaw to zrobic..
Jeżeli nie chcesz się z tym bawić możesz razem podłączyc z '+" zasilania radia..
  
 
Cytat:
2006-11-06 15:08:10, Gruby1991 pisze:
Witam posiadam starego poloneza 1.5 GLI . Od jakis 15 lat stał w stodole u dziadka. Postanowiłem sie nim zajac w pierwszej kolejności chce wymienić radio tylko jest malutki problem... W starym ( zero przycisków same pokrętła ) radiu był tylko kabel plus i minus i 2 kable na głosniki nic wiecej. Mam jeden zasadniczy problem skad mam wziac kabel z prądem pod pamięć... Czy to moze być zwykłe 12v takim jak sie zasila radio... Prosze o szybką odpowiedź


w pierwszej kolejnosci powinienes mu zrobic przeglad generalny skoro stał 15 lat Powymieniac oleje i plyny, przejrzec inslatacje elektryczna i przewody gumowe układ hamulcowy, prądowy itd
Co do instalacji do radia to jednak jest to juz leciwe auto wiec dobrze by było tak jak napisał Grinch pociagnac nowa instalacje do radia bo w tamtej przewody moga juz byc powaznie utlenione
  
 
A poza tym jest to wehikuł z czasów gdy w Polsce oszczędzano na wadze i kablach...
  
 
czy ja wiem... Sam czesto poruszam sie okazem z czasow PRLu i kable nie sa złe jezeli chodzi o przekroje gozej z ich jakoscia
  
 
Za tamtych czasów liczyła sie ilość a nie jakość!!
  
 
ale nie bardziej niz w tych czasach
  
 
Co myślićie gdy przygasa podś. radia ? gdy głośno gra ? kupić kondensator czy wystarczą grube kable min. 5mm2 i bedzie ok ? z tym że i tak na końcu bedą łączone z cieniutkim kabelekiem w kostce ISO
  
 
kup grube przewody ale muszisz wlutować je bezpośrednio w kostke wtedy powinno pomóc inaczej to nic nie da No i obowiazkowo na przewodzie plusowym bezpiecznik przewod powinien styknąc 5-6mm^2 jezeli nie pomoze to mozna dac jakis nieduzy kondensatorek Np 0,25F. Mundorf miał w swojej ofercie bardzo fajny kondensator własnie dedykowany do radioodtwarzaczy i bardzo łatwo sie go montowało bo był na złaczach iso ale jego cena oscylowała w granicach 400zł jak dobrze pamietam
  
 
Cytat:
2006-11-15 14:14:59, Vyzn-R pisze:
kup grube przewody ale muszisz wlutować je bezpośrednio w kostke




hmm.. a jak mam kabel 5mm2 wlutować do kostki iso ? raczej nie wejdzie :/
  
 
wejdzie Tylko trzeba miec zręczne lapki i odpowiednia lutownice zeby kostki nie potopic
  
 
A można kupić kostke ISO bez przewodów ? zeby samemu lutowac i wkladac piny ?
  
 
Można, ale czy potrzeba? Można wyjąć ze starej i kupić nowe wtyczki, polutować i będzie grało! 5mm^2 wystarczy, tylko zwróć uwagę na połączenia masowe radia, a '+' do aku z bezpiecznikiem tak ze 20A

Przygasa, bo ma niedobór mocy - przekrój przewodu zbyt mały...
A kondensator jest niepotrzebny...