Wymiana oleju - czy można

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jeśli mam w silniku olej orlen platinum mineral 15W/40 to czy mogę go wymienic na syntetyk np. 5W/30?
niektórzy mówią że nie bo niszczy silnik, a niektórzy że nie ma znaczenia.
więc jak to jest ma znaczenie czy nie?
  
 
Wiele razy bylo...
Odpowiedź jest prosta, nie wolno tego robić chyba że chcesz żeby Twoj silnik zaczal "sikać" ze wszad olejem
  
 
andrew513
widac ze ty uzywasz oleju o gestszych wlasciwosciach,,,takie typy oleju sa uzywane do mocno ujezdzonych aut majacych problemy z wyciekami i ze zwiekszonym apetytem, czy tez "dymiacych"
a mieszac ich niee wolno !
  
 
nie chodzi mi o mieszanie tylko o wymiane na inny o lepszych własciwosciach.
wycieków nie mam ale jak kupiłem samochód 6 miechów temu to taki był wlany a chciałbym wymienic na lepszy.
  
 
1. Przeczytaj FAQ zanim zadasz następne pytanie.
2. wpisz "olej" w wyszukiwarce.
3. ręce opadają!
 
 
Cytat:
3. ręce opadają!




Do kolan
  
 
Cytat:
2006-10-27 19:15:06, ari10 pisze:
Do kolan



W tym wypadku ciągną się już po chodniku/ulicy.
  
 
Panowie... no i sami widzicie jak to jest z Q&A...
  
 
Ale ile można prosic blagac?
  
 
pastwcie się jeszcze i jeszcze raz
po przeczytaniu wszystkich postów ciężko było wyciągnąc jakiekolwiek wątki.
dzięki chociaż że ktoś odpisał.
  
 
Cytat:
2006-10-27 19:25:29, andrew513 pisze:
pastwcie się jeszcze i jeszcze raz po przeczytaniu wszystkich postów ciężko było wyciągnąc jakiekolwiek wątki. dzięki chociaż że ktoś odpisał.



1. Jest niebezpieczeństwo, że lepszy olej wypłucze nagary i rozszczelni silnik. Ale to czasem propaganda. Kiedyś zalałem 5W50 na 10W30 i silnik przeżył.

2. Jeśli chcesz lepszy olej, to Orlen może być. Aczkolwiek polecalbym chociażby fordowski XR+ 10W40. W każdym razie żadnego Lotosa i olejów z marketów plisss.
  
 
i o taką odpowiedz mi chodziło.
wielkie dzięki.
pozdrowienia
  
 
Cytat:
2006-10-27 19:34:36, andrew513 pisze:
i o taką odpowiedz mi chodziło. wielkie dzięki. pozdrowienia



You're welcome.

...żeby jeszcze tak Wrocławianie na spotach się pojawiali... bo na forum dużo nas, a jak co do czego, to kicha... A kiedyś dorównywaliśmy 100-licy.
  
 
Cytat:
2006-10-27 19:39:13, WilK pisze:
You're welcome. ...żeby jeszcze tak Wrocławianie na spotach się pojawiali... bo na forum dużo nas, a jak co do czego, to kicha... A kiedyś dorównywaliśmy 100-licy.



Towarzyszu Prezesie, pisze sie 100-lnicy

ja na jakis wrc-spot moge sie pisac
  
 
Mi środy kompletnie nie pasuja, praca i praca... Ja jestem za spotami w piatki lub soboty, ale wiem że wtedy cześć osob wyjeżdża na weekendy i też frekrencja spada...
  
 
Polecam oleje txaco tanie i dobre