Uniden legalny czy nie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio myślałem o sprzedaży swego Unidena 510 na allegro, ale dwukrotnie wycofali mi aukcje. Zastanawiam się więc czy używanie tego radia jest legalne?
  
 
tak samo legalne jak używanie presidenta, który niczym się nie rózni od unidena tylko nazwą... unidena wycofali z rynku, bo presidentowi sie nie podobało że nikt nie kupował takiego samego radia o 200 zł więcej niz uniden ale pod szyldem presidenta...

co ciekawe obdwa radia wewnątrz nie róznią sie niczym, president ma nawet kosci z logie unidena.....

z polskiego rynku jednak kazano wycofać unidena....


CHORE


jakby ktoś reflektował to mam mozliwość załatwienie nowych Unidenów 520 XL w cenie myśle że koło 330 - 350 zł , kwesta dogadania z gostkiem co tym handluje
pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Kolber7 dnia 2006-11-20 23:53:39 ]
  
 
Ja znalazłem takie cuś : LINK
  
 
Cytat:
2006-11-21 07:42:21, Grzegorz pisze:
Ja znalazłem takie cuś : LINK



Trochę nieścisłości w tym jest - jak to wśród prawników, bo nie można zakazać użytkowania i sprzedawania czegoś, co do obrotu było już dopuszczone, bo tym samym użytkowanie i sprzedaż Syren 105 czy też Wartburgów byłaby zabroniona, a za jazdę Warszawą M20 groziłoby dożywocie.
  
 
No dobra, ale co jak kupiłeś to radyjko normalnie w sklepie i masz świadectwo zgodności, które wozisz ze sobą? Tez zabiorą na badania?
  
 
Cytat:
2006-11-21 08:35:58, Walus pisze:
Tez zabiorą na badania?



Jeśli się nie będą bali to tak. Wtedy idziesz do sądu z pozwem, że policjant Ci zaj*bał legalne radio.
  
 
Raczej nie sądze, zeby się pałom chciało bawić w to. Ledwo potrafią wypisać bloczek mandatu, a tu trzebaby protokół, czy chociaż pokwitowanie odbioru w celu przekazania do badań. Chociaż musiało by to mieć formę jakiegoś postanowienia i podstawę prawną w ustawie, od czego można się odwołać - bo takie prawo musi być zagwarantowane, szczególnie jak mam papier, ze wszystko jest oki... nic nie przychodzi mi do głowy co mogliby zastosować. Choć, jak to z ukochaną policją bywa próbować mogą na chama, więc dobrze wiedieć czego od nich żądać w takiej sytuacji.
  
 
woź przy sobie ksero deklaracji zgodności i miej na to wyje... nie czepną się- masz deklaracje zgodności wystawioną przez importera , więc jest legalne,
tak jak ktoś już napisał- prawo niemoże działać wstecz ( nie dotyczy wymiany prawa jazdy ) - jak było legalne rok temu i to i jest legalne teraz. A że takiego samego radia niemozna sprowadzić bo nie spełnia norm , to inna historia , wszystko w nasyzm kraju jets grubymi nićmi szyte: ktoś obliczył, że rynek CB robi się dobrym kąskiem, a że ktos był tani i dobry więc chapną duży kawał tego torcika, to go trzeba wywalić, jak nie można z kims konkurować, to trzeba go wyru.. ać..
zwyczjanie po polsku...
a do allegro napisz maila, z jakiego powodu usuwają towją aukcję , sprzęt został wprowadzony na rynek legalnie , więc masz prawo go odsprzedać , co innego jeśli bys chciał sprowadizć nowe radio...
niech wycofają wszelkie aukcje , maluchów , dużych fiatów, i innych aut , które nie maja katalizatorów...
  
 
Cytat:
2006-11-20 22:42:46, Andy335 pisze:
Ostatnio myślałem o sprzedaży swego Unidena 510 na allegro, ale dwukrotnie wycofali mi aukcje. Zastanawiam się więc czy używanie tego radia jest legalne?

A tak z ciekawości ile takie radio stoi u Ciebie?
  
 
Cytat:
2006-11-21 11:34:18, sweeper23 pisze:
masz deklaracje zgodności wystawioną przez importera



Od kiedy to deklaracje zgodności są wystawiane przez importerów?
Ja myślałem, że takie dokumenty wydaje UKE
  
 
Cytat:
2006-11-21 11:34:18, sweeper23 pisze:
tak jak ktoś już napisał- prawo niemoże działać wstecz ( nie dotyczy wymiany prawa jazdy



Od paru tygodni dotyczy i wydane bezterminowo papierowe PJ są ważne. Oczywiście policjant może je zabrać, ale wtedy idziesz z tym do sądu.
  
 
CHŁOPAKI TO NIE TEN DZIAŁ
MODOWIE !
DO ROBOTY
  
 
Cytat:
2006-11-21 13:01:22, MacTB pisze:
Od kiedy to deklaracje zgodności są wystawiane przez importerów? Ja myślałem, że takie dokumenty wydaje UKE


Delkarację zgodności może wystawić sobie każdy importer po spełnieniu kilku warunków . Na przykład po uzupełnieniu dokumentacji z badań (rodzaj badań zależy od produktu) i kilku dokumentach od producenta.
Po wejściu do UE każdy produkt musi być oznakowany znakiem CE a znak ten jest potwierdzeniem dla posiadania deklaracji zgodności (z normami UE) a "podkładką" pod tą deklarację są raporty z badań i inne "uperele". Przez taki stan rzeczy mamy na rynku straszny chłam a importerzy wystawiają delkaracje bez "podkładek" albo kombinują na wieeeele sposobów. Dopiero jak komuś urwie nogę albo głowę to się zacznie płacz i znowu znak B wróci do łask. Tak było w Niemczech z badaniami TUV.
A na "sibi radjach" się nie znam więc się nie wypowiadam Ale deklarację zgodności dla potrzeb okazania policji można sobie samemu zrobić. Skąd taki krawężnik będzie wiedział jakie normy PN-EN ma spełniać CB - na pewno 60335 (bezpieczeństwo) tylko w tej grupie też jest ze 400 podgrup...
  
 
ten stan rzeczy jest przez importerów unidena dali do sprawdzenia do UKE unidenki prosto z usa bez przeróbek i ci (uke) sprawdziło jeszcze kilka sklepów gdzie były sprzedawane te radyjka i wsród tych były bez przeróbek i niestety wycofali pozwolenie czy jak tam zwał na sprzedaż . I jak policja weźmie unidenka 510 i 520 lub midlanda 1000 ( albo 1001 nie pamiętam) i będzie z tej partii bez przeróbek to go zabierze a jak będzie dobry to można z nim jeździć. Tylko kto ma płacić za sprawdzenie to nie wiem.