Pompa paliwa - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myślę Fabianoss że wiesz, że o pompach "z łapanki" są zdania podzielone? Jedne działają normalnie, inne szybko padają. Ale jeśli za małe pieniądze (do 200 PLN, czyli "małe" jak na Omę), to warto zaryzykować choćby po to, żeby stwierdzić czy przyczyna nawalanki jest po stronie podawania paliwa. W mojej Omie pompa wytrzymała 12 lat i 240 tys. przebiegu (wybita data prod. 1994 r.). Mówią, że przy gazie pompy paliwa lubią szybciej kucnąć, niż gdy gazu nie ma. Możliwe, że tak jest, bo przy gazie większość czasu pompa pracuje "dziwacznie", tzn. jest jakby zabużony przepływ, może dlatego szybciej wyciera sie komutator (wcześniej komutator nazwałm pomyłkowo wirnikiem, sorry). Ale w naszych wiekowych brykach musimy się liczyć z naprawami ze dwa razy w roku, niestety. Ja właśnie w styczniu planuję wstawić Bestyjkę do "lekarza" na kilka niby drobiazgów (wycieki itp.) i mam nadzieję, że w 2 z trzema kółkami PLN się zmieszczę.
Pozdrawiam i życzę pogodzenia się z "prezentem świątecznym", bo taki jest real (niektórzy kupują nowe wózki i tracą z tego tytułu tysiące rocznie na wartości cacka i ubezpieczeniach). A tak poważnie, Wesołych i Spokojnych Świąt Ci życzę. Materia.. cóż, wciąż przemija, miesza się i krąży, a Duch podobno jest ponad wszystkim. Może i tak właśnie jest
  
 
Witam
Mam jeszcze jedno pytanko. Mianowicie czy będzie pasować pompka od vektry A do omegi a z wygladu niczym sie nie różni.
  
 
podejdzie, 580 314 097 (wewnętrzna z dużym smokiem, jak w omedze Be) ale myślę że chodzi o tą 580 464 070 wszystkie odmiany 2,0 vektry a
  
 
Cytat:
2006-12-22 18:06:34, Fabianoss pisze:
teraz musze poszukać nowej tylko że chyba kupie jakąś podróbke na allegro



i to jest twój największy błąd jaki możesz zrobić
  
 
Cytat:
2006-12-27 17:00:06, Mariosomegos pisze:
i to jest twój największy błąd jaki możesz zrobić


Dzięki za porade ale juz zrezygnowałem z zakupu na allegro, mam pompke do vektry a chce ją założyć zobacze jak będzie sie spisywać, jak nie da rady to zainwestuje te 500 zł w nową orginalną i będe miał spokój.





[ wiadomość edytowana przez: Fabianoss dnia 2006-12-30 19:02:04 ]
  
 
Wymieniłem pompke a samochód dalej nie rusza. Przewody elektryczne są sprawne . Co to może byc że nie pompuje paliwa na listwe pompka działa w 100%. Teraz juz mam dwie sprawne. Przekażnik raczej nie bo tak by pompka nie ruszyła sie.
Pomóżcie bo nie wiem czy sie opłaca dawac do mechanika.
  
 
Witam. Do tego zaczu zapewne poradziles sobie z problemem, ale mimo to dodam cos od siebie. Tez walczylem ostatnimi dniami z pompka. Wyjalem stara, mierze miernikiem martwa. Podlaczam w domu pod 15,5V i dziala. Zalozylem do Omegi i pojezdzilem na niej jeszcze z tydzien. Znowu nie moglem odpalic. Przestalem kombinowac i kupilem nowke w sklepie. Nie wiem czy oryginal, czy made in china, kosztowala 230zl i furka jezdzi jak nowka. Pozdro.