Zbiornik paliwa corolla`98 - PLEASE HELP ME

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

W mojej corolli E-11 98r kombi z silnikiem 4-EFE wciaz zapychaly sie wtryski. Stracilem kupe kasy na diagnoze, az w koncu doszedlem, ze to zbiornik paliwa jest PRZERDZEWIALY i mam kupe syfu na dnie, przez co filtr paliwa przepuszczal syf i osiadal on na wtryskach.

Na szczescie mam gaz wiec kiedy przelaczam to wtryski sa odlaczane i moge jezdzic.

Musze wiec kupic zbiornik paliwa do mojego modelu. CZY WSZSYTKIE WERSJE MODELU E-11 MAJA TEN SAM ZBIORNIK 50l. (kombi/hatchbag...)?

Nowy kosztuje 1400zl, wiec chce kupic uzywany, ale nie moge znalezc informacji czy kupie wlasciwy do mojej KOMBI, na gieldzie tez nie wiedza, dlatego prosze o pomoc!!!

MOZE KTOS Z WAS MA NAMIARY NA SPRZEDAWCE ALBO NA POMYSL GDZIE MOGE GO KUPIC??? (najlepiej Poznan)

DZIEKI!!!
  
 
Zazwyczaj każda wersja nadwozia ma inny zbiornik
Pzdr
  
 
Rozgladnij się na allegro... najlepiej po jakieś e11 na części. Napewno taniej wyjdzie niż nówka...
  
 
Z tego, co wiem, to E11 mają takie same zbiorniki bez względu na rodzaj nadwozia, ale nie jest to info na 100% pewne. Zadzwoń do ASO i dowiesz siędokładnie jak to jest. Co do kupna, to tak, jak pisała Madzia, na Allegro jest dużo części z rozbitków, zawsze można coś wyrwać w porządnej kaśce
  
 
Wg. EPC i mojej wiedzy zbiornik ordzinal ma numer kat. TOYOTY 77001-12931 i pasuje do AE111 czyli 1.6, CE110 czyli disel i twoj EE111 wiec wydaje mi sie ze zbiornik maja taki sam.
50L jesli o szczegol chodzi
  
 
Poszukaj na www.ambit.pl. Kiedyś kupiłem tam zbiornik do mojego bo potrzebowałem z niego wskaźnik paliwa. Potem hehe wystawiłem na allegro zbiornik za 50 zl i nikt nie miał ochoty kupić. Wreszcie znalazł sie na śmietniku bo miejsce zajmował)
Nawiasem mówiąc są one robione z jakiegoś stopu blachy tak że prawie niemozliwe żeby rdza go przeżała)

[ wiadomość edytowana przez: PiterK dnia 2006-11-20 21:33:33 ]
  
 
Tez mi sie wydawalo, ze to nie mozliwe ze go rdza zjadla zbiornik 8 letniego auta, ale kupilem je od Turka w Berlinie i zbiornik byl dokrecony tylko na 1 srube (z 4-ch) wiec cos juz brudasy kombinowali, a koles ktory mi wypompowywal paliwo byl w szoku ze nawet sitko w baku jest cale pozarte, jakby jakims kwasem je potraktowali.

Dziekuje za rady, wydaje mi sie ze zbiornik raczej ten sam. CROMM ma chyba racje - ale tego nie wiedzieli (albo nie chcialo im sie sprawdzac) nawet w salonie. Nie sadze zeby Japonczycy wymyslali dla kazdego nadwozi inny zbiornik. W instrukcji nie ma zadnego rozdrobnienia - jest tylko ze kazda wersja nadwozia w tym modelu ma zbiornik 50l.

Zastanawiam sie tylko czy od modelu E-10 tez jest zbiornik 50l. bo taki jest aktualnie na ALLEGRO - moze on by pasowal - co o tym sadzicie PRzyjaciele

THANX FOR ALL!!
  
 
Cytat:
2006-11-20 23:13:14, zawiszowiec pisze:
Nie sadze zeby Japonczycy wymyslali dla kazdego nadwozi inny zbiornik.



Kiedyś to robili (np w moim youngtimerze). Jak jest teraz niestety nie wiem.

Pozdrawiam
  
 
Może tutaj ?
  
 
Wymienilem zbiornik paliwa i oczom nie uwierzylem jaki mialem syf zamiast baku - na takim przejechalem ponad rok czasu!!!!

SAMI ZOBACZCIE:

Image Hosted by ImageShack.us

Jak sie nie otworzy wklejcie ten adres:
http://img236.imageshack.us/my.php?image=bakfo9.jpg

Teraz po zamontowaniu kolejnego filtra paliwa i 4-tym przeczyszczeniu wtryskow mam nadzieje ze juz nie bede mial problemow z ukladem paliwowym...

Pozdraiwam wszystkich i dziekuje za rady!!!
  
 
O kurdeeeeeeeeeeeeeeeee
  
 
Cos mi sie wydaje ze zbiornik lezał pusty dosyc dlugo gdzies sobie tam...