Podswietlenie zagarów i reszty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam zamieszczam foto poczatku moich zmian oswietleniowych jakie polecacie kolory do podswietlenia pokreteł nawiewu przycisków i zegarów od tyłu zaby to ładnie grało zaznaczam ze w realu duzo lepiej to wyglada Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us
  
 
polecam jeszcze podświetlenie przycisków, zapalniczki i samych kresek w pokrętłach.


Ja zegarek mam w negatywie:


[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2006-10-10 09:09:55 ]
  
 
Jak podświetliłeś zegarek?
  
 
3xLED5mm, ale wystarczy jedna. Zrywasz folię polaryzacyjną z wyświetlacza, naklejasz drugą (miałem stary wyświetlacz), ale obróconą o 90stopni i po herbacie.
  
 
witam a jak podswietliłes kreseczki na pokretłach ?
  
 
dioda led na kablu odpowiedniej długości, by się zwijał. Teraz robię płytki na zasadzie potencjometrycznych blaszek.
  
 
o surec, zegarek wymiata ;]
  
 
Witam ja mam też diode wstawioną ale cały na niebiesko się pali
O jaką folie chodzi o tą zieloną w środku? bo tą wyjełem.
trzeba cały zegarek obrućic by same cyferki świeciły??
pozdro
  
 
qrde tez musze coś zrobić z tym podświetlaniem, miałem całe na niebiesko ale cholernie sie oczy męczyły podcza jazdy ... teraz chyba zmienie na czerwony
  
 
Cytat:
2006-10-15 18:47:56, Safar pisze:
qrde tez musze coś zrobić z tym podświetlaniem, miałem całe na niebiesko ale cholernie sie oczy męczyły podcza jazdy ... teraz chyba zmienie na czerwony



To zależy [sic] od długości fali emitowanej przez niebieskiego leda. W VAG jest tak dobrana, że nie męczy wzroku. Takie prawa optyki.
  
 
Cytat:
2006-10-15 18:15:03, marimar pisze:
Witam ja mam też diode wstawioną ale cały na niebiesko się pali O jaką folie chodzi o tą zieloną w środku? bo tą wyjełem. trzeba cały zegarek obrućic by same cyferki świeciły?? pozdro


Zasada działania podobna jak w filtrach foto (obrót o kąt, daje różne odcienie obrazu)
Na wyświetlaczu jest folia polaryzacyjna. Zrywasz ją (delikatnie, choć mocno jest przyklejona) i obracasz i 90. Oczywiście jest za mała na ten format, więc musisz ją zastąpić kawałkiem z jakiegoś innego wyświetlacza. Ja kupiłem na bazarze stary telefon za 2pln i mam tej folii na kilka wyświetlaczy. Przed przycięciem sprawdż, jak dokładnie wyglądają cyfry (przyłóż do wyświetlacza na próbę). Obrót o inny kąt daje różne odcienie. Musisz przyklejanie wykonywać w dość sterylnych warunkach (bezkurzowych), bo malutki pyłek pod folią i wszystko widać. Należy uważać przy montażu zegarka na gumki przewodzące prund z wyświetlacza.
polaryzator
  
 
I stało się pękła mi ta szybka od zegarka ---pozamiatane tylko kupić nowy zegarek
a le tenks surec za dokładny opis ---operacja zegarek--
pozdro

[ wiadomość edytowana przez: marimar dnia 2006-10-16 17:10:04 ]
  
 
A gdzie ta folia jest?
  
 
Podświetlenie zegarów, dla mnie temat bardzo aktualny bo właśnie nad tym pracuje, dziś pozbyłem sie tej zielonej szybki u góry i wstawiłem dwie diody LED niebieskie rozpraszające światło i efekt narazie jak na fotkach(sorki z jakość ale robione póki co telefonem na szybkiego), jutro zabieram sie za podświetlenie zegarów od tyłu, sam jestem ciekawy jak to wyjdzie ale jestem raczej optymistycznie nastawiony



[ wiadomość edytowana przez: Tuner-TCS dnia 2006-10-16 23:47:31 ]
  
 
witam Panowie
mam pytanko, mam EsSa kombi 91' i przeczytałem kiedyś że niektóre mają fabryczne podświetlenie na nogi kierowcy i pasażera, lekko zerkłem pod spód nie4 specjalnie się schylajć i widzę miejsce tylko na lampkę
czy wszyscy tak mają ???
  
 
  
 
witam
wkońcu skończyłem przerabiać pokrętła od nawiewu i się pochwale
co o tym sądzicie

[ wiadomość edytowana przez: marimar dnia 2006-10-28 19:52:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: marimar dnia 2006-10-28 19:58:39 ]
  
 
brak nawiewu gorącego powietrza...nagrzewnica padła?
Poza tym yestgit!
  
 
Witam
palonek00 poszukaj kabelków od tego podświetlenia podłogi ,są one głęboko schowane
kto szuka nie błądzi -jak aktualne jeszcze
pozdro
  
 
witam
dzieki podpowiedzi kolegi -surec- mam ładnie pokrętła od nawiewu podświetlone ,teraz kombinuje z zegarkiem
pozdro