Poprawna wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na forum bylo pare watkow, jednym padaly skrzynie drugim nie Ja zawsze bylem zdania ze w automacie sie wymienia olej co zawsze potwierdzal moj mechanior zajmujacy sie tylko nimi. Wiec sprawa wyglada tak: szacowana srednia ilosk km do wymiany to 30000 i tu uwaga, jesli ktos jezdzi bardziej sportowo to powinno sie zmienic olej nawet po 20000 bo lubi sie przypalac. Jesli chodzi o sama wymiane: do automatow ze sterownikiem zalecany jest Dextron III, oczywiscie uszczelki i filtr oleju to podstawa. Odkrecamy tyle ile mamy misek olejowych zlewamy caly olej do wiaderka z podzialka zeby wiedziec orientacyjnie ile tego oleju bylo. Ja mam dodatkowo zamontowana chlodnice oleju i wchodzi do calego ukladu okolo 5.5litra. Kazdy moze miec inaczej. Odkrecamy filtr i wymieniamy na nowy, czyscimy miski olejowe, magnes z opilkow, zapodajemy nowa uszczeleczke i zakrecamy calosc. Zalewamy olej az sie przeleje przez dziure w misce, prosimy druga osobe zeby odpalila auto (na biegu jalowym bez dodawania gazu i wrzucania biegu) a my w momencie uruchomienia zaczynamy dalej dolewac olej (uklad zaczyna zasysac i pompowac do ukladow chlodzenia i nie powinno sie dopuscic zeby go braklo w misce) Gdy olej sie przeleje drugi raz mozemy zakrecac srube. Chyba to juz wszystko. Fotek nie posiadam bo nie biegalem mechaniorowi po kanale Mysle ze przy nastepnej wymianie jak bede to juz sam robil, zrobie pare i zamieszcze. Zycze pomyslnych wymian oleju w skrzyni
  
 
Cytat:
szacowana srednia ilosk km do wymiany to 30000 i tu uwaga, jesli ktos jezdzi bardziej sportowo to powinno sie zmienic olej nawet po 20000 bo lubi sie przypalac. Jesli chodzi o sama wymiane: do automatow ze sterownikiem zalecany jest Dextron III,



a inne mądre głowy mówią, że wymiana co 60-75 tyś w zależności od warunków i do omegi Be i A tylko i wyłącznie DII.


i kto ma rację?
  
 
Cytat:
2006-12-20 20:12:05, MEGA_3 pisze:
i kto ma rację?



MEGA_3 ten ma racje komu jeszcze automat nie padl Mialem okazje widziec jak wyglada olej z niego po 30tys z kawalkiem. Brakowalo mu duzo do "swiezosci" Ten moj mechanior to zaufany koles, przerobil wiecej lat przy automatach niz maja nasze Omesie. Watek jest pogladowy, chodzilo mi przede wszystkim o opisanie sposobu wymiany. Oleje, filtry i kiedy ktos sie podejmie tego jak w ogole sie podejmie to sprawa indywidualna wiec..
Dextron II podobno sie wlewa do skrzyn bez wlasnego sterownika.
Dextron III ze sterownikiem.