Zestawik do Hondy Concerto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie szanowych forumowiczów!
W przyszłym tygodniu stanę się szczęśliwym posiadaczem Hondy Concerto 1.5 hatchback. Autko będzie 'gołe' dlatego pierwsze o czym pomyślałem to własnie jakaś szafa grająca.

Czy ktos może ma jakieś doświadczenia z audio w tym aucie?Jaki sprzęt się sprawdza?

Ogólnie wykosztowałem się sporo na zakup samego auta, i na audio za dużo srodków nie zostało - ale na początek jakiś skromny zestawik musi być!

Jedna z Poznańskich firm zaproponowała mi jakiś zestawik za około 1000zł (2 głośniki na przód (16.5)+ 2 na tył + radio). Głośniki byłyby zapewne firmy Lanzar model VX 6C a do tyłu jakieś jajeczka.
Raz, że to troszkę dużo, a dwa że co nieco przeczytałem na tematy car audio i raczej nie poleca się przy takich nieprofesjonalnych instalacjach montować głośników z tyłu na półce. Poza tym, wydaje mi się, że żeby to jakoś pociągnęło w miarę to i przydałby się wzmacniacz - a to kolejne koszty.

Co radzicie? No i jakie modele?Tak żeby grało czysto - i w miarę dobrze (muzyka: trance, progressive, house)

Ładować na półke z tyłu coś? Czy na tylne drzwi? (wogole jest tam z tyłu miejsce na głośniki?) ) Jaki wzmacniacz?

Radyjko może być używane - alpine, clarion, pioneer??
Za wszystko w tych 700zł chciałbym się zamknąc, w razie lepszej opcji może być troche więcej. Wiem, że to niewiele, ale chyba lepsze coś niż nic

Z góry dziękuje za odpowiedzi i prosze wybaczyć, jeżeli za wiele pytam) Ale w tej chwili nie znalazłem nic co by dotyczyło mojego pytania, a i tak jestem zajęty już szukaniem jak tu zabezpieczyć autko żeby nie ukradli)


  
 
Proponuje na poczatek jakis systemik z wooferem 165mm na przod + odpowiedni montaz i wygłuszenie Powinno spokojnie wystarczyc na poczatek Przy muzyce jakiej słuchasz super sprawdzi sie Powerbass
  
 
No więc zakupy już zacząłem. Maty wygłuszające zamówione. Radyjko CLARION DB148R już kupione. Teraz tylko głośniczki + wzmacniacz.

Wzmacniacz planuje BLAUPUNKT GTA 2 Limited Edition 375 WATT
- idealnie by spasował do 50W głośniczków na przód.

No i z głośnikami mam mały problem - słyszałem i alpine i helixy - i nie wiem które wybrać.
ALPINE SXE-1750S mają co prawda 5W mniej od HELIX BLUE 62
ale są o 100zł tańsze...

Pytanie teraz do was - Co polecacie?

Clarion DB148R + Blaupunkt GTA2 LTD + Alpine SXE-1750S
czy
Clarion DB148R + Blaupunkt GTA2 LTD + HELIX BLUE 62

Wolałbym kupić troszke tańsze te głośniki, czyli alpine by podpasował, no chyba że z helixow model blue 6mk2 (35W).

(wszedzie mowie tutaj o mocy RMS)

Jak radzicie?
  
 
ja uwazam ze HELIX BLUE 62 beda lepszym wyborem niz alpine