Polonez caro plus 1 punktowy wtrysk paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam problem z rozruchem zimnego silnika w polonezie z jednopunktowym wtr.paliwa bosh.Na zimnym silniku obroty są zbyt niskie i samochód gaśnie na ciepłym równiesz są zaniżone.Po zdjęciu klemy z akumulatora wszystko jest ok. może tak być dzień kilka dni miesiąc nie ma reguły. Może ktoś z was wie gdzie tkwi problem?
  
 
Masz instalację gazową?
  
 
Dzieki za odzew!Tak mam gaz istalacja ma 5 lat ten problem o którym pisałem dotyczy tak samo gazu jak i paliwa.Tak w ogóle ta instalacja jest jakaś kombinowana tzn. nie ma komputera do gazu a słyszałem że przy wtrysku powinien taki być z resztą jak miałem wcześniej poloneza 1.4 Mpi to posiadał komp. do gazu.Niektóre osoby mówią mi że padł czujnik temp.płynu chłodzącego inni że sonda lambda zresztą przeróżne teorie i każdy ma swoją tak to mogę wymienić pół samochodu a problem może pozostać.

  
 
Skoro jest problem i na gazie i na benzynie musisz podpiąć laptopa z odpowiednim programem i odczytać czy sterownik silnika zapamiętał jakieś błędy. Pewnie zapamiętał, skoro po jakimś czasie wskakuje Ci tryb awaryjny i auto nie jedzie poprawnie. Bez komputera raczej się nie obejdzie. Sama instalacja może być I generacji, z przekaźnikiem odcięcia wtysku i emulatorem sondy (oddzielnym). Czy na tej instalacji samochód od początku dobrze chodził?
  
 
mam go ok.roku i od samego początku tak świrował chyba nie ma innego wyjścia jak zrobić tak jak mi radzisz.Dzieki za porady.Narka.