Chce zrobic boczki drzwiowe do glosnikow 16cm w cinquecento

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcialby, zamontowac glosniki 160mm w drzwiach w cinquocento ale nie ma tam seryjnych miejsc na te glosniki a niestac mnie na kupno gotowych boczkow drzwiowych wiec zdecydowalem sie na zrobienie na bazie seryjnych kieszeni bocznych miejsca na glosniki. Nigdy wczesniej tego nie robilem ale chcialbym wyciac luk w plastiku i wstawic w to miejsce pierscienie z mdfu ale nnie wiem co zrobic z przestrzenia ktora pozostaje. Wiem ze treba to uzupelnic zywica i wloknem ale nie wiem jak uformowac wlokno w ksztalt odpowiadajacy kieszeni bocznej? Niewiem co zrobic potem jak wykoncze to szpachla i beda dwie powierzchnie gladka od szpachli i chropowata od kieszeni bocznej. Co zrobic zeby je polaczyc w jakis estetyczny sposob. Potem chcialbym to okleic jakims materialem przeznaczonym do tego rodzaju prac. Prosze o pomocne wskazowki lub linki stron na ktorych znajde pomoc
Dzieki
  
 
co do uformowania włokna to zrob stelarz z MDFu a nastepnie naciagnij na niego materiał tak zeby odpowiadał kształtem temu który chcesz uzyskac, nastepnie nakladaj zywice i włokno na to, na koniec po wyschnieciu wyszpachluj wyszlifuj zeby było rowne i na koniec wykoncz według własnego uznania
  
 
Dzieki. No tak wszystko fajnie ale jak uzyskac polokrogly ksztalt z wlokna ktora jest bardzo gietka i niestabilna.
  
 
wlasnie w taki jak napisałem Jakpierw robisz stelaz potem naciagasz jakis materiał na niego zywice Czekasz az wyschnie i potem nakładasz warstwe włukna szklanego z zywica i tak kolejno warstwy do uzyskania zadowalajacego efektu
  
 
czy mozna tak to zrobic
na bazie orginacnych plastikowych kieszeni ktore sa przykrecone do drszwi. Chce w nich wyciac polokragle miejsce na plyle mdf
Potem z plyty mdf wycinam panel odpowiadajacy ksztaltem kieszeni. Nastepnie przykleic go do kieszeni zywica i polaczyc wluknem. Do panelu mdf powfijac odpowiednio dlugie gwozdziki tak aby uzyskac ksztalt odpowiadajacy wtloczeniom w drzwiach. Dopiero na taki stelaz chce nanosic wlukno szklane i malowac zywica.
Mam jeszcze pytanie czy wyschniete wlukno mozna szlifowac, czy bedzie sie szczepic
  
 
szlifowac mozesz ale ciezko to idzie najlepiej wyszpachlowac i wtedy poddac szlifowaniu w celu wyrównania