Pytanko o regulacje wzmaka nie bijcie:-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Temat zdaje sie byl juz walkowany ale niemoge znalezc tego watku chodzi o ustawienie wzmaka a mianowicie: np. podlaczam zestaw przedni (jeden kanal wzmaka lewa strona drugi prawa) i powiedzmy ze ma on 70RMS (dajmy na to jakis PowerBass czy Hertz itp.) a wzmak daje na kanal 55RMS czyli odrazu moge przekrecic pokretelko od wzmaka na Maxa bez bawy ze cos sie w glosnikach upali?? glupie ale nurtujace mnie pytanie
  
 
Cytat:
2006-12-20 20:20:22, Errorek pisze:
Witam Temat zdaje sie byl juz walkowany ale niemoge znalezc tego watku chodzi o ustawienie wzmaka a mianowicie: np. podlaczam zestaw przedni (jeden kanal wzmaka lewa strona drugi prawa) i powiedzmy ze ma on 70RMS (dajmy na to jakis PowerBass czy Hertz itp.) a wzmak daje na kanal 55RMS czyli odrazu moge przekrecic pokretelko od wzmaka na Maxa bez bawy ze cos sie w glosnikach upali?? glupie ale nurtujace mnie pytanie



-Nie... :]
będzie charczało, prykało a nie GRAŁO! A Chyba tego oczekujesz od zestawu (: wysterowanie zależy od wzmacniacza i grających z nim głośników. Podłacz zestaw przy minimalnym ustawieniu wzmacniacza i podkrecaj do momentu uzyskania najbardziej satysfakcjonującego efektu według mnie wzmacniacz NIGDY nie powinien być ustawiony na MAX.
-dziekuje, Komentował Jan Wężyk
  
 
NIGDY ALE TO PRZENIGDY TAK NIE RÓB!!!
Podstawowe wysterowanie wzmacniacza przeprowadza sie w nastepujacy sposob:
1. ustawiamy poziom glosnosci w radiu i czułosc wzmacniacza na minimum
2. Właczamy sprzet
3. poziom głosnosci radia ustawiamy na max
4. powolutku rozkrecamy czułosc wzmacniacza do momentu kiedy pojawia sie pierwsze zniekształcenia
5. jezeli tylko wychwycimy najmniejsze zniekształcenia cofamy minimalnie pokretło czułosci wzmacniacza tak aby znikły
6. Wuala!! Mamy gotowe