Wreszcie jezdzi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nareszcie moja toyotka doczekala sie wyjechania z garazu ( i to o wlasnych silach ) Przed remontem nie jezdzilem nim dlugo i nie zdazylem jeszcze jej obczaic dokładnie (pierwszy japonczyk) . mam kilka pytan do uzytkowników takich diesli w sprawie uzytkowania mojego skarbu . Na jakich obrotach mam jezdzic zeby jezdzic jak najoszczedniej , do ilu obr/min mozna takie cos targac tak zeby bylo bezpiecznie, jak jade zaluzmy 60 kmh na piatce ok 1400 obr/min to tak moze byc czy lepiej na 4 zrzucic. Aha i jak u was jest z zapalaniem w zimie ?? Silnik 2.0 D 1989 r

[ wiadomość edytowana przez: mlody-toyka dnia 2006-12-04 14:54:49 ]
  
 
MISIEK!!!!!
odpowiedz dla kolegi
  
 
masz najlepszy silnik jaki kiedykolwiek zaprojektowali ,jak ma temperature to możesz kręcić do maksa jak benzyne,staraj się jeżdzić między 2-3tysiące obrotów,jest wtedy oszczędny i oddycha jak należy,tylko na zimnym delikatnie to przeżyje karoserie nawet po 3 remoncie blacharskim
  
 
Cytat:
2006-12-05 07:42:35, profesorr pisze:
,jak ma temperature to możesz kręcić do maksa jak benzyne


na maksa ?? to nie dla mnie . wczesniej jak doszedl do 4000obr to mi sie go tak szkoda robilo ze odpuszczalem , teraz jeszcze nie wiem jak na wyzszych chodzi bo docieram
  
 
aha i co najwazniejsze ile pala wasze ?? teraz jezdzac powoli do 2500- 3000 w miescie pali mi 6.5 to chyba malo jak na 2.0 ??
  
 
gratulacje za ożywienie 2c

co do 60km na 5 biegu to nie przesadzaj 2tyś obrotów jeszcze żadnemu silnikowi nie zaszkodziło


nie jeździj tak wolno na 5 bo to jedyny bieg który po jakimś czasie pada właśnie w carinie z silnikiem 2c


Pozdrawiam i napisz jak użytkowanie już po dotarciu
  
 
Jak miło

Spalanie masz w mojej galerii.
Niestety dla 40km/h i 60km/h (typowe ograniczenia) trzeba wrzucać odpowiednio III i IV bieg.

A kręcić silnik śmiało czasem można do 4000rpm.

Właśnie, koniecznie spokojna jazda przy zimnym!

Pozdrawiam
  
 
na dzien dzisiejszy 2000 km po remoncie , samochod zapala rewelacyjnie ( ale tak bylo wczesniej ) spadło duuuuzo zuzycie ojeju , do 4000 obr nie kopci i ogolem jest dobrze tylko szkoda tyle hajsu ...
  
 
W czemu robiłeś remont - "tylko" zużycie oleju?
  
 
"tylko" zerwany pasek rozrzadu
  
 
To już wiem czemu tak ostrożnie się z nim teraz obchodzisz...
Niezazdroszcze
  
 
przynajmniej mam juz zrobiony silnik po swojemu i przy mojej jezdzie moge juz zapomniec o remoncie silnika