Spalanie w polonezie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam maly problem z moim polonezem (Atu rocznik 1996 1,6GLI z gazem) jakies dwa tygodnie temu mialem robiona uszczeleke pod glowica i uszczelniacze zaworow i od tej pory spalanie wzroslo o 4 litry gazu (przed naprawa palil jakies 12 litrow gazu) a teraz jest 16 a nawet 17. teroretycznie wszystko jest ok. Co prawda silnik nagrzewa mi sie do jakis 85 stopni C no chyba ze stoje w korku wtedu jest 90 stopni filtry mam wymienione i swiece tez. co wiec moze byc nie tak
czekam na jakis odzew
dzieki
  
 
Poszukaj na forum, to juz enty post o spalaniu!!
  
 
Pojedz na regulacje gazowni na analizatorze spalin. Po wymianie uszczelki zmienily sie warunki pracy silnika.
  
 
Moze znajdziesz tutaj cos co cie zaniteresuje
  
 
Voy cos ten link nie dziala jakbys mogl sprobowac jeszecze raz podac to bylbym wdzieczny
  
 
Mi teraz pali powiedzial bym ze jak latem a czasem nawet mniej , i to chyba dzieki owiewce na atrape chlodicy.
10, 2 Lpg na 100km
Przy 110 na trasie, polowa to jazdy miejskie.
Czyli jestem zadowolny.
  
 
Cytat:
2004-12-15 22:37:15, AndrewG pisze:
Voy cos ten link nie dziala jakbys mogl sprobowac jeszecze raz podac to bylbym wdzieczny



EndriuW to jest linek do szukajki... Wpisz slowo szukane "spalania" i wyskoczy ci bardzo duzo watkow o podobnej tematyce. Pewnie cos znajdziesz dla siebie..
  
 
Mam pytanie do jeżdzących Polonezem GSi na benzynie - ile realnie średnio jej spala ? ktoś robił dokładniejsze pomiary? Pewnie było to już na forum ale 100 lat temu i ciężko coś wykopać z archiwum ..
  
 
Cytat:
2006-11-11 19:09:02, pablo_fso pisze:
Mam pytanie do jeżdzących Polonezem GSi na benzynie - ile realnie średnio jej spala ? ktoś robił dokładniejsze pomiary? Pewnie było to już na forum ale 100 lat temu i ciężko coś wykopać z archiwum ..


ok 10 - 11 miasto, 7 trasa. Atu Plus 1.6 GSI, 140 tys przebiegu. Chodzi jak pszczółka. Słuzbowy taki kiedys miałem. No LPG.
  
 
Mój 1.6GSi na przestrzeni niecałych 9000 km, wykonanych od kwietnia, czyli od zakupu, pali średnio 13 litrów gazu. W mieście potrafi dojść do 17, po czym w trasie zadowala się ośmioma litrami.