Amortyzatory i poduszki przod 131 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Moze ktos z was sie orientuje od czego podchodza poduszki pod mac persony z przodu? Pozdrawiam
Kamil
  
 
jesli masz na mysli te wieksze, montowane od gory i stosowane po 78 roku to byly do kupienia w szczecinie jakies pol roku temu. Koszt okolo 50zl/sztuka. Jesli zas chodzi o te do 78roku to nie wiem, nie zglebialem tematu
  
 
chodzi mi o te montowane do 78 roku
  
 
no i mam problem. Postanowilem zmienic amorki z przodu w specialu. Wszystko szlo dobrze do momentu, gdy trzeba bylo zaloztc poduszki amorkow - okazalo sie ze inne sa zakonczenia amorow do starych i do nowych podzuszek i ze jest to nie kompatybilne. Poki co zalozylem jakos nowt amor (przynajmniej nie ciekmnie z niego) ale pewnie skonczy sie na przetoczeniu koncowek tloczysk tak by pasowaly pod stare poduszki. A mialo byc tak pieknie...
  
 
Mam zakupioną na złomie całą kolumne (amortyzator, sprężyna, poduszka + cała reszta) ze rocznika jakoś 76 i faktycznie poduszka i system u góry jest inny niż w tych po 78.
Ale wszytko naprzemiennie do siebie pasowało (amor 76 do poduszki 82 i na odwrót), nie zauważyłem różnic między amortyzatorem 76 a nowym do diesla (nowy system) od bolgera. Więc jakieś magie tu są
  
 
zadne magie, amor od starszej morafiorki do nowej poduszki pasuje bez problemu, problemem moze byc zamocowanie starej poduszki do nowszego amora (ale i to nie koniecznie, bo przeciez amorkow bylo conajmniej kilka rodzajow z roznym rozwiazaneim blokowania tloczyska przed obracaniem sie przy montazu). Mozliwe ze amorki marki sasch daloby sie zamontowac (mam takowe w racingu, pozyczone od Adriana), ale monroe maja zupelnie inne gorne mocowania (zbyt mala dlugosc gwinty), zas KONI maja zbyt duza srednice tloczyska, by zalozyc na nie element, o ktory opiera sie gorna miska sprezyny. Postaram sie porobic zdjecia to bedzie wiadomo o co mi chodzi

EDIT:

pytalem sie o poduszki ale w katalogu sa tylko do tych nowszych amorkow. Swoja droga pierwszy raz slysze zeby poduszka starego typu sie zuzyla, przeciez to jest praktycznie neizniszczalne...

[ wiadomość edytowana przez: kosa131 dnia 2007-02-13 21:33:23 ]
  
 
Po niewielkich przerobkach da sie zalozyc do speciala nowsze amorki stosujac poduszki z suzuki swift'a. Poduszka wyglada podobnie jak poduszka od supermirafiori, tyle ze montowana jest od spodu kielicha (podobnie jak w specialu), mozna do niej zastosowac albo teflonowa tulejke ze speciala albo dolozyc dwie podkladki i lozysko ze swifta. Cala przeroblka sprowadza sie do minimalnego (okolo 1 - 2mm) rozwiercenia otworow na sruby w kielichu lub przesuniecia o tyle samo szpilek w poduszce. Po weekendzie jade szukac drugiej poduchy od swifta (chyba ze znajde tokarza ktory przetoczy mi tloczyska amorkow).
  
 
Hej!
Zakupiłem do Mirafiori poduszki Mcpersona od Seicento i mam pytanko czy ma ktoś fotki jak wygląda rozebrany mcperson w 131. Po kawałku od poduszki, przez łożysko. I jak wygląda poduszka starego typu?
Ja mam w swoim 131 poduszki nowego typu, planuje je wywalić, usunąć szpilki wystające z nadwozia, wywiercić dwa nowe otwory(jedna szpilka się zgadza) i przykręcić od spodu poduszki z Seicento. Mam nowe amory, których tłoczyska idealnie pasują do poduszek SC. I jakiej jest średnicy otwór na poduszkę.
Pozdrawiam!

Wik

tu są fotki:





  
 
to jeszcze powiedz jak do tych poduszek od seja pasują miski sprezyny od 131, bo cos czuje ze bedzie tam problem.
  
 
Właśnie po to chciałem zdjęcia, bo ja nie rozebrałem tego u siebie, bo autem jeżdżę na co dzień. Jeśli sie okaże ze nie pasują miski to myślę żeby dorobić u tokarza jakaś przejściówkę. Jak ktoś ma fotki wyjętej kolumny to jeśli może, niech pokaże.
Ja chciałbym taki zestaw zastosować, bo poduszki są dostępne bez problemu i są tanie. Mają też łożysko, dzięki temu tłoczysko by się nie wycierało.
Pozdrawiam!

WIK
  
 
wpasowalem poduszki od bmw e21 do speciala (na razie mam wszytko na stole ale juz gotowe do montazu. Postaram sie porobic zdjecia i moze jkis ryzunek z wymiarami tuleji którą trzeba dotoczyć. Podejrzewam ze do poduszek z SC bedzie to wygladało tak samo.