Antenka na magnesie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę poprawić osiągi i zmienić antenkę. Obecnie mam Lemm'a 1200.
Mam do wyboru:
- President New Alaska
- Midland Ml-145
- Lemm AT 1500
- Lemm AT 71 Magnum
która "lepsza" nie patrząc na cenę, a która lepsza pod względem cena do jakośći ( długości anten zbliżone).
Hm co wy nato?
  
 
po symbolach ciężko jest stwierdzić.

podaj jaki mają poziom tłumienia sygnału czy jak kto woli wzmocnienia w dB i jaki sposób zamocowania...



  
 
Sposób zamocowania to pewnie magnes - sam nie wiem skąd mi to przyszło do głowy...
  
 
New Alaska nie jest na magesie !! (no chyba że się dokupi oddzielnie podstawę magnetyczną)

a jej parametry to:

Długość fali 6/8
SWR 1,1/1
Zysk +6 dBi
Max. moc 500 W P.E.P
Wysokość (mm) 1450


P.S.

Jakbyś się na nią zdecydował dokałdnie obejrzyj cewkę czy nie jest pęknięta gdyż mieliśmy ostatnio dużą partię uszkodzonych.


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2005-04-03 00:16:21 ]
  
 
Midland 145 163cm, db ? (chyba 4db
Lemm AT 1500 167cm (3db
Lemm AT 71 Magnum 165cm (4db
New Alaska tak jak podane powyżej, moc jaką podaje się przy tej antenie to nie db tylko dBi tak jak zreszta napisane ponoć należy odjąć 2 żeby otrzymac db
Mam jeszcze jedno pytanie , oczywiście dotyczy ono anten z dołożoną podstawką magnetyczną tzn. czy podłączenie takiej anteny do masy coś da tzn. dodać przewód łączący masę anteny z masą samochodu
ps dzięki za odpowiedzi
  
 
anten z podstawa magnetyczną nie trzeba dodatkowo masować
  
 
wiem że anteny magnetycznej się nie "masuje" ale tak zastanawiałem się nad tym jaka jest korzyść z anteny tzw. stałej skoro tak wiele pochlebnych opini o nich w przeciwieństwie do anten magnetycznych, słyszałem o tak zwanej przeciwwadze stąd pomysł na próbę zmasować magnetyczną antenkę dłuższym przewodem ???? Dzięki za dialog . Pozdrawiam
  
 
przeciwwagą w przypadku mobila jest karoseria... stąd antenę należy montować najlepiej na środku dachu. anteny montowane na rynienkach, zderzakach mają w jakimś kierunku ograniczoną wydajność.
magnesówek nie masujemy dodatkowo.
  
 
Czyli majac niski garaz (ktory uniemozliwia zalozenie czegos wiekszego bez kazdorazowego demontazu anteny) lepiej zalozyc antenke przed przednia szybe aby miec wieksza "widocznosc" anteny do przodu niz dluzsza o ok 30 cm antene na tylnym zderzaku ??

Bo jakos bardziej bedzie mi zalezalo coby wiedziec co sie dzieje pare km przede mna niz to co za mna
  
 
jeszcze nie spotkałem się z montazem anteny magnectycznej w ten spoaób ale dlaczego nie

mozesz miec antenę na dachu na stałe zamontowana z tzw. motylkiem tylko przed każdym wjazdem do garażu byś musiał wysiadac i odkrecać go i kłaść antene
  
 
Czy środek dachu ma oznaczać geometryczny środek dachu czy środek szerokości dachu? Bo ja chciałbym postawić antenę w połowie szerokości dachu z tyłu auta - tak aby przeciągnąć kabel przez tylną klapę...
  
 
jak ją ustawisz na idealnym środku dachu to teoretycznie antena bedzie wykorzystywała swoje możliwości w 100% ale żadko sie spotykam z takim umiejscowieniem anteny zazwyczaj zakładane sa tak jak mówisz czyli z tyłu na środku szerokości lub na wysokosci słupka bocznego kilka cm od krwedzi dachu
  
 
Cytat:
2005-04-05 23:37:03, dcnt pisze:
Czyli majac niski garaz (ktory uniemozliwia zalozenie czegos wiekszego bez kazdorazowego demontazu anteny) lepiej zalozyc antenke przed przednia szybe aby miec wieksza "widocznosc" anteny do przodu niz dluzsza o ok 30 cm antene na tylnym zderzaku ?? Bo jakos bardziej bedzie mi zalezalo coby wiedziec co sie dzieje pare km przede mna niz to co za mna



hehehe, wcale nie jest poweidziane że stawiając antenkę z przodu zyskujesz w tym kierunku na wydajności... zwłaszcza w nadawaniu, bo przy odbiorze to nie ma aż tak dużego znaczenia...
  
 
Zawsze mozna wykombinowac siakas antene kierunkowa (np z satelity ) i skierowac do przodu, opory powietrza straszne, ale jaka precyzja

Sprawe sie jeszcze przemysli
  
 
antenka kierunkowa? tia... zwłaszcza jak droga za 500m ucieka w zakręt można usłyszeć informacje nie z tej autostrady
  
 
wrócę do tematu czyli im większy magnes tym lepiej ?
Ps jaka długość optymalna anteny ? tak aby osiągi były w miarę optymalne ( 20 km lub więcej ).
  
 
ile????????
Góra 10km.

Pozdro.
  
 
magnes jest wyłącznie mocowaniem. jego wielkość ma znaczenie tylko przy prędkościach z jakimi chcesz jeździć miejsce zamontowania na dachu się liczy.
zasięg? zależny od konfiguracji terenu, zestrojenia anteny twojej i rozmówcy, rodzaju stacji z jaką rozmawiaasz (mobil, baza).
generalnie między dwoma mobilami 5-10km
  
 
wysokość do 1,5 metra
  
 
Czyli podsumowując Antenka CB magnetyczna daje zasięg około do 10 km, wysokość 150 cm ( New Alaska President ) i jedynie intalacja na stałe daje lepsze osiągi. I tu pytanie o ile będą lepsze osiągi.