BRAK ZASILANIA RADIA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na kablu zasilającym radio nie ma prądu - nowy opel combo. Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem - są OK. Myślałem, że prąd pojawi się po włączeniu zapłonu - guzik - prądu nie ma. W poprzednim combo po odebraniu go z salonu miałem ten sam problem - w serwisie zrobili za odpowiednia opłatą, ale nie powiedzieli co było przyczyną braku prądu na zasilaniu radia. (nie dość, że łobuzy montują nietypową kostkę - to jeszcze nie chcą powiedzieć co zrobić, żeby był prąd do zasilania radia). Wydaje mi się, że w fabrycznie nowych oplach jest jakieś zabezpieczenie - co by samemu radia nie montować - tylko za 200 PLN w serwisie opla i jeszcze trzeba kupić redukcję na ISO za 50 PLN. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu - doradzić, co zrobić żeby się prąd na zasilaniu radia pojawił ?
  
 
przełóz bezpiecznik w radiu, powinny byc tam dwie pozycje Ew połacz kabelek zółty z czerwonym na kostce iso
  
 
Okazało się, że w pewnym miejscu w oplu combo jest bezpiecznik 20A - znaczy powinien być - ale go nie było. Jak składali wiązkę, to nie włożyli bezpiecznika. Po dokładnej analizie wiązki od samego akumulatora znalazłem przyczynę moich problemów i już jest wszystko OK. Dziękuję za zainteresowanie.