[Filtr powietrza] - olej w filtrze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie ludziska!!!!!
potrzebuje pomocy.... mam poldka 1,5 na wtrysku....i problem...nie wiem co jest, bo cały filtr powietrza mam w oleju....po przejechaniu 20 km jestem lzejszy o 0,5 litra oleju w silniku... wiem ze ztłoki są w porzo probowałem coś sie dowiedziec cos o przewietrzaniu silnika, ale nic sie nie dowiedziałem i nie bardzo wiem czego i gdzie szukac........
jesli ktos mógłby mi pomóc byłbym dozgonnie wdzieczny...
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-05-31 14:02:13 ]
[ powód edycji: Przerabiałem tytuł ]
  
 
Witam
No Kolego niemasz w porządku silnika jezeli zawalony masz filtr powietrza. Wywalone masz pierscienie olejowe na tłokach (lub pierscień) i olej przez odmę dostaje się do komory filtra powietrza.
Ps. Jaki masz przebieg?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
polonezik ma przejechane 80 tys a pierscienie sa pierwyj sort bo miałem silnik na wierzchu bo wymieniałem panewki
  
 
Proponuję na poczatek sprawdzic ciśnienie w cylindrach-będziesz miał jasność czy pierścionki są ok,czy też nie.Poza tym warto dokładnie oczyścić układ przewietrzania silnika-zwłaszcza "kratkę"w pokrywie zaworów.Pozdrawiam!
  
 
Może należałoby przeczyścić odpowietrzanie silnika? Czyli umyć czymś tę kratkę która jest pod wierzchem pokrywy zawrów.
  
 
Witajcie ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Śliczne dzieki za porady .......przydały sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po wyczyszczeniu kratki w pokrywie zaworów olej z filtra znikł całkowicie!!!!!!!!
jestem teraz szczesliwym człowiekiem!!!!!!!!!!!!!!
Profilaktycznie wsadziłem jeszcze dwie te mosiężne sprezynki (pochłaniacze ognia czy jakos tak) jedna do pokrywy zaworów a drugi do filtra !!!!!!!!!!!!!!
jeszcze raz sliczne dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2003-07-15 22:27:22, rafix28 pisze:
Witajcie ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Śliczne dzieki za porady .......przydały sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po wyczyszczeniu kratki w pokrywie zaworów olej z filtra znikł całkowicie!!!!!!!!
jestem teraz szczesliwym człowiekiem!!!!!!!!!!!!!!
Profilaktycznie wsadziłem jeszcze dwie te mosiężne sprezynki (pochłaniacze ognia czy jakos tak) jedna do pokrywy zaworów a drugi do filtra !!!!!!!!!!!!!!
jeszcze raz sliczne dzieki za pomoc



Całe szczęście, że wystarczyło wszystko przeczyścić. Już się obawiałem, że mogą padać Tobie pierścienie. Aczkolwiek miej to najlepiej cały czas pod kontrolą, tak na wszelki wypadek.
  
 
A więc odpada zapchana odma, bo wyczyściłem. odpadają pieerścienie bo mierzyłem je jest dobre,a ich szlak by nie trafił w ciągu jednego dnia. Pomóżcie bo spać niemoge!!!!

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-01 05:15:33 ]
[ powód edycji: zmieniałem tytuł ]
  
 
Wpisz rodzaj auta do profilu. A ogólnie to jeżeli to Fiat to może mieć zapchany kominek, a jeżeli poldkowy silnik to zapchaną może mieć kratkę w pokrywie zaworów.
  
 
Jak regulowałem zawory to wymyłem i klawiature i pokrywe i odtej pory idzie olej do filtra powietrza?
  
 
I tu masz ból. Myjąc klawiaturę częściowo rozpuścił się syf pod kratką w pokrywie i dokumentnie ją zatkał. Trzeba ją zciągnąć, umyć dokładnie kanałki i zamocować na powrót.
  
 
A jakby wymienić dekiel klawiatury?
  
 
tobędziesz miał problem z głowy.
  
 
A jak niepomoże to długi wąż i butelka na olej( taki patent ze stara od płynu chłodzącego ta butelka )
A jak ją dokładnie wyczyścić. Zostawić w ropie na kakiśczas? czy jak?
  
 
Stawiałbym jednak na pierścienie. Pewnie masz pęknięte tylko pierścienie olejowe dlatego sprężasnie jest dobre a olejem wali do filtra.
  
 
Cytat:
2005-02-15 09:17:51, Barkman pisze:
A jak ją dokładnie wyczyścić. Zostawić w ropie na kakiśczas? czy jak?



Pod blaszką jest labirynt więc musisz ją zdjąć i wyskrobać chyba że masz taki środek który zeżre cały syf i nie roztopi pokrywy. Ropa to tylko rozmiękczy i dokładniej zatka. robiłem eksperymenty i tylko rozebranie pomagało.
  
 
ja mam non stopten problem ale z inngo powodu bo odme mam podłaczoną pod filtr i nie mam obejscia do gaźnika

czyli wszystko idzie mi przez puszke filtra
  
 
Cytat:
2005-02-15 10:49:43, JerryP pisze:
Pod blaszką jest labirynt więc musisz ją zdjąć i wyskrobać chyba że masz taki środek który zeżre cały syf i nie roztopi pokrywy. Ropa to tylko rozmiękczy i dokładniej zatka. robiłem eksperymenty i tylko rozebranie pomagało.


A wypalać nie próbowałeś? ja próbowałem i pomogło
  
 
a ja pojechalem na niebieskiego slonia , pod cisnieniem wyplynelo tyle syfu ze to glowa mala

rozebranie jest chyba najlepsze
  
 
Cytat:
2005-02-15 10:58:28, Momik pisze:
A wypalać nie próbowałeś? ja próbowałem i pomogło



Wypalanie może pomóc ale nie chciałem spalić warsztatu i jest to półśrodek bo wszystko się nie wypali albo wypali się razem z pokrywą.