Niebiescy, diagnosta i opony - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-05-20 17:41:41, Waga pisze:
No cóż... to już Bodziot nie poszalejemy wspólnie na równoległych ( chyba mnie pamiętasz ? ). A co do homologacji to spróbujemy coś zdziałać.



czemu nie bedziesz chciał sie ze mną ścigać ja specjalnie wkładam sporzadny silnik a tu nie bede miał rywali

A czy cie pamietam z tym bedzie gorzej
  
 
Kombinacje z tymi oponami ja mam zamiar kupić alusy 15 cali i co wtedy będę miał niebezpieczny samochód to wszystko jakieś bzdury
Ale ja sie tym nieprzejmuje bo i tak mam gościa u którego podbije przegląd bez problemu
Jak ktoś będzie potrzebował pomocy z przeglądem w Krakowie to kontaktujcie sie ze mna a sprubuje coś poradzić
  
 
Jedna sprawa to jak jedziesz na zwykły przegląd a inna gdy ci Policja zabierze dowód. Wtedy diagności się nieco cykają i są nadwyraz przepisowi
Co do rozmiaru to już zostały podane. To akurat uważam za słuszne, bo samo się inaczej zachowuje na oponach na których ma homologację a inaczej na oponach które nie przeszły homologacji. Może być np. mniej stabilny i wtedy mamy np. Test Łosia.. Tak więc każde auto musi mieć odpowiedni rodzaj/rozmiar/typ opony przystosowany do danego modelu i już. A to co my sami zrobimy to nasza sprawa, jednak najbardziej bezpieczny jesta na określonym typie i rozmiarze opon na których dostał homologację. I z punktu widzenia czysto formalnego trudno nie przyznać racji.
Inna sprawa że na dzień dzisiejszy technologia produkcji opon tak poszła do przodu, że opony z lat kiedy była robiona homologacja już nie mają racji bytu na rynku.
Co do przeglądów to nawet kobyłę na 4 kołach da się przepchnąć, zależy ile kto weźmie i jak bardzo jest się w stanie narazić. Poza tym przy oponach to jest tak że każdy diagnosta się może wytłumaczyć że podczas przeglądu koleś miał odpowiednie, a 5 minut po przeglądzie sobie zmienił.
  
 
Cytat:
2003-05-20 18:04:57, bodziot pisze:

A czy cie pamietam z tym bedzie gorzej



A z iloma ciemnozielonym poldkami caro, ścigałeś się w Czyżynach .... ?

Pierwsza podpowiedz. Na próbie sprawnosciowej w zimie na pasie podszedłem i pytałem o kolejkę ( teraz to już mnie musisz skojarzyć ).