Problemik z moca ;) i metaliczny dźwięk - Carina E 1.8 97r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pewien problem z moca w mojej najukochanszej carince 1.8E, z 1997. Mianowicie kiedy wystepuje pewien metaliczny dzwiek (wydaje mi sie ze w katalizatorze ale nie jestem pewien ) to zauwazam spadek mocy silnika. Musze nadmienic ze dzwiek ten jak w jednej piosence pojawia sie i znika to znaczy czasami jest przez 2-3 dni potem go wogole nie ma a moja carina nabiera wyrazniejszego mocnego oddechu. Prosze o pomoc a i serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkownikow, moderatorow i wielbicieli Toyot. Dzieki za info.


P.s Przerobilem juz temat dotyczacy dziwnego blaszanego dzwieku ale nic nie znalazlem na ten temat tzn z tym objawem.

misiekII:
Dziekuję za pozdrowienia i przeszukanie archiwum

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2006-11-22 18:33:53 ]
[ powód edycji: poprawiłem temat ]
  
 
stawiam na pompe wody
  
 
musze dodac ze ten objaw nie wystepuje na biegu jalowym, tylko w czasie jazdy a dokladniej przy przyspieszaniu.
  
 
wyglada na spalanie detonacyjne. sprobuj zatankowac lepszego (o wyzszej liczbie oktanowej) paliwa, sprawdz dzialanie ukladu zaplonowego pod katem zmiany kata wyprzedzania zaplonu w funkcji podcisnienia w dolocie i obrotow silnika, unikaj przeciazania silnika (wsoki bieg, male obroty, duze otwarcie przepustnicy).
  
 
po co lać PB98....
jakie masz sprezanie ?
jaki kat wyprzedzenia zaplonu ?

po zmierzeniu napisz co ci zmierzyli a wtedy napiszemy co jest....
  
 
Cytat:
2006-11-29 10:55:15, Cromm pisze:
po co lać PB98....


po to zeby zweryfikowac slusznosc diagnozy