Wzmacniacz cb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
słyszalem o wzmacniaczu cb,posiadam midlanda 1001z,czy warto go kupić.pomóżcie.
  
 
Ze wzmacniaczem na pewno łatwiej spalić radio ale nie zawsze łatwiej się porozumieć. Już wiele razy słyszałem krzyczącego barana pytającego o drogę ale on mnie ani innych kolegów wcale nie słyszał bo miał kiepskie radio i kiepską antenę ale sobie zamontował dopałkę. Wprawny CB-rak to od razu pozna i nie chce takiemu odpowiadać.

Dobrze zestrojona antena i sprawne radio wystarczą do dobrych łączności. Dodam że sam mam dopałkę 100W ale jej nie podłączam bo nie ma potrzeby.
  
 
dziękuje za radę.Na moim midlandzie uzyskuję ok. 2-3 km,potrzebowałbym zasięgu ok.20 km,jakie radio i jaką antenę najlepiej kupić.interesuje mnie antena montowana na stałę.serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2006-12-25 12:03:37, mariosz pisze:
dziękuje za radę.Na moim midlandzie uzyskuję ok. 2-3 km,potrzebowałbym zasięgu ok.20 km,jakie radio i jaką antenę najlepiej kupić.interesuje mnie antena montowana na stałę.serdecznie dziękuję i pozdrawiam.



rada prosta jak najdłozsza antena około 2m powinna pomuc znacznie
co do radia hmm moze president jackson około 10w w AM ale jesli podniesiesz moc dopałem zedu 100w to u odbiorcy podskoszysz tylko o 2 esy wiec bardzo mało

w cb głowna role odgrywa sprawna antena na 2 miejscu jest radio a nie odrotnie

przy dobrych warunkach propagacyjnych na swojej antenie 1,5 metra mam łacznosci rzedu 30 kilku kilometrow wiec to sukces ale w normalnym uzytkowaniu zasieg od 10 do 15 km co tez uwazam za bdb wynik
  
 
muszę zmienić radyjko ,jestem w temacie intek 490+
  
 
Cytat:
2006-12-25 12:03:37, mariosz pisze:
dziękuje za radę.Na moim midlandzie uzyskuję ok. 2-3 km,potrzebowałbym zasięgu ok.20 km,jakie radio i jaką antenę najlepiej kupić.interesuje mnie antena montowana na stałę.serdecznie dziękuję i pozdrawiam.



wszystko zależy w jakich warunkach bęziessz używał radia. górzysty, zabudowany, płaski?

i o jakie 20km ci chodzi:
mobil=mobil
czy
mobil=baza?

tak czy inaczej antena powinn abyć dobra i długa: osobiście polecam santiago 1200 lub odpowiedniki np. president colorado.
czyli anteny po około 200cm długości.
do tego dobry mikrofon ze wzmocnieniem modulacji i radio które w szczytach daje więcej jak 5-6W
  
 
mobil-mobil gdzie mogę zobaczyć lincolna lub jacksona i ich parametry ,jeśli możecie podeślijcie,zgóry dzięki.
  
 
Cytat:
2006-12-28 10:55:37, mariosz pisze:
mobil-mobil gdzie mogę zobaczyć lincolna lub jacksona i ich parametry ,jeśli możecie podeślijcie,zgóry dzięki.



na ALLEGRO