Replika poloneza Coupe/3D - pomysł

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wiadoo pomysłów na budowę repliki Coupe/3D było wielu. Wiazałoby sie to z przesunięciem słupka B i niezą rzeźbą całosci. Zadanie byłoby bardo trudne i ryzykowne pod względem trwałosci i bezpieczeństwa...

Natchnęło mnie dziś i wpadłem na pewien pomysł. Polonez Coupe/3D miał drzwi z trucka (lub podobne)... ale czemu nie można zrobić repliki na bazie starego, krótkiego trucka? Jak wiadomo to auto jest bardzo sztywne i wytrzymałe. Można na nim spokojnie rzeźbić. Do takiego trucka możnaby dospawac tył poloneza. Możliwe że trzeby było wymienic cały dach, lub naspawać nowy na mniejszy truckowski. Jednak odpadaja konbinacje ze słupkiem B oraz drzwiami. To na prawe mocno upsości temat. Najwięszym kłoptem byłoby zrobienie tylnych błotników, ale to można sie wysilić i stworzyć. Ewentualnie SerU się deklarował że moze zrobić forme do laminatowych do Coupe. Pracy byłoby duzo ale jest szansa stworzyc coś co się nie złamie w pół i byłoby chuba prosciej niz zbudowac to na bazie zwykłego poloneza.
  
 
prosciej jest przesunac slupek B niz dospawywac tyl od osobowki do trucka. Drzwi sa przykrecane wiec nie problem przelozyc je do dowolej budy.
  
 
jak chcesz spawac laminatoiwe tylne blotniki do konstrukcji? przeciez to nie hjest samno poszyciue tylko w jakis tam sposob element konstrukcji. pomytsl wedlug mnie porobiony. zamiast robic replike coupe, to dorwij jakas, bo kilka jeszcze jezdzi tu i tam, tylko nikt o nich nie krzyczy glosno, odkup i odremontuj. taniej beedzie...
  
 
pomysł w jednym słowie : głupi
Nie wiem dokładnie jak wygląda podłoga we wszystkich wersjach trucka - ale jeśli wybrałbyś model z samą ramą z tyłu - to dach czy błotniki były by pikusiem przy zrobieniu podłogi.
Seru wiele rzeczy robi i miał zrobić - jak zobacze - to uwierze że potrafi - pisze to obiektywnie, bez złośliwości.
Na koniec - temat ogólnie uważam za bzdurny..i chyba by trzeba nowy dział na forum zrobić np : S-F bo wątpie by nagle znalazł się jakiś pasjonat który wyłoży kilka tysięcy na zabawe/eksperymenty przy polonezie - mając świadomość że nie odzyska nawet złotówki.
  
 
jedna replika już jest i można ją zobaczyc w dziale nasze samochody. zbudowana na poldku 5d.
kwestia dorobienia tylnych błotników - to się da zrobić .
  
 
Co innego budować replike z niczego...co innego do 3d dospawać przednie ćwiartki i w taki sposób przemianować oryginał na replike.
  
 
Tak mnie naszło i spytałem co o tym sadzicie. Ja sie tam nie przymierzam do budowy repliki, przynajmniej narazie...

Julo, ja nie chce spawac i dlatego zasproponowałem użycie trucjka bo tam jest z tyłu rama i nie trzeba siemartwic o to aby buda była sztywna
  
 
Cytat:
2006-11-03 11:38:01, e_gregor pisze:
Tak mnie naszło i (...) dlatego zasproponowałem użycie trucjka bo tam jest z tyłu rama i nie trzeba siemartwic o to aby buda była sztywna

i co zrobisz z tą ramą? -wspawasz zamiast tyłu osobowego ??? - czyli atrapa na maxa
ale koła mają inny rozstaw osi w trucku
  
 
Cytat:
2006-11-03 12:14:11, automatic pisze:
i co zrobisz z tą ramą? -wspawasz zamiast tyłu osobowego ??? - czyli atrapa na maxa ale koła mają inny rozstaw osi w trucku


oj tam , czepiasz sie takich "drobnych " szczegulików
  
 
Zgadzam się z Lajką i Julem
Blacha to pikuś
Najgorsze są drobiazgi - tapicerka (deska, boczki, fotele), w Coupecie nakładki słupków, gumowe listy na drzwi i tylne błotniki itd.
Nie bardzo jest skąd to brać, niby wszystko można dorobić, ale nie jest to takie proste jak się wydaje.
No i droby szczególik - to jednak będzie replika
  
 
Oj atakujecie mnie Spoko, tak tylko rzuciłem pomysłem. A wiem ze z detalami jest kiepsko i to najgorzy problem...
  
 
Jakbym sie bawił w replikę to na bazie ATU. Takiego jeszcze nikt nie ma. Kiedyś ktoś zrobił VT na bazie zielonego wystawowego ATU. bomba!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2006-11-03 12:17:34, tom_stm pisze:
oj tam , czepiasz sie takich "drobnych " szczegulików

PO CO budować tylko replikę ??? trzeba stworzyć np ,,lemuzyne'' przód od trucka DC za małym okienkiem wspawać tył z drzwiami od atu - to będzie wyczyn !!!
i bedzie to ,,autorski oryginał''


[ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2006-11-03 13:05:19 ]
  
 
Łatwiej to by chyba było wziąć kawałki trucka i wspawać w w normalne 5d, a poszycie tylnych błotników dorobić. I tak trzeba by szyby zamawiać.
  
 
Lemuzyna byłaby niezła, zwłaszcza do celów reklamowych albo jako mastkotka klubowa
Mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie żeby zrobić PN kabriolet.
Wziąć trucka, obciąć dach, zrzucić budę i obudować tyłem od Atu.
Na razie sie na to nie porywam ale kto wie?
Swoją drogą szkoda że fabryka nie spróbowała zrobić kabrioletu na bazie Coupety. To byłby niezły odlot.
  
 
to co Olek napisał to byłby WYPAS.
W USA zrobili coś takiego z Jettą, czyli Borą.
>>> Tutaj <<< jest dokładny opis i zdjęcia z budowy.





  
 
O ja jebie

Golf 3d z przodem i tylem bory... ale zwala
  
 
podoba mi sie ten pomysl z VW. ciekawy i porzede wszystkim full profi. no i nie przesadzony, wyglada jak seria
  
 
ooo to jest coś !!! a nie siatex/kitex/szpachlex/rurex/lampex-neonex/braklamex
  
 
Gregor - nikt nie atakuje.
Tylko sugerujemy że nie jest to dobry pomysł.
Swoją drogą dwudrzwiowe niskie ATU - mogłoby być ciekawe.