MAM JUZ PARE KLOCKOW ALE.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
pisze ten post bo potrzebuje pomocy w dziedzinie CA
od jakiegos czasu kompletuje audio do mojego auta i jestem coraz blizej odsluchu ale
nie mam jeszcze glosnikow
chce zakupic jakies glosniki w przednie drzwi
chodzi mi o glosniki 16cm zestaw odseparowany cos w przedziale cenowym 800-1400zl glosniki beda grac pod wzmacniaczem.

kolejne moje pytanie dotyczy przewodu (+)
wzmacniacze beda dwa jeden ma 500w rms drugi 400w rms
jaka ma byc srednica kabla zasilajacego na te dwa wzmacniacze ?? i czy lepiej podpiac mase do akmy czy do karoserii??
  
 
najlepszym rozwiazaniem jest podpieciemasy pod aku Co do systemu to zalezy jakiej muzyki sluchasz
  
 
slucham wszystkiego
nieraz lubie podudnic a nieraz zapuszcze jakies piszczalki i wsluchuje sie w szmery

z dzwiekiem mialem juz doczynienia ale od innej strony wiec wylapie wszelkie nieczystosci i dlatego teraz zapragnalem miec cos dobrego w aucie

brakuje mi tylko glosnikow w przednie drzwi i jakis wysokotonowych

jak narazie to mysle nad takim rozwiazaniem aby kupic oddzielnie jakies 16 i odzielnie jakies wysokotonowe
bo wszystko to bedzie gralo na wzmaku a za selakcje tonow bedzie odpowiadala aktywna zwrotnica z polki alpine

i teraz moje pytania:

1-jakie 16 w drzwi
2-jakie wysokotonowe
3-czy jak mam 4 kanalowy wzmacniacz to tweetery podpiac pod oddzielne kanaly czy razem z glosnikami 16cm na fabrycznych zwrotnicach
czy lepiej wykorzystac wszystkie kanaly i zastosowac zwrotke alpine
$-wzmak ma 4x100 rms czy to nie bedzie za duzo na tweetery??
  
 
zalezy jakie tweetery Ale nawet wzmacniaczem 100W mozesz zasilic głosniczki 5W, poprostu bedziesz musiał zachowac szczegolna ostroznosc przy wysterowywaniu sprzetu co do bi-ampingu to zalezy jakiej klasy głosniczki zastosujesz
Jezeli systemik ma grac czysto ale zywo i dynamicznie z odpowiednim wykopem to polecam Audio System RX165PRO bardzo udany system
  
 
myslalem o dls r6a

http://www.allegro.pl/item152200675_dls_reference_r6a_hi_end_warszawa_od_ss.html

ale darowal bym sobie te zwrotnice
a podpia bym na mojej

jak narazie kupilem ta zwrotke:



a to reszta moich klockow



do tego wlasnie chce dobrac jakies glosniki i na sam koniec nie chce odwalic jakiejs baraniny

i czy nie przydal by sie tu jeszcze jakis kondensator??



[ wiadomość edytowana przez: wloszek2 dnia 2006-12-30 23:13:02 ]
  
 
ulalalala... no ładne klocuszki Kondensatorek napewno by sie przydał chociażby dla samego komfortu psychicznego Co do DLS-ów to zalezy czy planujesz jakies starty w zawodach oraz czy u ciebie gosci jazzik, popik czy cos dynamiczniejszego Jezeli nie planujesz startów w zawodach a lubisz dynamiczne granie to jednak lepiej sprawdzi sie Audio System choc jest drozszy, ew Dego DEGO SP-650 choc moim zdaniem znacznie lepiej wypada Audio System jezeli jednak lubisz spokojniejsze granie i bardziej audiofilskie to za to z mniejsza doza dynamiki i "Fanu" to dls jest lepszym wyborem
  
 
wlasnie w tym rzecz ze chcialby kiedys uderzyc na jakis konkurs
chociaz zobaczyc co mam zle

jak narazie czekam na nowy regulamin pasca
bo jak sie cos zmieni to bedzie lipa
i zawsz to lepiej bo bede budowal audio pod konkretna klase
narazie
nie jest zle kabelki rca sa ohlenbaha zasilajacy 59mm stingera
i masa pod akme stingera 32mm

co do glosnikow to wlasnie w jednym ze sklepow polecali mi te dego ale nie wiem wlasnie co to jest czy przypadkiem sprzedawca nie chce sie pozbyc towaru z polki

a tak nawiasem Vyzn-R (bo tylko ty tu chyba na forum jestes) jak sadzisz dls na tej zwrotce to bedzie dobre wyjscie??
a moze poszukac jakis zestawow trzy-droznych??
  
 
wybór w sumie dobry Chcociaz mysle ze bez dłubania w zwrotce sie nie obejdzie troche dziwi mnie masa 32mm^2 a plusowy 59mm^2 do tego sedziowie napewno sie przyczepia bo powinny byc takie same przekroje no chyba ze masa jest wystarczajacym przewodem na moc piecy a + to tak tylko zeby lepiej wygladało
  
 
przekroj przy 900w rms jest 59mm
a mase zrobie z poprzedniego kabla zasilajacego
ale w sumie moge podpiac mase pod karoserie i tez bedzie git
  
 
wiec masa tez musi mieć 59mm^2, poza tym wszystko musi byc pewnie i nienagannie podłączone i przymocowane bo sedziowie zajrza wszedzie i wszystkiego dotkną a co sie da to wyciągną i bedą tarmosic za przewody a za instalacje mozna dostac albo max punktow albo zero i na tym można dużo stracić