Polonez Caro 1.6 GLE - rocznik 1994r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest to drugi polonez w mojej 3 osobowej rodzinie. Pierwszy, jest ojca który ma go od nowości, też Caro 1.6 GLE `94r lecz bez gazu i ma przebieg ok 50.000km. Na nim opierałem wizje samochodu który chciałem kupić na początku 2006r.


I tak też minęło mi kilka miesiecy na szukaniu swojej drugiej połówki po ogloszeniach w gazetach, supermarketach, na Allegro. Za jednym z Allegro przejechałem ponad 600km zeby go obaczyć. Sumując obejżałem kilkanaście poldków .
W maju 2006r kupiłem wreszcie swoją bryke (z ogłoszenia w najbliższym supermarkecie) ->

Czerwiec, lipiec i sierpień 2006r to był czas remontów:






Teraz moge napisać, że był to udany zakup. Kosztował mnie tylko 900zł + remont z częściami ok. 1000zł . Jak go kupowałem to widziałem że miał kiedyś progi robione a blacha w niezłym stanie wiec nic prawie przy niej nie robilem.
A teraz o tym co zrobiłem:
-niektóre miejsca zagrożone rdzą zamalowalem.
-Pląba na liczniku świadczyła o oryginalnym przebiegu 113.000km. Niestety zerwałem ją żeby wymienić przepalone żarówki w liczniku. -Oba mocowania baku paliwa były w połowie zardzewiałe wiec pośrodku baku poprowadziłem trzecie mocowanie z blachy nierdzewnej
-Z dna bagażnika usunąłem styropian i coś tam jeszcze zwiększając znacznie jego pojemność
-Założyłem mu trzecie światło stopu za ok 30zł - Allegro
-Przednie halogeny były zardzewiałe wewnątrz wiec wymieniłem je 30zł na Allegro (oryginalne byly bez kratki)
-nowe gumowe dywaniki 60zł na Allegro
-załatałem dziury w fotelach i na tylnej kanapie po czym założyłem pokrowce za 55zł w Bricomarche
-wymieniłem płyn chłodzący
-założyłem chlapacze z przodu
- wymieniłem sporo części na lepsze kupione na szrotach m. in. uszczelki drzwi, lusterko wsteczne, listwe rynienki dachowej i pare innych
-wycieraczki i ramki okien pomalowalem matową czarną farbą (na całe auto w sumie zużyłem puszke farby)
- poprowadzilem instalacje kablową pod centralny zamek i elektryczne szyby które mam zamiar w przyszlym roku zalożyć
-zalepiłem dziure w chłodnicy
- zdemontowałem blokade skrzyni biegów bo wiadomo nie od dziś że poldków nie kradną
- reszte co trzeba było zrobił mechanik

A teraz jego złe strony:
- spala 13 litrów gazu/ 100km
- czasem nieodpala bez zapychu
- czasami gaśnie przy małych obrotach podczas przełanczania z benzyny na gaz i z gazu na benzyne
(niby straszna sprawa ale sie przyzwyczailem kiedyś coś z tym zrobie oczywiście)
- ostatnio coś sie trze przy skręcaniu, hamowaniu i ruszaniu wiec oddam go znowu do mechanika

I to na tyle, zapraszam do oglądania aktualnych foteczek z października 2006r:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-10-11 19:41:46 ]
[ powód edycji: czytac instrukcje tytulowania watkow ]
  
 
Witam Cię. Cieszę się, że na forum zagościł kolejny posiadacz Caro 94 GLE To nalepszy rocznik i najlepsza opcja carówki A ten w dodatku zadbany. Gratuluję pojazdu
  
 
skad masz takie zajebiste wskazniki
  
 
Cytat:
2006-10-09 19:03:23, szymoniec pisze:
skad masz takie zajebiste wskazniki


zgłupiałem...
  
 
Cytat:
2006-10-09 19:49:50, czeczun pisze:
zgłupiałem...


czemu, przyglądnij się lepiej


[ wiadomość edytowana przez: leon dnia 2006-10-09 20:03:28 ]
  
 
Cytat:
2006-10-09 19:55:04, leon pisze:
czemu, przyjżyj się lepiej


co ma Czeczun zrobić?!

Czcionkę mają inną jakąś i nie mają znaku Mera - Błonie pomiędzy obrotkiem a prędkościomierzem... coś jeszcze?

  
 
Cytat:
2006-10-09 19:56:57, jacekes pisze:
Czcionkę mają inną jakąś i nie mają znaku Mera - Błonie pomiędzy obrotkiem a prędkościomierzem... coś jeszcze?


naprawdę nie widzisz zajebistości tej szafy? niesamowite.
  
 
Nie wiem, nie znam się na polonezach,widzę tylko że się odrobinę różnią.

Może nie z tej strony patrzę...
  
 
Pokrętło przy obrotomierzu - to od regulacji wolnych obrotów ? czy jak ?
  
 
Cytat:
2006-10-09 20:28:14, maciekz pisze:
Pokrętło przy obrotomierzu - to od regulacji wolnych obrotów ? czy jak ?


buehehe, dobre.
regulacja podświetlenia.
  
 
Zgadaz się że regulacja podświetlenia ale normalnie to jest z lewej dolnej strony pod obrotomietzem
  
 
no ale na jednej ftce pokretło od oswietlenia tablicy jest tuz pod obrotkiem a na innej na lewo od niego!???
  
 
aaaaaaaaaa no tak!! jedne zegary sa z mery-błonie , a drugie z mojej świdnickiej mery-pafal.. róznica w czcionce , dynksie od podswietlenia i zestawie kontrolek , w tych kontrolki sa jakby "na wierzchu" , a w drugich otoczone ramką,,, było o tym na ogolnym w fotkach
  
 
Ja sie zastanawiam czemu ta szafa ma byc niezwykła. Dopiero teraz zobaczylem, ze chodzi o to zdjęcie niżej - nie z czerwonego tylko z seledyna.
  
 
Ciesze sie, że podobają się wam moje "zegary". Były w nim od nowości. Sam zrywałem plombe zeby je wyjąć i wymienić przepalone żarówki. Dadam tylko że nie działa tak jak należy wskaźnik temperatury oraz zegar, choć "tyka" to liczy czas po swojemu. A dolny licznik kilometrów, ten który można zerować stoi na 4,7km i dalej nie liczy, na szczeście nie ma wpływu na tego u góry. Co do naprawy to raczej sie tego nie da naprawić bo by trzeba ściągnąć wszystkie wskazówki a co za tym idzie mogłyby sie rozstroić.
  
 
Cytat:
2006-10-09 19:55:04, leon pisze:
czemu, przyjżyj się lepiej


Cytat:
2006-10-09 19:56:57, jacekes pisze:
co ma Czeczun zrobić?!



Jacku, jak to co - przeć i żyć hehe
  
 
Kolejne ładne Caro- respect. Chyba zaczyna sie era klasycznosci Carowek
PS. wypastuj mu jeszcze plastiki, spróbój wazeliną, syf sie tego potem łapie cholernie ale wygląd jest porażajacy
  
 
Cytat:
2006-10-11 20:25:12, philips pisze:
Chyba zaczyna sie era klasycznosci Carowek


Cieszy mnie to Jak dobrze pójdzie, to na następnym zlocie i moja ,,klasyczna" carówka zasili szeregi
BTW kiedy on ma być?
  
 
Zlot? Pewnie w okolicach długiego majowego łikendu.

Edit: aha, Miras, nie bój się rozstrojenia wskaźników, zdjęcie wskazówek nie powinno im zaszkodzić.


[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2006-10-11 20:35:52 ]
  
 
Kuźwa, to sie nie wyrobię A bedzie jeszcze jakiś? (w 2007)