Verso check engine w czasie pierwszych sekund po rozruchu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam klubowiczow .
Posiadam Verso 2 litry 115 koni z 2004 roku .
Mam nastepujacy problem: przy po uruchomieniu silnika lub w jego trakcie zapalaja sie wszystkie kontrolki check engine i silnik zostaje ustawiony w tryb awaryjny .
Po sprawdzeniu kompem mechanik powiedzial ze jest to rozszczelnienie ukladu paliwowego niestety nie ma numeru kodu gdyz awaria nastopila na trasie w Czechach .
Po zrestartowaniu klema auto zachowuje sie normalnie ladnie przyspiesza spalanie w normie ?
Jednak problem powtarza sie po okolo 8-10 uruchominiach silnika .
i tylko w momencie rozruchu nigdy podczas jazdy .

Filtry paliwa po wymianie ,4 swiece zarowe nowe .

Co to moze byc , prosze Was o sugestie.
  
 
Tak czulem ze to bedzie ciezki temat
  
 
Trzeba kod bledu odczytac , jezeli p0093 fuel leak ,to trzeba sprawdzic czy sie nie zapowietrza na filtrze,jezeli nie to wtryski do wymiany.Musialbym go miec po nocy do diagnostyki,jezeli mozesz podstawic auto na 2 dni to moge zdiagnozowac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Podjechal bym odrazu ale jestem we Francji az do swiat .
Filtr paliwa jest nowy ale to zaminnik Samochod odpala na 1/4 obrotu .
Alarm pojawia sie podczas rozruchu w roznych porach dniach i nie ma znaczenia czy jest po jezdzie dluzszej krotszej czy po nocy.
  
 
Cytat:
2011-02-23 17:36:34, savoy pisze:
Podjechal bym odrazu ale jestem we Francji az do swiat . Filtr paliwa jest nowy ale to zaminnik Samochod odpala na 1/4 obrotu . Alarm pojawia sie podczas rozruchu w roznych porach dniach i nie ma znaczenia czy jest po jezdzie dluzszej krotszej czy po nocy.


Zaloz filtr oryginalny i wstaw na wylocie z filtra wezyk przezroczysty,aby sprawdzic czy nie leci paliwo z powietrzem,bo na to wyglada.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer