Chromowanie felg - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Juz wiele razy slyszalem takich zapalencow z tym ze na gadce sie konczylo. Mniej mow wiecej rob . 15 tys to na miekko musisz wsadzic jak chcesz miec auto do lansu. Fajna muza w aucie tyle kosztuje a co dopiero zrobienie porzadnie calego auta. Gdyby bylo ciebie stac na wsadzenie w auto ponad 20 patykow to niejezdzil bys esperakiem

Adas podaje normalne ceny warsztatow ktore by to zrobily porzdnie a nie w stodole u Kazika.


  
 
Cytat:
2006-11-10 20:53:25, Bartek1112 pisze:
Gdyby bylo ciebie stac na wsadzenie w auto ponad 20 patykow to niejezdzil bys esperakiem



Jaki się teraz Bartek przemądrzały zrobił
  
 
Cytat:
2006-11-10 19:16:54, Kula69 pisze:
Adaś taka cena to chyba w kameleonie każdy z nas ma jakiś znajomych którzy mają znajomych... i tak mam malowanie elementu za ok 150zł plus lakier to malowanie ok 1500 + 2000 lakier a nie 5-8kzł



I po miesiącu klar schodzi z lakieru bazowego... jak chcialem malowac espero w calosci kumpel mi powiedział 2.5 kola... bez gwarancji ze bedzie sie trzymało... powiedział tez ze po zimie na BANK wszedzie wyjdzie rdza... jak chce miec porządnie to 9 tysiecy... w kazdym kolorze oprocz kameleona..
  
 
Cytat:
2006-11-11 23:02:09, Czarek_Rej pisze:
w kazdym kolorze oprocz kameleona..



Kameleon to ok. 15 tys zł. Poprawcie, albo zjeb*ie mnie.
  
 
Cytat:
2006-11-11 23:16:16, piotr_ek pisze:
Kameleon to ok. 15 tys zł. Poprawcie, albo zjeb*ie mnie.



W zaleznosci od auta.. ale OD 15tys. Po moim osiedlu jezdzi Audi TT kameleon... koles wygrywa konkursy na najladniejsze auto zlotu itd itp... dal za malowanie 27tys.zł
  
 
Cytat:
2006-11-10 17:01:16, Warmi pisze:
Zmieszcze sie w 15 tysiacach spokojnie



Niestety Cię zmartwię, ale nie wydaje mi się.

Za swoje, fabrycznie chromowane zapłaciłem sporo mając nadzieję, że ów chrom nie będzie się łuszczył... i niestety się zawiodłem.

Pamiętaj też, że cena oscylująca w granicach 100 - 450 zł. obejmuje w 99% przypadków nie "prawdziwy chrom", czyli metodę galwaniczną a tzw. lakier chromowy.

Fakt faktem, że przy obecnej technice odpowiednio wykonana powłoka bazująca na lakierze chromowym jest nie do odróżnienia od chromu galwanicznego.

Lakiery chromowe wymagają odpowiedniego, czarnego podkładu. Różni się on znacząco od tradycyjnych podkładów pod lakiery akrylowe i metalizowane.

W Warszawie udało mi się znaleźć wyłącznie jedną firmę, która podjęła się chromowania felg metodą galwaniczną, która notabene odpowiednio wykonana powinna być trwała.
Wadą jest konieczność dostarczenia odpowiednio przygotowanego materiału, co jest zadaniem pracochłonnym ze względu na konieczność odpowiedniego "wytrawienia" bazy.
Niestety cena takiej usługi za 4 koła o średnicy 15 cali to ok. 1500 zł a więc - drogo.

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
Dzieki SpeedR. Tak po krotce mzoe odpisze na wasze tu wielkie madrosci co do przekladu silnika itd. WIęc chłopaki co do silnika to w gre wchodiz cena tylko silnika. Silnik przeloze z kolegami juz to zrobilismy w polonezie i smiga polonezik z silnikiem 2.0 od argenty tylko narazie na gazniku ale i tak ladnie cisnie. Co do lakieru przez kolege bede robil u jednego z lepszych lakiernikow w warszawie. Ze skora jeszcze nie weim jak bedzie a na xenon juz mam pomysl z kolega wlasnej roboty jak sie chce do i da sie i nie trzeba glupio pakowac pieniedzy tam gdzie nie trzeba. Teksty typu ze gdybym mogl wsadzic w espero 15 tysi to bym jezdzil czyms innym, wlasnie gowno prawda bo ja uwielbiam ten samochod i nie chce kupywac jakiegos gowna po niemieckiego. Pozdro
  
 
Czyli metoda druciarstwa robisz esperaka. Rozumiem ze felgi 17 cali kupujesz na szrocie i je odnawiasz a glosniki robisz sam z papieru? Masz racje takimi metodami zmiescisz sie w 15 kawalkach
  
 
Felgi kupilem u znajomego i sa w idealnym stanie. A głosniki mam clariona skrzynie infinity jak i wzmacniacz wlasnie dlatego tu nei ma co pisac co sie robi w espero bo na tym forum to zamiast normalnie rozmawiac o swoich przerobkach to sa osoby ktore wszystko bagatelizuja i mysla ze sa takie fajne. Wiadome jest ze odrazu wszystkiego nie zrobie ale pomalu robie swoje autko i gowno mnie to obchodzi co kto o tym mysli
  
 
Warmi masz racje...jezeli chcesz pakowac w fure pieniadze to jest Twoja sprawa i chwala Ci za to,ze poczciwa esperynke chcesz dopieszczac,ale to jest forum wiec nie dziw sie ze ludzie roznie na ten temat pisza.Wkoncu skoro zamieszczasz taki temat to oczywista sprawa,ze kazdy sie wypowie co o tym mysli
pozdrawiam
  
 
To pokaz co zrobiles i wtedy mozemy dyskutowac bo pusta gadka mnie niekreci. Ja mam w planach za 100 lat kupic nowe porshe czy chcesz pogadac jaki kolor i wyposarzenie?
Rozumiem ze zabudowe robisz z dykty i obijasz to materialem z biedronki? Musisz sie zmiescic w 15 tys wiec raczej na profesjonalna zabudowe nielicz.



[ wiadomość edytowana przez: Bartek1112 dnia 2006-11-14 09:54:37 ]
  
 
zgadzam sie w 100% z przedmowca... jesli ma byc profesjonalnie to napewno nie za 15tys... jesli ma byc materialami i czesciami z tesco ew same odnawiane niewiadomego pochodzenia uzywki to luz...

Zycze wytrwalosci czekamy na efkety...

  
 
Ja nie powiedzialem ze msuze zmiescic sie w 15 tysiach tylko ze powinienem spokojnie a ile wsadze to juz zalezy od wielu okolicznosci narazie tyle planuje a poza tym ja nic nie musze ci pokazywac co ty moim kolega jestes jak jezdzisz na utrate to moze kiedys zobaczysz z biedronki to ty masz octavie swoja
  
 
Typowy praski cwaniaczek z ciebie wychodzi. Co do mojej octavi to na twoja wypowiedz moge tylko tak odpowiedziec .........
  
 
A z ciebie typowy zwykly banan goclawski...
  
 
Pomyliles sie ja jestem czikita a ty zwykly banan


[ wiadomość edytowana przez: Bartek1112 dnia 2006-11-14 10:39:22 ]
  
 
he he, znów się zaczyna...
Proponuję albo się uspokoić, albo odgórnie zrobić cuś z tym wątkiem, bo zaraz znowu zaczną sie "ustawki"
  
 
ja jestem spokojny zostawiam w spokoju czikite heehhe
  
 
typowe jakze... POLSKIE... zachowanie...

zaloze sie o skrzynke finlandii ze ten "tuning" sie skonczy przy wsadzeniu w auto max paru tys zl (liczac oczywiscie metoda Warmiego) ...
  
 
Dobra znamy juz zdanie Bartka i ETomka.

Znamy plany Warmiego.

Jeśli chcecie dalej dyskutować w tym wątku to TYLKO konstruktywnie, w innym przypadku ZAMYKAM.