Polonez Analog - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pare godzin temu moj brat przyniosl do domu pozyczona od kumpla kasete z relacja z rajdu terenowego WERTEP '97.
Ogladajac VHS-a nie moglem uwierzyc w to co zobaczylem...
w rajdzie bral udzial zielony ANALOG.
Po telefonie do wlasciciela kasety okazalo sie, ze ten Poldek byl przez pewien czas w posiadaniu ojca (albo brata - tego dokladnie nie wiem) naszego kumpla i wlasnie jego brat pojechal nim na rajd w 97 roku.
A to jeszcze nie wszystko... przez pewien czas (chyba wczesniej) mieli innego ANALOGA, tym razem ZOLTEGO.
Kolega nie za wiele wie o tych prototypach, ale kilka informacji udalo mi sie od niego zdobyc:

1) ZIELONY mial oryginalne (cokolwiek to znaczy) opny, silnik, ale posiadal reduktor.

2) ZOLTY po zmianie wlasciciela pojechal w okolice Katowic

3) Ktorys z nich (tego jeszcze nie wiem) byl kupiony w salonie FSO (tu cytat) "jakies 2 przystanki za rondem Waszyngtona po prewej stronie.
Podobno byly tam przetargi i szly tam rozne samochody..."

Tyle udalo mi sie dzisiaj dowiedziec.
W najblizszym czasie postaram sie spotkac z bratem kolegi i prawdopodobnie dowiem sie wiecej na ten temat.
Moze nawet maja jakies zdjecia...

Brzmi to nieprawdopodobnie ale jest to prawda...


[ wiadomość edytowana przez: BolimA dnia 2004-02-24 00:28:05 ]
  
 
Jakis rok temu, dwa razy widziałem żółtego Analoga w Krakowie.
  
 
Ja takiego jednego turkusowego widze prawie raz w tygodniu!!

Ma kilka fajnych dodatkow od wakacji!!
  
 
Udalo mi sie dotrzec do zdjec zielonego Analoga o ktorym pisalem jakis czas temu.

Zdjecia zostaly zrobione podczas rajdu WERTEP w 1997 roku:





Przedstawiaja one oryginalnego Analoga, "zdobytego" we wczesniej wspomnianym salonie na ul. Miedzynarodowej w Warszawie.

Mam jeszcze dwa zdjecia ktore pochodza ze TEJ STRONY, ale to jest inny, choc podobny poldek (ma on wlot powietrza na masce, oraz jest troszke inaczej wykonczony).





U kumpla w "rodzinnym" albumie znalazlem jeszcze trzy inne zdjecia (tym razem rajd WERTEP '98 w Okuniewie), ktore przedstawiaja niebieski pojazd (wiecej informacji o nim nie posiadam ):








I to by bylo na dzisaj tyle drogie dzieci , jak bede wiedzial cos wiecej to oczywiscie napisze.Znajomi mieli jeszcze prototypowe
ATU (tyz z w/w salonu), ale o tym w nastepnym odcinku przedstawiajacym efekty mojego sledztwa...
  
 
Ten niebieski wyglada na Sama
  
 
ten ostatni to caro na jakims fajnym zawieszeniu most z przodu jak u prawdziwej terenowki tylko ten prostokat po klamce tylniej marnie wyglada a te dwa analogi to niejest jeden i ten sam
  
 
ten Analog z podwójnym wlotem to chyba ten co go "znalazł' Adamus i napisał relację ze zdjęciami... Przynajmniej bardzo jest podobny...
  
 
Cytat:
2004-03-07 13:04:17, piotrekdj pisze:
ten ostatni to caro na jakims fajnym zawieszeniu most z przodu jak u prawdziwej terenowki tylko ten prostokat po klamce tylniej marnie wyglada a te dwa analogi to niejest jeden i ten sam



Dlatego miedzy zdjeciami napislaem skad pochodza, zeby nie pomylic dwoch zielonych .
Na 100% oryginalny jest tylko ten pierwszy.
  
 
OLI_F50 - masz racje to jest Analog Jezdzi po Bialymstoku. Razem z Adamusem go znalezlismy i zamiescilismy zdjecia. Na tych zdjeciach jest jeszcze w takim stanie jak go widzielismy z Adamusem teraz wyglada inaczej. Co ciekawe ta drewniana skrzynia to wymysl OBR.
  
 
witam. też szukałem fotek analoga, ale znalazłem tylko te autka już zamieszczczone, tylko w innych pozach:
wertep 97
wertep 972
wiosna 98
a propo zielonego analoga i fotek ze strony o uaz-ie: jesienią były jeszcze dostępne fotki z jakiegoś wypadu sylwestrowego do lasu. ładnie wyglądał w śniegu( krzaki go nie zasłaniały
  
 
No to już mamy wyjaśnienie: - ten trzeci to jest Polonez na ramie Range lub Land Rovera.
  
 
własnie dzisiaj dostałem cynka na temat żółtego analoga widywanego w warszawie i okolicach wawki
A mianowicie widziano go wczoraj w raszynie na blachach WZ (100% pewności nie ma) tak wiec wypatrujcie go
Janio to twoje rejony (warszawa zachód), oczywiscie Piotrek i ja już jestesmy uczuleni na niego,
  
 
To ile w sumie powstało Analogów???????????????
Jest ten słynny żołty,biały[ten co jest w klubie],zielony,fioletowy w muzeum.
Coś jeszcze jest???
  
 
oficjalnie było pięć kompletnych a siedem nadwozi ten z muzeum byl koloru czerwonego i postawiony na rame z któregoś z jerzdżących potem zrobili z niego wystawowego czerwone nadwozie bylo wlaśnie bez ramy
  
 
Ciekawe co się dzieje z tymi dwoma nadwoziami.
  
 
Cytat:
2004-03-14 22:07:57, Toma pisze:
Ciekawe co się dzieje z tymi dwoma nadwoziami.


Pewnie gdzię jeżdzą.
A swoja drogą mogłby by w Łódzkim .
  
 
Z informacji zawartych w tym temacie wynika ze na pewno sa/byly 4 jezdzace:

- Bialy

- Zielony |
..............|
..............| - Byl w ich posiadaniu (przez dosc krotki czas) ojciec
..............| mojego kumpla ('97 - '98 )
..............|
---- Zolty |

- Zolty 2

- Zielony 2 --> ten "ze strony" www.mojuaz.prv.pl

A moze sie myle?
Czy ten w Norblinie jest sprawny?



[ wiadomość edytowana przez: BolimA dnia 2004-03-14 22:58:07 ]
  
 
W pełni sprawny i jeżdźą nim co jakiś czas na myjnię. Czasem też mają wyjazdy na wystawy itp. imprezy. Według danych ze zdjęć wiemy, że były dwa białe (z kwadratowymi drzwiami i normalnymi), takie same dwa żółte, zielony i fioletowy w muzeum. Ten w muzeum musiał powstać przez skompletowanie jednej z ram (widocznie podczas testów jeden uległ wypadkowi) i wolnego nadwozia. Z tego co wiem , było jeszcze jedno wolne nadwozie, więc może coś zostało zmienione jak w tamtym przypadku. Mam kontakt z inżynierem pracującym przy tym projekcie i ma on wszystkie numery nadwozi i podwozi spisane. Nawet miałem to w ręku, ale na zlocie nie było czasu tego przepisać. Z tego co sprawdziłem, mój Analog od początku miał napęd tylko na tylnią oś. Początkowo miał silnik 1.6 GLI, a potem zmieniono go (w ramach testu) na diesla.

[ wiadomość edytowana przez: piotrekdj dnia 2004-03-15 10:21:03 ]
  
 
jeden z bialych pojawia sie w katowicach.Tak mi doniosl kolega z klubu,ktory wie jak wyglada ANALOG
  
 
Jaśli jest to orginał to powinien mieć kwadratowe ramki w tylnych drzwiach.

[ wiadomość edytowana przez: piotrekdj dnia 2004-03-15 10:21:31 ]