Montaż CB w SKODA OCTAVIA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiąże się z problemem montażu CB w OCTAVI. Myślałem o montażu pod kolumną kierowniczą. Zamocować do końca plastików nad pedałami. Mikrofon natomiast przymocować z prawej strony kierownicy na pograniczu konsoli środkowej (by zbytnio nie dziurawić auta). Antenę na krawędzi tylnej klapy od strony kierowcy (model 5 drzwiowy). Przyznam się szczerze, że chciałem zamontować ją w miejscu anteny radiowej i kupić specjalny rozgałęźnik do radia samochodowego i CB, jednak gdy sprawdziłem dach ruszając tę oryginalną małą antenę SKODY stwierdziłem, że jest on zdecydowanie za miękki i z czasem doszłoby do wygięcia a może nawet rozerwania blachy dachowej. Jeżeli macie inne patenty/rozwiązania napiszcie je proszę - bo mam kilka niewiadomych. Z góry dziękuję i pozdrawiam "73 i 51 na kółeczka - bayo"
  
 
Wejdź na stronkę www.cb-radio.pl - tam są galerie zdjęć i zobaczysz jak koledzy mają zamontowane radyjka w octavii. Ja mam uchwyt do anteny na tylnej klapie, natomiast radyjko wożę w pozycji pionowej pomiędzy fotelem pasażera a dzwignią hamulca ręcznego. Pozdrawiam.
  
 
Kolega HUNTER z forum www.cb-radiopl ma w swojej skodzie octavii sedan zamontowana antenke Sirio Super Carbonium i nic sie nieugina, a chodzi bardzo dobrze. Poza tym nic sie niestanie jak ja w miejsce radiowej wsadzisz gdyz wiele samochodow tak ma, a octavia to chyba sie nierozni od innych zbyt szczegolnie.Montarz radia uwazam za jak najbardziej prawidlowy. Nawet sam tak mam w jednym mobilu.
  
 
Cytat:
jednak gdy sprawdziłem dach ruszając tę oryginalną małą antenę SKODY stwierdziłem, że jest on zdecydowanie za miękki i z czasem doszłoby do wygięcia a może nawet rozerwania blachy dachowej.


bla bla bla... montuj w miejsce dachowej i gwarantuje Ci ze nic sie nie urwie ani nie wygnie, moja octawia lata z 1,5metrowym batem presydenta w miejscu dachowej... ile fabryka dala... czyli ponad 200kmh... i jakos wszystko trzyma...

Pzdr