Drzwi - regulacja, demontaż - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzieki za odpowiedzi.
co do 1 punktu, luzow chyba nie ma, nie bardzo chca isc do gory i do dolu (tak samo jak drzwi kierwcy)
co do czesci 2 punktu to zamek na slupku jest mocno przykrecony (czy w drzwiach tez to zapomnialem sprawdzic )
niedlugo sprawdze w praktyce punkt 3
  
 
witam!
Mam takie pytanie,czy zamki w drzwiach w duzym fiacie mozna zastopic zamkami z poloneza, bo wydaje mi sie ze te polonezowskie dzialaja ciszej i lzej? Czy ktos juz probowal dokonac takiego przeszczepu,jesli tak czy jest to skomplikowana sprawa i czy trzeba dozo przerabiac??
Z gory dzieki za odpowiedzi??
  
 
Witam

Ostatnio zabrałem sie za walkę z rdzą, która bardzo upodobała sobie przednie drzwi pasażera. Z tego co zauważyłem najwięcej miejsc "skażonych" jest na dolnej krawedzi oraz pod listwą przebiegającą po środku drzwi (biegnie ona wzdłuż całego samochodu).

Moje pytanie jest nastepujące:
Jak zdemontować tę listwę żeby dobrać sie do rdzy pod nią? Jak ona jest zamocowana?

Dziekuje za odpowiedź, mam nadzieje że napisałem w dobrym wątku, ponieważ problem w sumie nie dotyczy rdzy tylko problemu z demontażem tej listwy.

Pozdrawiam forumowiczów
  
 
Cytat:
2006-07-07 12:44:02, -Marcin- pisze:
Dzieki za odpowiedzi. co do 1 punktu, luzow chyba nie ma, nie bardzo chca isc do gory i do dolu (tak samo jak drzwi kierwcy) co do czesci 2 punktu to zamek na slupku jest mocno przykrecony (czy w drzwiach tez to zapomnialem sprawdzic ) niedlugo sprawdze w praktyce punkt 3



co do trzeciego punktu, co napisal automatic, to nie da rady podniesc rygla na slupku.

tak sobie ostatnio myslalem, ze to moze silnik od ele. szyb mi w drzwiach podskakuje, nie jest niczym przymocowany itp. hmm, tylko w sumie w drugich drzwiach tez nie jest przymocowany, a nie lata.
  
 
Cytat:
2006-07-28 11:10:42, misza_ pisze:
Moje pytanie jest nastepujące: Jak zdemontować tę listwę żeby dobrać sie do rdzy pod nią? Jak ona jest zamocowana?


Zdejmujesz tapicerkę z drzwi i odkręcasz trzy plastikowe nakrętki, na które trzyma się listwa, kluczem 10. I wsio
  
 
Jedna rzecz przeszkadza mi w ściągnięciu tapicerki, korbka od szyby, za .... nie wiem jak to coś ściągnąć

Aż wstyd sie przyznać
  
 
Jest tam taka druciana sprężysta spinka, musisz wlożyc śrubokęt między tapicerkę pierścień od korbki i zdjąć tą spinkę. Trudno opowiedzieć jak to zrobić. Jak odsuniesz odpowiednio ten plastikowy pierścień, to zobaczysz co i jak.


[ wiadomość edytowana przez: Janisz1990 dnia 2006-07-28 12:35:10 ]
  
 
Witam!
Mam małe pytanko jestem świeżym właścicielem poloneza 1500 z 88 roku odziedziczyłem o po dziadku i mam taki problem. Chcę wymienić drzwi w nim na nowe od caro z 92 roku i chciałym zasięgnąć informacji czy one będą pasowały bo nie bawiłem się jeszcze w takie zaawansoane naprawy więc nie wiem.
dzięki za jake kolwiek podpowiedzi
pozdro


[ wiadomość edytowana przez: kaktusiak dnia 2006-12-01 11:58:02 ]
  
 
pasuja drzwi sa takie same