Zakłócenia od wycieraczek w Uno

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie - może ktoś już przerabiał temat?
Prosiłbym o "łopatologiczne" przedstawienie problemu. Wprawdzie lutownicę umiem trzymać w ręku, ale o elektronice mam ogólne pojęcie, nie zmącone bliższą znajomością rzeczy. I pytania:
1. Jaki potrzebny filtr?
2. Gdzie kupić?
3. Gdzie zamontować?
4. Sam dam radę?

Pozdr - 73 - Przem
  
 
Zaden filtr ci niepomoze , gwarantuje ci to
  
 
Kolego po pierwsze nie wiem jaki masz sprzet ... radio, antena

filtrow jakis na rynku w sumie nie ma - mozna wymyslic cos samemu

dostepne na allegro filtry ANL sa do bani !!!


u mnie pomogło pociagniecie zasilania bezpośrednio z akumulatora i dodanie na zaśilaniu kondensatorow o duzej pojemnosci .... jednak ja miałem zakłucenia od alternatora
  
 
Cytat:
2006-10-17 20:05:19, arek137 pisze:
Kolego po pierwsze nie wiem jaki masz sprzet ... radio, antena filtrow jakis na rynku w sumie nie ma - mozna wymyslic cos samemu dostepne na allegro filtry ANL sa do bani !!! u mnie pomogło pociagniecie zasilania bezpośrednio z akumulatora i dodanie na zaśilaniu kondensatorow o duzej pojemnosci .... jednak ja miałem zakłucenia od alternatora



Mam Midlanda 1001z + Hustler IC 100, to wszystko we Fiacie Uno FIRE 1.0. . Rzecz ciekawa, że zaklócają tylko wycieraczki, żadnych innych zakłóceń nie zaobserwowałem. Lato było pogodne, więc mi to nie przeszkadzało, ale jesienią i zima wycieraczki częściej pracują...
Aha, radio podpięte jest na stałe pod gniazdo zapalniczki (pod deska rozdzielczą, kabelki wychodzą dołem do radyjka).

73 Przem


[ wiadomość edytowana przez: brat_p dnia 2006-10-17 23:31:06 ]
  
 
a jaka masz antene kolego?? jesli na magnes to wina masy , a raczej jej braku! zalóz sobie na stale a zobaczysz ze jest GITT

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-10-18 06:41:17, zenuak pisze:
a jaka masz antene kolego??



Przeciez pisał Hustler IC-100. Radio z fuiltrem ANL Ci powinno pomóc. Alan 1001 jak i inne Alany typu 100 to szumofony bez filtra. ja miałem taki i się go szybko pozbyłem jak usłuszałem jak działa lepsze, Prsident Harry.
  
 
[quote]
2006-10-18 06:41:17, zenuak pisze:
a jaka masz antene kolego?? jesli na magnes to wina masy , a raczej jej braku! zalóz sobie na stale a zobaczysz ze jest GITT pozdrawiam

A kto ci powiedzial , ze stale mocowanie wyeliminuje zaklocenia. Mylisz sie !
  
 

Paweł, a mógłbyś rozwinąć chociaż jednąswojąwypowidź. bo jak dotychczas to ograniczasz się do negowania wszystkieego. może w zamian jakaś argumenetacja i pomoć w rozwiązaniu problemu...
  
 
Cytat:
2006-10-18 12:56:24, Piterekpila pisze:
Przeciez pisał Hustler IC-100. Radio z fuiltrem ANL Ci powinno pomóc. Alan 1001 jak i inne Alany typu 100 to szumofony bez filtra. ja miałem taki i się go szybko pozbyłem jak usłuszałem jak działa lepsze, Prsident Harry.



Na lepsze trza mieć więcej kasy... Na razie musi zostać Midland, jak się trafi lepsza kasa, to radio też będzie lepsze. Chociaż przyznać muszę, że mój zestaw spisuję się bardzo odbrze. Problemem sa tylko wycieraqczki...
  
 
Przebicia pradu raczej w 90% sciaga promiennik antenki.
  
 
No dobra, ja nie pytam o przyczyny, pytaniemoje dotyczyło tego, jak zapobiegać. Macie jakiś pomysł? Da się wyeliminować zakłócenia od wycieraczek?

73

Przem
  
 
Wychodzi na to że w stopniu zadowalającym raczej nie, a przynajmniej szanse na to są nikłe.
  
 
Cytat:
Aha, radio podpięte jest na stałe pod gniazdo zapalniczki (pod deska rozdzielczą, kabelki wychodzą dołem do radyjka).



kolego sprawa jest prosta miałem dokładnie takie same objawy jak ty. poprostu odczep radyjko od zapalniczki i podepnij np pod radio tylko żeby nie było pod stacyjkę, zakłucenia powstają z tego tytułu że zapalniczka w uno wykorzystuje wspoolną masę z innych urządzeń.
  
 
Dzięki, Kolego, za cenną uwagę. Teraz jesienią jeżdżę trochę rzadziej, więc zmiana podłączenia musi troszkę poczekać. Jak tylko uda mi się poprawić podłączenie, napiszę, jaki będzie efekt.

73 - Przem
  
 
No więc podłączyłempod kostkę radia i rzeczywiście pomogło! Dzieki, Kolego! Szumy od wycieraczek zdecydowanie cichsze.

Pozdr - Przem